Piticlonti de iulie-august 2004 (236)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata! Mai fetelor eu m-am copt de tot...nu va zic cind suflu nasul ce iese de acolo - sper totusi sa nu-l afecteze pe bb!! Iau acum osscillo si vitamina C si ceai si marimar dar vad ca tot nu-mi trece...in schimb Stefan e ceva mai bine.
Am fost aseara la Badiu, toate analizele mi-au iesit ok, el a fost super-ok doar ca m-a trecut pe injectiile cu clexane... deci pa aspenter, bine ati venit injectii...!

Daria - sa-i traiasca fetita prieteni tale, sa fie sanatoasa si mincacioasa!
Roxa - multa sanatate!
Ema - tu cum esti? Cind te duci la dr, la eco? In cite saptamini esti mai exact?
philip - multi sa se rezolve cu bine!
Lia - ai reusit sa-i recoltezi Andreei? Cum sunteti?
Kim - foarte tare Luca - deci esti Cenusareasa...!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimi ! Mey, io imi bat singura recordurile de ajuns la birou, din ce in ce mai greu se circula in bucuresti, faceau misto la radio la cum va fi anul viitor de samitu lu peste din aprilie ! Ieri dupaamiaza am ajuns acasa supermeserias ... cu metroul ! Cred ca ma apuc de mers pe jos, caci cu masina este groazzznic !
Revenind la ale noastre ..
Gabi, ma bucur tare de tot ca analizele au iesit ok ! Cu raceala eu zic ca daca nu faci temperatura, nu e problema, baga vitamina C si ceaiuri cu lamiie si sanatate multa !!
Roxi, sa inteleg ca Pat are o excursie programata la Bucuresti ?? Tu cum mai stai cu trebile la job ??
Andreea, bafta cu casuta si sa fie asa cum iti doresti tu ! Toate se rezolva mai devreme sau mai tirziu, ai sa vezi ca o sa fie ok !! Pupici multi !
Daria, felicitari multe pentru prietena ta si pentru bebelusha nou venita pe lume, sa fie sanatoasa si cuminte si sa creasca mare !! Giulik e tare simpatica, apoi daca ea e in vacanta, de ce sa nu te odihnesti si tu cu ea, nu ??
Ioana, cuscrooo, moam, ce fain iti sta cu freza tzepoasa !! Ce mai face Gorodica ? Sa stii ca si la noi temperatura s-a manifestat vreo zi juma, i-am dat panadol si nurofen si smecta ca medicatie, atit, din fericire nu a fost ceva prea serios ! Desi spunea florin ca zilele trecute iar se plingea gizmoul ca il doare burtica, da poa sa fi fost doar ceva gaze care l-au deranjat, ca vad ca in rest nu are alte manifestari ! Sanatate multa mindrei !
Olivia, heheee, princess Cinderella ! Foarte frumooos ! Uka este un gentleman adevarat ! Tu ce mai faci ? Cum mai este tatal tau ??
Dana, tu cum mai esti ?? Ce face burtica ??
Vad ca Nora tot nu a dat cu batzul pacilea ...
La noi aseara a fost un adevarat show care m-a innebunit complet, daca mai era lok de asa ceva ... dupa cum spuneam a venit socrela (pentru ceva analize pentru hepatita ei C) si gizmoul s-a dat in spectacol maretz !! A aruncat cu toate jucariile, a chiuit si hauit si nu a vrut sa stea neam cinci minute intr-un loc, sa se joace cu ceva ! Am vrut sa imi fac treaba, daca tot aveam ajutor de pazit copilul, dar nu a fost posibil ! Am gasit un supersite cu jucarele de hirtie, am scos ieri la imprimanta citeva si am stat in sufragerie la masuta, am decupat si lipit si tinut sub observatie una bucata copil atomic !! Asa ca seara nu am mai fost buna de nimic, drept urmare m-am trezit azi la 5 am sa fac de mincare, sa nu-mi las socrela sa mestereasca in bucatarie in locul meu (mama, ce nora exceptionala sint, nu ?).
Bine ca azi e frunos in capitala, e soare si vreme buna, sa mai iasa copchilu pe afara, sa consume din energia interminabila pe care o are (de unde, habar nu am, ca nu-i pun nik in mincare !!).
Cam asta de la noi ... va doresc o zi minunata pe oriunde ati fi !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Daria, sa fie sanatoasa si voioasa bebe Maria si mamica si mai optimista decat e!
Gabi, sanatate maxima. Si pe mine m-a pocnit rau anul trecut pe vremea asta, eram in primul trimestru. Si cu Maria am fost racita in primul trimestru. A trecut intr-o saptamana si daca nu e febra foarte mare nu aid e ce sa-ti faci griji. Ma bucur ca analizele sunt bune.
Alice, pai nu erai suficient de slaba...se gandesc edilii capitalei la tine ca tre' sa faci sport. Faza cu liftul nu e suficienta...:)))
De ce nu lasi frate fomeia sa gateasca?! Noi lucram pe principiul "tot ce e facut de altul e bun" asa ca oricine se ofera sa ne faca de mancare e binevenit...
Andreea/philip, tinem pumnii!
Ioana, tare bine va shade, teposi si neteposi..:))
Roxana, sanatate maxima si sa treaca tusea repede iti uram.

Ca m-ati intrebat, "totuletzu" a ramas la cofetareasa...Sa-l manance ea cu prietenii ei, nu ma'ntereseaza ce a facut cu el. Ultima data ma intreba unde sa-l aduca si i-am spus frumos ca mi-au plecat invitatii si nu-mi mai trebuie. Avea si un "La multi ani Ionut" pe el asa ca nu cred ca a putut sa-l bage la vanzare...hehehe

Deci ati aflat de ce aude printesa asa de bine. Ieri il intreba Maria pe tata "tataie, de ce ai dintzile asa de rare!?"
Ne-a controlat pe mine si pe tata la dinti......"tu n-ai, tu n-ai!". Apoi incantata ne-a aratat dintii ei..."veziii!? eu am dintzi de scoica!"
Macar nu ne dau si noua producatorii aia de pasta niste bani ca le face reclama ...:)))

O zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by alice2004
[br mama, ce nora exceptionala sint, nu ?).
Alice si Andrei


.....looool,noroc ca nu ceteste soacramea pe forum...merci mult pentru indicatiile de regim,io am vorbit cu nenea doctorul aseara,dar a zis fara supozitoare si siropuri de nurofen sau panadol,asa ca i-am dat un sfert de pastilutza de algocalmin si nu a mai facut febra si nici nu a mai iesit cu scaun,sper sa fie spre bine,tinem regim in continuare noroc ca ea este mare fan orez,paine prajita si betisoare..
Io am vrut sa merg in dresuri cum mi-a zis Noricica da era cam rece afara si am zis ca macar tzepi sa-mi fac,sa fi vazut privirea lu' soacramea cand m-a vazut
Daria felicitari pentru bb Maria sa fie cuminte si mancacioasa...btw aseara il intreaba mandra pe tacsu daca are bebe in burtica,el mirat ca nici gras nu este,o intreaba de ce ,iar ea raspunde ca se aud niste zgomote din burta lui....dupa care au urmat tratativele,ca-i randul lui sa-i faca un bebe si cu cine o sa doarma bb,cu mama ca trebuie sa aiba lapte,a stat s-a gandit si a zis ca"mai bine cu tata ca o sa-i dea doamne,doamne lapte in tzutze si lui tata!
Leeloo felicitari pentru vestile bune ,o sa fie totul ok pana la sfarsitsi o sa faci o fititza sanatoasa si frumoasa!!!
Roxi insanatosire grabnica,mama ce enervanta trebuie sa fie laringita...iti trimiti cupilul in vacantza la capitala??
AndreeaP iti tinem pumnii sa iasa asa cum vreti voisi sa se acomodeze repede Pupi la noua gradi!
Olivia mamaaa da ce cavaler este Uka
revin


www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Bine ai venit, MIRCEA! Andries refacere rapida si un bb mancacios, somnoros si necolicios!

Cristala sa iti traiasca sotu si sa ne tineti si noua un lok la seminarul de tati:)))) [LMA]

Daria toate cele bune prietenei tale si bebitei mult noroc!

eu, ati ghicit, am cinci minute de inteernet numai si numai ca mi-st copiii acasa. bolnavi...muci si tuse. barem catrina parca are un catel racit in gat. si-afara ploua, ploua si-i trecut de ora noua. cred ca am o depresie cat un palton de mare:)



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hahaha, io stiu ca risu ingrasa, deci tre sa multumesc Cristalinei ca are grija de mine si imi "doreste" citeva kile in plus, ca ma facu sa rid asaaa, la orele inaintate ale diminetii !
altfel, pushcea pe limba-ti, Monicooo, cum frate sa mai slabesc ? Ca daca-i pasha, nu mai am nevoie de alte mijloace de transport (in si asa sugrumatul trafic al capitalei), bate ceva vintuletz si ajung neicaaa, rapidmente si far de problems la birou !
Pe socrela n-o las la bucatarie, pentru ca are hepatita C si e tare obosita de la cumnata-mea, unde are grija (permanenta) de gemene ! Si io gatesc intr-un fel, ea are regim si are interdictie la mincaruri dastea cu carne ... ma rog, de oameni normali, asa ca nu o pot pune sa imi prajeasca o cratita intreaga de chiftele (ca facui chiftele marinate reloaded, si pentru noi adultii o tura, de amestec porc+vita). Altminteri, as lasa-o cu draga inima, ca femeia se pricepe ... poate o conving sa bage o praji ceva, ca parca as minca un pandispan sau o tava de praji cu lamiie !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo - ma bucur ca vestile dunt bune de la doc, sanatate maxima la tine ! Io cand ramasei gravida eram pe regim de slabit si racita cobza
Ioana - tare Maria ! Cred ca tata`so facu niste oki
Cristal - la fel Maria Botoshica ! Ce perleee
Papadicea - muuulta sanatate si la voi ! Pupam fetele !
Alice - hahaha, Gizmo a oferit spectacol lu` soacra`ta si tu sa nu poti sta, sa vada duoamna ce harnica iejti !



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumim de urari.
"Draga John" implineste maine o frumoasa varsta, nu schimba inca prefixul dar il serbam la servici cu mare tam-tam.
Asa ca am comandat prajituri multe (tot de la cofetareasa aia) in pretul carora o sa intre sigur si "totuletzu" desi nu l-am consumat noi...:)
Papadie, am facut rezervarea la seminar!...:)))
Sanatate maxima si sa treaca ploaia!
Alice, acusica pricepui...:)
Ioana, dementiala Mariuca de la Ieshi!

Eu incerc sa o invat pe Maria ca e rusine sa umble in fundu' gol dar n-am nici un succes...cand ii spun "mami, nu mai fa asa ca e rushine" imi raspunde inteligent "ha?!".
Ieri o cuprinsese o mare admiratie, statuse pe olita, rezolvase problema, dupa care s-a ridicat de fund si se uita printre picioare, cu fundu' gol in sus, la opera...
"vai, ce minunat!" ""mamiii, vino sa vezi ce a facut Ma-i-ia!!"

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

salut,eu o lalai pe aici,ricu e acasa ca a racit,am de lucru pina peste cap....aiurea cu alte cuvinte.So,care aveti fetite dati-misi mie ceva sugestii pentru ce coluri sa fac niste hainute de fetita.Ptr. detalii daca aveti vreme sa cititi la generale postarea mea....de la subiectul cu hainute negre ptr. copii.Si Roxa....am voie sa pun un link cu hainute?sau imi da careva avertisment...ptr. reclama.
ca nu e o reclama,dar asa ca idee ce gen de hainute sunt....si de aici venea intrebarea ptr. mamici...ce culori ar visa ele ptr. hainute exclusiviste de vara?
colectia nu e a mea...e mare casa cu traditie...dar iaca...a picat al meu de produs colectia urmatoare...si mi-a plasat mie culorile.Eu am aci sub nas modelele in material crem...trebuie s stabilesc ptr. fiecare articol culoarea si sa facem mostre
in funcitie de mostre,cum arata adica....ni s.-ar da comanda ptr. colectie...pe care tre s-o faca mario
toate as clare si puse la punct...insa eu tot cu nasu-n materiale,am primit la cerere ceva mostre din paris....dar e pretentioasa colectia...si nu pot face rasol.AAAA,exclus rozul si movul.
Roxa astept sa-mi spui daca pot pune un link cu hainute ptr. fetite.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

darioo, sa va traiasca fititzu`, sa va aduca multe bucurii! iar prietenei tale, refacere rapida!
philip, bafta, sa va linistiti rapid si sa va fie bine
vazut gorodica&family, placut mult rochita
madam spil, astept si io sa zici cite luni ai, cum te simti, c-ai vinit, ne-ai turnat-o si acu taci milc, detaliiiii te intereseaza numa` culori zici fara roz si mov, ma gindesc dupe ce citesc la generale ce-ai scris
pupam bolnaviorii cu mic si mare, sanatate multa

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput