Colectia de toamna-iarna 2005 (165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Am impresia ca Ioana naste pe bune ca n-a aparut pana la ora asta. Eu speram sa fie doar semne false.
Mi se inmoaie genunchii. Ultima data cand m-am mai lasat sensibilizata a fost cand am vazut pozele Deliei cu Iris cea mica...

Sa vaz daca-mi aduc aminte ce-am vrut sa raspund.

Anda ziceai ca te bucuri ca-s putini copii la gradi lui Nichita si-acum le faci reclama... De la asa o gradinita se prevede ca o sa ai parte de o gramada de bucurii din partea piticului. Si sper ca o sa fiu in zona sa le mai citesc.

Culcat copil de-amiaza. Destul de greu. Doar cu amenintarea ca il pun in patut se linisteste. Procedura dureaza intre 20 de minute si , de cele mai multe ori, in jur de o ora. Mama mea are un randament cu vreo 20% mai bun. Cere un anumit cantecel pe care-l cantam pana adormim noi primele .

37+


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mihaelutza ti-am trimis PM.

Moama, iar se da startul la nasteri!!
Hai Ioana sa fie bine, usor si rapid, si sa ne dai vesti bune si frumoase despre micut!

Alexandrina ce putin mai ai si tu!!

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Tania primit si raspuns PM.
Pusy
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

In timp ce io,mama denaturata faceam de mincare,(ca se pare ca-s denaturata orice-as face sau nu) a cazut Tudor cu ochiu-n ghidonul de la motocicleta si si-a spart pleoapa.Curs singe,curs lacrimi amare din toti cei patru ochi existenti in casa.Sunat pediatra care a zis ca daca globul ocular nu se inroseste sa-l las in pace.Asta aseara.Azi e vinat si umflat.Se vede ca-l doare locul dar ochiul propriu zis n-are nimic.Comprese.

Ca sa nu ne uitati am pus aici citeva poze ante nenorocire.Incep de aici cu citeva foto gradinitza.
http://www.dropshots.com/leea_cv#date/2007-09-06/15:29:25
Ioana nastere super usoara sa ai.
Tania n-am apucat sa-ti spun ca m-a inghetat de-a dreptul patania voastra cu spitalele.Cum mai zisesem io,si aici e la fel.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Daaa, Ioana e acum la start, se pregateste Alexandrina... Toate gandurile noastre bune, sa nasteti usor, sa va refaceti cat mai repede si sa aveti copii super-sanatosi!

Apoi se pare ca luam o pauza cu emotiile, pana la anu' cand speram ca vor debuta in ordine: Ionikka, subsemnata, Dordia, Roxi...

Dupa cum se vede, si pe mine ma streseaza rau momentul .
Eu acum am ajuns fix la jumatatea sarcinii, a trecut partea "usoara", urmeaza cea "cu greutate" . Prin 20 nov am programare la echo 3D, probabil atunci aflam si ce va fi bebita mic, care pana acum a fost foarte cuminte si n-a prea cerut atentie, saracutul... Asta e cea mai mare grija a mea: efectiv nu stiu cum vom putea distribui atentia la 2 pui fara sa-i defavorizam pe niciunul, in conditiile in care acum ne e arhi-suficient programul pe care ni-l face Cristi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ioanaaa, nastere usoaraaaa, in lipsa iti dorim, stim ca esti deja la spital. cine are mobilul ei, sa comunicam cu ea? adik sms, nu tzrr deranj.

leea, aia e gradinita?
pai in bucuresti nu exista niciuna cu asa gradina-curte! alea cateva cu curti comparabile oarecum cu hectarele de la baia-mare, sunt vreo 13-15 milioane pe luna, in cartiere de fitze. ce ne-ar mai placea curte de-aia cu gazon, ca la voi....SUPER!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Lavi, mersi de meniul de la ziua Nataliei! Vreau sa spun ca eu efectiv am uitat de carne! Daca eu nu mananc... nici prin cap nu mi-a trecut ca as putea face un platou asa. Eu ma gandeam sa fac asa: bruschete cu mozzarela si file de ansoa, rosii umplute cu pasta de sardele, salata de telina cu mar, morcovi, nuci, stafide si maioneza, salata de ton (orez, porumb, ardei rosu, ceapa verde, ton) si ceva cu ciuperci....Sa vedem. Eu ma gandeam la un platou cu branzeturi frantuzesti/belgiene si cu struguri....Prajituri si torturi de la cofetarie...Si atat. Sper sa fie suficient.

In privinta adormitului dupa amiaza, Iulia este terminata la pranz, pentru ca o las sa alerge destul dimineata pe afara. Dupa ce manaca ma intreaba singura: nani? Sa vedem dc o sa se schimbe comportamentul la gradinita...

Apropos de gradi, maine e prima zi...Si sunt fff amarata...Mi-e nu stiu cum sa o las acolo...Azi mi se pareau copii tristi, cumva...Sa vedem...

Leea arata ireal gradinita aceea. Pai unde o dau eu pe Iulia au 2 camere destul de mici zic eu pentru 10 copii si o curticica la felde micutza.... Daca nu are rana si crezi ca nu isi va baga in ochi, ai putea sa il ungi cu niste lioton.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mirabilis stiu cum te simti cu prima zi de gradinita, am trecut si noi prin asta, Leea, Ina, Anda...dar va fii bine, e o decizie buna si vei vedea ce bine te vei simti si tu dupa un anumit timp. Va fi o saptamana grea prima, chiar si a doua, important e sa te gandesti ca celelalte care vor urma vor fi muuult mai frumoase, iar Iulia te va uimi cu achizitiile!

Noi regretam cresa din tot sufletul, nu am cuvinte sa va spun ce rau imi pare ca nu mai putem merge!!! Din pacate, in Sibiu, virusii gripali fac ravagii. Stiti cati copii erau ieri la cresa in grupa lui Che? 5!. Din 40!.

Leea aia e gradinita?? Pai, in cazul asta, mai vreau sa fac si eu gradinita o data, sa fiu colega cu T.! M-am delectat cu pozele feciorului tau...e un scump si mai ales cand zambeste.. te da gata!

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Tania, mi-ai luat vorba din..tasta. Si io vreau la gradi a lui Tudor, si io....vorba lu' Sarah: "e boie, mami, e boie?"

Leea-chiar ieri ma gandeam la voi ca sunteti absenti nemoivati. Of..imi pare rau de buba lui T, sper sa treaca repede. Cat despre gradinitza ..care gradinitza, ca e gradinoaie!

Delia- naspa boala. Santate multa si sa treaca odata episodul bolistic.

Mirabilis- la ce gradi o dai pe Iulia pana la urma? Tinem pumnii sa se adapteze usor! Si sa nu se imbolnaveasca des!Iar tie sa rezisti psihic...

Vecina- te-au si angajat aia d enu mai dai niciun semn de viatza?

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mail de la Cristina "sefa":

"Ioana doar ce a nascu, la 1.05, un mic elefantel de sex masculin, 3.850g.
Sunt ok amandoi.
Poze si detalii can vin acasa.

cristinamh"

Ioana sa-ti traiasca "elefantelul", sa creasca mare si tie refacere usoara!!!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput