Piticlonti de iulie-august 2004 (236)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Vad ca ati primit deja mesajul - sorry, am fost in sedinta....

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

bun venit, mircea gabriel, sa cresti mare, sanatos si norocos! felicitari andries, refacere rapida si te astept la raport

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo - sper ca nu te-ai suparat, dar io acolo urmaresc doo mamici tare dragi mie si din greseala am interceptat msg-ul ...


Prietena mea poate diseara va face cezariana ... deh, maternitatea din Oradea Sper doar sa fie totul bine, atatea probleme au fost in ultima perioada pe aici


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sa fii sanatos Mircea Gabriel si sa ai o viata plina de bucurii!! felicitari Andries si refacere rapida!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Noaaa, tocma mi-a aparut mesajul de recunoastere a sunetului din concursul organizat de Dc, si aici la birou nu am sonooooor, moam ce ma oftic !! Fireste ca mesajul a disparut cind am dat refresh la pagina ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Bine ai venit Mircea Gabriel!Sa fii sanatos si voios si sa ai o viata plina de bucurii!
Felicitari Andries si refacere rapida!

Tocmai o admir pe Ilinca la mare ...apare in pagina la "sa ne cunoastem"...inainte sa intru la piticlonti l-am admirat pe Ionu...:))

Noi ne-am distrat in weekend cum numai noi stim...
L-am sarbatorit pe John, au venit bunicii si finii pe la noi asa ca am avut circ gratis...
Totul a culminat cu masa festiva, la care ar fi trebuit sa avem tort. Am comandat unul pe care trebuia sa-l aduca la pizzeria din colt si sa-l luam de acolo.
Si pentru ca aveam tort n-am mai cumparat prajituri ...de obicei le mancam eu singura!!
Asa ca la ora 13 se imbraca John sa plece sa ia tortul...noroc ca a intrebat din usa cat e ceasul...ca era dupa ora veche...:))
Peste o ora se duce sa ia tortul, lucrurile se incinsesera, Maria cu finutii demolasera casa, mancasera si ii cam ajunsese oboseala...
Se intoarce John fara tort. Peste o ora pleaca iar, astia mici era pulbere, jeleau care prin diverse colturi si urlau..."vem totuleeetz!" (asta era Maria). Se intoarce John fara tort dar cu un numar de telefon la care sa intreb pe unde a ajuns tortul nostru...
Asa ca am infipt lumanarile in niste prajiturici mici aduse de bunica , am cantat la multi ani...si dupa ce au plecat musafirii am culcat-o pe Maria in urlete "unde e totuletzuuuu?! veau totuleeetz!"

A fost asa mare distractia ca m-a rugat John sa ma duc eu azi sa o culc de pranz pe Maria ca lui ii e frica sa incerce...hehehe
Dar inainte sa plec am vrut sa intru sa vad care's noutatile...:))

Daria, tinem pumnii sa fie bine prietena ta si bebe...
Olivia, vezi ca Maria a inceput sa bage din top si la povesti. Se juca zilele trecute cu o papusa Barbie (idealul tuturor...tzitze mari si fundu mic...:))) si o intreba "de ce ai ochii asa de mari printeso!?" si tot ea raspundea "ca sa te vad mai bine" "dar de ce ai mainile asa de mari printeso?!" "ca sa te apuc mai bine" "dar de ce ai tzatzele asa de mari printeso" "ca sa te aud mai bine!!!"

Aaaa, si Barosanei i-a iesit primul dintisor!...:))))

Ma duc sa culc galustile, o zi frumoasa sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

quote:
Originally posted by cristalina
"dar de ce ai tzatzele asa de mari printeso" "ca sa te aud mai bine!!!"



Super de super faza !! Ca nu degeaba in jargon le spunem boxele de la instalatia de sunet !! Ce intuitie au copii astia ?!
Felicitari pentru Barosana si primul dinte si urari de bine, prosperitate si sanatate maxima Johnului (cu sau fara totuleeeetz !!).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Deci acum si urarile de rigoare, ca personal i le-am transmis deja: bine ai venit pe lume MIRCEA GABRIEL! Felicitari Andries!!!!

Eu am mincat, am dat o tura pe la farmacie sa-mi iau Vitamina C si acum m-am intors si stau cu ochii in PC...
Cristalina - super-tare Maria! Felicitari pentru John!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Si acum pozici de la nuntici:)))
http://s204.photobucket.com/albums/bb312/gorodeii/NEW%20%20%20%20oct%202007/
uitai sa va zic mi-am facut freza cu tzepi,dar nu am o poza prea edificatoare,io am fost tare incantata de ea ca-mi dadea o stare de spirit ca la...20 de ani:))))
Cristalino sa-ti traiasca John scorpionul:))si sa faca neshte seminarii si cu ai nostri tatici,meii ai fete mari de acuma maine poimaine esti soacra mica:)
Se pare ca febra de ieri este de la o indigestie,a iesit de 3 ori cu scaunul cam moale,reimprospatati-mi si mie memoria cu niste mancare de regim,plizzzzzz....Alice parca Gizmo a avut de curand asa ceva cu ce l-ai tratat?

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Special pentru cuscra mea favorita - uite cu ce l-am dres io pe gizmo : supa facuta cu telina, pastirnac, patrunjel radacina si morcov, la care am adaugat doo ciocanele de pui (da pentru vregim astea se exclud, totusi ca sa manince ceva ceva le-am pus pina la urma) si bineinteles orez ! Plus la discretie covrigei, betze-sticksuri, uscaturi in general, piine prajita si mere coapte. De pacalit cu smecta l-am pacalit punindu-i-o in banana amestecata cu biscuite. Ceai de menta (ca pasta mi-l cere automat cind il doare burta) si apa cit cuprinde !
Aaa, si la indicatia lui Roxi, piept de pui la gratar !
Sanatate multa si pupici pe burtica Gorodicai, sa treaca repede !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput