*Bucurii de sept-oct 2006 (88) - La multi ani!*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Andra merci mult de melodie, e f frumoasa si te unge la suflet, am ascultat-o impreuna cu D, a stat cuminte pana la sfarsit. De cand am devenit mamica imi mai plac tare mult melodiile cu tema "mama", ma apuca bocitul la ele.

gety sar'na de cafea si ma bucur mult ca sunteti mai bine.

elenia te-as ajuta cu cea mai mare placere dar nu stiu parola, mi-a zis-o Lili odata dar am uitat-o, acum ea e ocupata cu motul lui M, dar poate te ajuta ea de luni incolo. Felicitari pt. progresele puiului.

Si noi dormim f prost dar am descoperit cauza macar, ne imbogatim colectia de dintzozauri, vreo 4 cred ca asa se vede.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
www.graphicsarcade.com/holidays/christmas/countdown/christmas_countdown_04.swf" target="_blank"> Asteptam Craciunul!
"Vreau sa fiu din nou COPIL, vreau sa desenez cu creta colorata pe strada, vreau sa fiu mandra de tricicleta mea cea noua, vreau sa cred sincer ca bomboanele sunt mai bune decat banii, vreau sa stiu doar cele sapte culori, cinci poezii, zece cifre si vocea mamei care ma chema la masa cand nu imi era foame."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata! Multumesc pentru cafea, Gety si Cristina!
Elenia, felicitari pentru progresele lui Darius!
Cristina, imi pare rau ca nu te-ai odihnit; incearca sa-i dai ceai in loc de lapte, eu asa fac cand se trezeste Narcisa noaptea si parca se trezeste mai rar...
Andra, am ascultat si eu melodia si mi-a placut foarte mult!

La multi ani Eli26!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata bucurii!

Mai sunt pitici bolnaviori?Daca da, atunci sanatate multa cat mai repede si sa va faceti bine!

Lili petrecere frumoasa la mot!Ce nou look va avea Mathias fara ciuf?

Andra pentru melodie!Voi ce mai faceti?Vladut?

Elenia bine ai revenit!Felicitari pentru progresele piticului!Tu cum mai esti?

Eu sunt tare necajita ca am niste dureri infioratoare cand il alaptez pe ghighiloi!Imi vine sa mor!Si nu suge decat de vreo 5 ori pe noapte si de vreo 3 ori ziua!Din 18 il intarc!Abia astept!....intr-un fel!



Eu
www.pufymic.info/index-6.html" target="_blank">Gandacii
Tot ei
...Si iarasi ei


www.helpsonia.com/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:


buna imineatza s de la noi
Gety si Cristina sarumana detare buna
mltumim de aprecieri fetelor
Cristina imi pare rau ca nu dormi noaptea,la mine sunt cam rarutze noptile cand nu doarme darius s el noaptea nu mai bea laptic ci doar apa daca se trezeste
sanatate puilor bolnaviori sa se faca repede bine
Pufymic multumesc de intrebare acum sut mai bine s mai linistita astept sa revina mami meu din tara,neam mutat intr-un apartament cu doua camere s ne simtim tare bine ca avem locul nostru,taticul lui darius ne viziteaza din cand in cand s darius e inebunit dupa tati lui
era sa uit sarbatoritilor de astazi
va puacim s sa aveti o duminica minunata alaturi de familiile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Elenia, chiar ma bucur ca reusesti sa intri mai des la noi, sa ne povestesti de tine si de Darius!
Pufy, imi pare rau ca ai dureri, iti doresc sa reusesti sa-l intarci pe Nicolas, repede si fara prea mare efort!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

buna fetelor....

La multi ani tuturor sarbatoritilor

Sunt foarte busy cu temele pentru scoala, intru cateodata doar sa va citesc.

Am o problema, poate ma ajutati. Dr. mea e plecata din tara. Fabi tuseste de 1 saptamana si nu stiu ce sa-i fac. Ii dau siropuri: Ventolin si Stodal dar nu prea vad schimbari. Se aude un harait urat in piept. in rest e ok, nu are febra, papa bine, se joaca. Stiti ce as putea face? ceva remedii naturiste? Merci anticipat

Va pup

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, hai ca ma scufund si eu in borcanul (butoiul) cu melancolie. I-am scris Eloisei, e valabil si pentru tine, daca vrei, asculta "Daca vei veni" cantecul Malinei Olinescu. Daca nu-l ai, ti-l trimit eu.

Am fost la targ, hainutze nu i-am luat, ca am cam de toate acum, am vrut sa-i iau o pereche de botosei de umblat prin casa, dar mi s-au parut cam scumpi si am renuntat. Asa ca i-am luat o jucarie Xilofon. Atat.

Tasia, eu remedii naturiste nu am, poate te ajuta mamicile care au folosit asa ceva.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Pufy, iti urez sa-ti reuseasca operatiunea "intarcarea", chiar daca sufletul iti spune altceva.

Maria a inceput sa-mi ia peria de par cu care o pieptan si-si da si ea cu ea in cap. Nu se loveste, cred ca vrea sa faca ccc ca mine: sa se pieptene si ea.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Maria este acum sanatoasa, nu-i mai pun nici Colargol in nasuc, doar ser fiziologic, dar mai am sa-i dau Ca si Vigantol in fiecare zi.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

gety stiu melodia, o am, imi place. Se pare ca Maria e o fetita cocheta, sunt curioasa ce o sa aleaga la mot.

tasia nu ma pricep, cred ca trebuie sa-l vada un dr. Sanatate multa!

pufy de la ce sunt durerile?

Acum ca avem BUCURII majore, au implinit deja anishorul, ce alimente noi ati inceput sa dati bebeilor, ma refer la cele au fost cu restrictie pana la 1 an.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
www.graphicsarcade.com/holidays/christmas/countdown/christmas_countdown_04.swf" target="_blank"> Asteptam Craciunul!
"Vreau sa fiu din nou COPIL, vreau sa desenez cu creta colorata pe strada, vreau sa fiu mandra de tricicleta mea cea noua, vreau sa cred sincer ca bomboanele sunt mai bune decat banii, vreau sa stiu doar cele sapte culori, cinci poezii, zece cifre si vocea mamei care ma chema la masa cand nu imi era foame."

Mergi la inceput