*Bucurii de sept-oct 2006 (88) - La multi ani!*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, eu n-am schimbat mare lucru, i-am facut odata o mancarica la cuptor si am batut spuma un ou cu tot cu albusul pana atunci interzis si am inceput sa-i dau si cate un pic de smantana cu branzica. Si am inceput sa-i pun cate un pic, dar un pic de sare.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetele!
La noi e o vreme tare nashpa,pare ca o sa ploua,e innorat tare si cu ora asta se intuneca mai repede.
Azi noapte am dormit neintoarese amandoua,dar cu ora asta schimbata m-a trezit Maya la 7.20 ......mamaaaaaaa ce as mai fi dormit vreo 3 ceasuri.
Da am avut treaba de facut salata de boeuf si de pus supa la fiert pt a pune taiteii.
Maya mea cum aude muzica cum incepe dansul,ridica mainile in sus si face semi-genoflexiuni ceva de genu' asta si da si din fundic,ne prapadim de dragul ei da si de stilul ei de dans exotic
Inca mai este pe tratament cu Aerius siropel,Calcium Pharco,Vigantol 2 pic/zi,Peritol sirop seara.
Eu si hasbantul suntem varza creatza de raciti,tusim de sare haina de pe noi si muci la noi ca terminam cate o rola de hartie fiecare.
Maya a papat si pulpitze de pui facute la cuptor (pentru noi facute )peste care am pus si un sos facut de mine care continea si usturoi si i-a placut tare mult.
Mancam intr-o zi,saptamana trecuta sarmale si tot spunea catre mine na-na-na(adica sa-i dau si ei) si i-am dat sa guste siiii....i-a placut ca tot vroia. Separat intr-un castronas i-am pus si ei o sarmalutza mica binenteles fara varza cu putina smantanica si a papat-o pe toata cu o feliutza de paine.
Poate unele din voi nu o sa fiti de acord cu ce i-am dat sa pape la bubulina,dar atata timp cat stiu ca tot ce-i dau e proaspat si facut de mainile mele nu-mi fac probleme.
Mananca si paste cu branzica dulce si smantana,ii plac foarte mult,mai ales daca sunt puse putin si la cuptor.
Am vrut sa va intreb si eu ceva.
Au voie sa pape ciuperci?
Binenteles dinastea proaspete din comert ma refeream.
Ce mai face Maya cu noi. Vine la mine sau la tasu' si ne pupa de ne albeste apoi isi pune manutzele ei micutze in jurul gatului nostru si ne strange..........cu atata drag....
Si inca o chestie si cu asta inchei.
Cand nu i se face pe plac ceva sau ii luam un lucru din manutza cu care nu are voie dar cumva apuca sa-l ia cum se da cu capul de pat,parchet,usa sau se loveste cu palma'n cap.
I-am spus la dr dar a spus ca nu are nimic,sa nu o cert sau sa strig la ea sa nu mai faca asa ci pur si simplu sa ma fac ca nu vad si atunci nu o sa mai faca.
Eu o mai luam ca nu e voie sa faca asa,ca o doare dar cica nu e voie sa ii spun nimic,sa o las ca-i trece damblaua asta

Le mai spun si bucuriilor carora am ramas datoare
Multa sanatate si fericire!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Gonghy, cate stie sa faca Maya!
Maria mea abia incepe, ma strange si pe mine in brate si pufaie si-si increteste pielea pe nasuc cand ii place ceva mult.
Pulpa de pui cum i-ai servit-o? I-ai taiat carnea bucatele mici?

Ia sa fac si eu o budincuta cu branza. Sa caut o reteta pe net.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mamici, pe unde umblati?
Sa nu-mi spuneti ca ati fost la gratare si la iarba verde, ca nu va cred.
Scriu tot eu.
Am facut budincuta de branza dulce la cuptor, dar nu i-a placut deloc. M-a refuzat intr-un mod nu prea politicos, adica si-a dat cu degetele pe limbuta ca sa dea jos papica. Ea branza cu smantana si mamaliguta papa, cine stie ce nu i-a placut.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Seara buna!

Da, Gety, la gratare am fost , ca am avut vreme super faina si dupa aia am mers in parc, unde iar o fost tare fain, copii multi. Numa acum am intrat in casa.

De mancare - ii dau spaghetti, e mort dupa ele, imposibil sa le mananci fara el, facute cu carne tocata si sos de rosii. branza cu smantana, cateodata mananca si cu sare, cand, de exemplu, fac pentru noi si i-i pofta si face scandal daca nu-i dam, cascaval (aia nu mult), carne si cartofi la cuptor.

Mami 15+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ei, daca voi ati fost la gratare, va zic eu una si mai tare: Maria mea a adormit in patut, lucru care nu s-a intamplat de luni de zile (ca ani nu pot sa zic, ca nu-i cazul).

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

De maine incep sa o scot si eu afara, cate un pic, sa se obisnuiasca cu aerul rece.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna seara,

Am avut un weekend plin de evenimente. Sambata am taiat motul lui Dudu. A fost o petrcere reusita: Dudu s-a simtit minunat in centrul atentiei, a primit o multime de cadouri si a fost rasfatatul tuturor.

Desi mi-am dorit ca pentru prima tunsoare sa mergem la frizer, tati si unchiul Si-au dorit sa faca ei insisi acest lucru. Nu a iesit dezastros, cel putin am scapat de aspectul de fetita. Data viitoare insa nu mai las mandrete de baiat pe mana lor!

Aici puteti vedea www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?Uc=rldx7jt.7nc5hp1t&Uy=-kama40&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&mode=fromshare&conn_speed=1" target="_blank">poze!




Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Sara buna fetele!
C-am pustiutz pe aici,vorba lui Gety fusarati pe la iarba verde,mici si gratarele si acum va face-ti siesta,daaaar....recuperati voi maine.
Noi nu am iesit inca afara de aproape 2 saptamani de cand cu viroza asta la Maya.Azi a mai avut mucutzi dar nu asa mult am aspirat-o pana acum cand s-a culcat doar de 3 ori,in schimb mai tuseste saracutza si se mai aude horcaiala aia in gatutz

quote:
GETY
membru matur

Pulpa de pui cum i-ai servit-o? I-ai taiat carnea bucatele mici?




Gety pulpele erau atat de bine facute ca ti se topeau in gura i le-am rupt bucatele micutze cu mana si le-a papat cu pireutz de cartofi.
Ce-i place iar mult sa pape e supa cu taitei din care a papat azi aproape 2 polonice de adult cu miez de la o felie de paine,ciorba de zarzavat daca e carnitza foarte biiiinneeee,Maya e devoratoare de carnitza de puiutz,ficatzel de pui dar numa in combinatie cu orez (cu piure de cartof il scuipa afara).Peste nu prea i-am dat ca a c-am facut mutre si nu am insistat,spanacul dar proaspat facut in acea zi si nu mai imi aduc acum aminte.

[b]Cristina
la spaghete am vazut ca ii dai cu carne tocata.De porc sau pui??
Eu cand i-am dat sarmalutze,i-am dat cu carne de porc si nu a patit nimic.Binenteles ca nu ii dau in fiecare zi ci odata la 2-3 saptamani cand se nimereste sa fac ceva cu carne de porc si la noi cum se nimereste tare rar.....

La noi in casa de 2 ani nu mai mancam carne de porc decat atunci cand fac sarmale sau chiftele in rest tocanitze,snitzele sau altceva din porc nu mai fac.Nu mai are voie sotzul si asa am renuntat si eu sa mai mananc porc.
Numa ca si voi stiti o sarma sau o chiftea nu e faina fara carne de porc si aici mai sarim si noi peste dieta

No va las ca v-am c-am plictisit destul in seara asta.

[b]NOAPTE BUNA MAMICI DE BUCURII MAJORE!


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Poftiti la !

LA MULTI ANI RAMOMAR!!!

Gonghy - carne tocata de ita i-am dat, ca nici noi nu gatim/mancam carne de porc. Noi si sarmalele sau chiftelele tot cu carne de vita le facem.

Mami 15+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput