Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by danita

multumim pt urari si uraturi ....

fetelor , ce ziceti de:"ne bate mama!!" , dar repetat si repetat ...... cre ca o bat eu pe ea pana uita sa zika ... ia ghiciti personajul!!

pupici
D

BeBelusca




si noi auzim dintr-astea. Sau mai nou - "nu ne lasa mama" si pun pariu ca personaju tau e acelasi cu al meu ... incepe cu "socro" si se tremina cu "senie".

Am trimis afara pruncu cu ta-su sa pot face curatenie - si tocmai ce am cedat ispitei ... ca doar am si eu ceva de spus la aceasta tema:
1. la ai mei cand mergem e mare belea - tata meu este MOSU - deci asa ii spune toata lumea - nu doar nepoatele. Cand se apropie si el putin de fata - incepe mama- pleaca de aici mos batran si prost, sau mai stiu eu ce apostrofari - care mai de care mai FAINE. mos betivan (ca mai trage si el nitel de un pahar, doua, trei. El nu se lasa - da esti nebuna mai femeie - etc si etc.

le atrag atentia ca nu permit sa auda fica-mea asa ceva - peste cativa ani daca o sa-i spuna lui betivanule si ei nebuno - o sa se supere pe mine ca nu mi-am educat fata cum trebuie, nu? Si mai si au in casa un caz concret - cand Adnana ia spus intr-o zi lu ta-su BOULE - ca doar a avut unde sa auda asa ceva - la ma-sa!

2. am si eu o vecina cu un baietel mai mare decat Kara cu cateva luni. In parc cu ei - nu-i voie la nisip - asta mic urla ca vrea si el acolo. Eu - de ce nu-l lasi? Ea - nu-l las. Inca nu. Eu- dar cand ai de gand sa-l lasi sa se joace in nisip? La 18 ani?

mi-ar placea sa stiu ca eu sunt cea care a convinso - dar ce mai conteaza - important e ca l-am vazut si pe pici in nisip de cate ori de atunci. Cum sa inteleaga el de ce asta mica are voie in nisip si el nu?

3. tot ei - nu-i voie asa - e cahhh. Asta fiind mucuri de tigari gasite de micut pe jos. Explica-i de ce nu-i voie. Crezi ca va face o pasiune din mancat de mucuri? Baga unul - doua in gura si vede ca nu-i bun si renunta. In schimb daca-i repeti de n ori pe zi ca nu-i voie - e ca fructu oprit pentru el.
La cateva zile o intreb daca mai cauta fiu-su mucuri - si-mi zice ca s-a lecuit.

daca-mi mai aduc aminte - mai revin.
fug la SMOTRU. paaaa


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

miro stai, stai, ca eu nu sunt de acord. pai....sa il las sa bage in gura mucuri de tigara? hai mai, parca nici chiar asa!! in primul rand ca e TIGARA, in al doilea rand ca habar n-am ce drogat le-a bagat in gura si in al treilea rand ca e de pe jos. adica de pe jos eu nu il las sa bage in gura. nimic. ziceti ca sunt nebuna, jucariile daca cumva cad pe jos le sterg cu servetele, dar toate mizeriile de pe jos nu il voi lasa sa le bage in gura. si eu folosesc expresia cahhh, eu zic ca pricepe, pampersul dupa ce il schimbam e cahhh si nu il baga in gurita. cel curat, care nu e strans e ok. de ex.
la cap "nu e voie".....bona mea cam e asa......pe gresie nu ca e rece, la sertare, da, dar nu prea mult ca de' n-are chef (nici eu de multe ori, dar ma supun jr-ului), colo nu, colo nu. desi noi seara il lasam peste tot. i-am tot explicat, am mai renuntat, dar mai are scapari.
la cap "te bate mama"......pai ce....el/ea stie ce e aia bataia??? nu, eu una nu am folosit expresia asta, de fapt nimeni din jurul meu. dar, sincer, e ca si cum i-ai spune ca "te duce mami pe marte" ca tot nu intelege. parerea mea.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianocica 3. ai un copil tare deosebit daca mai sta sa asculte ce ii explici tu. al meu, in sec 2, daca nu primeste ce vrea/unde vrea URLA! sincer, fara exagerari. il iau in brate (aproape il scap de cat se zbate), ii explic peste urlete, se calmeaza cine stie cum (reclame, geam, alte vrajeli/distrageri), ii povestesc si dupa aia, peste 1h aceeasi poveste

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna seara si bine v-am regasit dupa ceva vreme De la bun inceput va rog sa nu aruncati cu rosii sau cu obiecte contondente pentru ca am venit cu buna voie si de dragul vostru si al fulguletilor. Chiar mi-era jena sa apar asa din senin dupa atata timp de pauza dar mamica inimoasa mi-a reconfirmat ca ati ramas aceeasi gasca de fete de treaba, asa ca ca uite-ma-s.
Vin cu o gasca de felicitari pentru aniversari, sarbatori si alte evenimente fericite
Nu am citit decat ultimele trei pagini ale subiectului nostru (care a ajuns la episodul 100... felicitari!!) din lipsa de timp.
Va pup cu drag.


Ramona - mamica lui Rares (8 nov. 2006)
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Rares -vedeta de film

Rares in concurs !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna seara

fetele care au vizionat poze cu david...se vede si la voi la fel de intunecat ca la lavinia??sa stiu..ca la mine se vad bine..

rezultatul analizelor...infectie urinara...si anemie de anemie

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

www.citybaby.ro/article.php?a=595" target="_blank">PANDISPAN



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ramsan bine ai revenit! bineinteles ca te primim cu bratele deschise. ce mai face rares cel rupt din soare ? mereu a fost febletea mea...sper ca pana adoarme d ai timp sa pui poze noi ca mooooor de nerabdare sa l vad.

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dandusapai cu ou, adica si albus? e voie?

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by Laura13

dianocica 3. ai un copil tare deosebit daca mai sta sa asculte ce ii explici tu. al meu, in sec 2, daca nu primeste ce vrea/unde vrea URLA! sincer, fara exagerari. il iau in brate (aproape il scap de cat se zbate), ii explic peste urlete, se calmeaza cine stie cum (reclame, geam, alte vrajeli/distrageri), ii povestesc si dupa aia, peste 1h aceeasi poveste

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




idem

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by ramsan

Buna seara si bine v-am regasit dupa ceva vreme De la bun inceput va rog sa nu aruncati cu rosii sau cu obiecte contondente pentru ca am venit cu buna voie si de dragul vostru si al fulguletilor. Chiar mi-era jena sa apar asa din senin dupa atata timp de pauza dar mamica inimoasa mi-a reconfirmat ca ati ramas aceeasi gasca de fete de treaba, asa ca ca uite-ma-s.
Vin cu o gasca de felicitari pentru aniversari, sarbatori si alte evenimente fericite
Nu am citit decat ultimele trei pagini ale subiectului nostru (care a ajuns la episodul 100... felicitari!!) din lipsa de timp.
Va pup cu drag.


Ramona - mamica lui Rares (8 nov. 2006)
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Rares -vedeta de film

Rares in concurs !



bine ati revenit

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput