Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Bebinuta, bafta mare cu cresa. Cat e pe luna? 3.500?? sau doar aptutul e atat?

Dianocica, nu te pot incurca cu orarul Sarei da are cam 9, 13, 17, 21. Cume cu pilatesu'?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

neata,

sa nu va vina sa credeti, dar fetele mele au 4 mese solide; le scriu pe toate, cu tot cu supt:
7:30-8 supt
10 fructe cu iaurt/branza
14 legume+carne/ou
18 iaurt+biscuite sau o banana (impartita in doua)
20:30-21 cereale
21 supt
intre cereale si supt e baia

Isabelle se mai trezeste o data sau de doua ori noaptea si mai suge cate un pic...

va trebui sa le schimb orele de masa la un moment dat ca aici pe la day care se practica masa de pranz la 12:30, dar deocamdata le las asa pana or manca dimineata altceva in loc de supt



Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

marani de mult voiam sa ti zic: eu sunt lesinata dupa bregovic, aveam tot ce a cantat ever pana sa crape comp si sa pierd taman partea cu muzica...distractie placuta la durau

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

azi dimineata le-am auzit razand pe la 8, m-am dus la ele, au supt si se tot joaca singurele in camera lor acum ... acum incep sa se intrevada avantajele de a avea gemeni
sa nu credeti ca nu ma joc si eu cu ele, dar le mai las si singure ca altfel nu as mai putea sa fac nimic prin casa

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Kikineata, 350 ron e doar rezervarea patutului. Pe luna platesti in functie de cate ore merge: la 9 ore 730 ron si la 10 ore 750 ron. Eu as merge pe 9 ore, dar depinde cum imi rezolv la lucru, cu orele. Conform contractului colectiv de munca la nivel national, am dreptul sa merg doar 6 ore/zi. Trebuie sa fac o vizita la banca sa stabilesc cu seful orarul.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dorsilia daca te linisteste cu ceva...si Dani a picat din pat..si nu avem podea laminata si nici covor
Marani [omulet care flutura batista lacrimand] sa te gandesti la noi, ca si noi o sa ne gandim la tine si la bubamara...
Dolores cum e David?
Miro? unii umbli?
bebinutadaca trebe trebe...din cand in cand Dani mai plange cand il las la cresa, dar nu cred ca plange dupa mine...plange doar cand e indispus...si-i trece repede
Cateodata am impresia ca nu ma iubeste normal... ii dau sa pape si nu vrea, il schimb si nu-i place..ii scot mucii si urla...Pupicii, mangaierile si vegheatu nu conteaza
a_deju sa nu te puna yoya sa dai pruncului cacao ca pun zbicu pi kielea ta... de la 18 luni, d'aia speciala pt kids.

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

nu dau dom'le nicio cacao, mai e pana atunci... si oricum, tot ceva gen nesquick oi baga... dar nu cred ca ne tine pana la 18 luni, cu siguranta dupa 1 an voi incerca la masa de dimineata, aia cu tartina cu unt si gem :))

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by a_deju

nu dau dom'le nicio cacao, mai e pana atunci... si oricum, tot ceva gen nesquick oi baga... dar nu cred ca ne tine pana la 18 luni, cu siguranta dupa 1 an voi incerca la masa de dimineata, aia cu tartina cu unt si gem :))




ce-i aia tartina cu unt si gem? paine cu unt si gem? deci veti avea o masa cum scrie la carte? si daca n-o sa-i placa ?


Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Minunatele, fug de acasa da' ma-ntorc mai pe seara. Am citit cate ceva intre doua guri de cafea, m-am veselit, mai viu eu pe aici!
Pupici.

Numa'ntr-o rima o tin...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

marani - drum bun si distractie placuta si f bine ca ai fost intepata, nu e treaba lor sa comenteze unde ai fost :)

dianocica - lasa ca are timp sa poarte si ghete frumoase acum important e ca.i sunt bune si comode

adeju - dar la 1 an poti incerca cereale cu cacao cred

oricum si noi am avut multe episoade cand refuza laptele si ne.am dat seama ca totul se trage de la aerul care.l ia cand trage din biberon, dupa ce ii trece, incepe si bea iar, oricum asociaza laptele cu gazele provocate de aer, si nu bea nimic din biberon , poate apa sau suc dar nici acestea nu le va bea in cantitatea de lapte, tot din cauza biberonului


ivan si dayanara

Mergi la inceput