Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am uitat ce era mai important...asa e cand te grabesti

dianocica - sa le poarte sanatos!

adeju uite de astea ziceam, dar eu nu i.as decat pe la 1 an jumate cred
http://www.pcfarm.ro/produs/2004/Cereale-grau-cu-cacao-–-Nestle

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

in mod normal, de la 1 an poate manca cereale de care mananc si io, cu lapte. de vaca, si anume... asta in mod normal, ceea ce nu inseamna ca neaparat pe 16 decembrie ne-om trezi, si hopa castronu', hai da-l pe gat... e timp pt toate. insa laptele (praf.. mamaaa, stiti ce bun e nestle junioru'?? super miam miam) cu cacao va fi probabil primul si cel mai rapid incercat.. asta ca sa stim de-o treaba, ori vrea asa, ori adio lapte, pentru totdeauna :)

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Bebinuta si eu as vrea sa il dau pe Calin la cresa din ianuarie sau chiar decembrie pentru a merge la servici prin ianuarie. Nu stiu cum sa fac, la crese de stat sunt foarte multi copii in grupa, la particulara este cam scumput. Sunt intr-o mare dilema, eu am fost contactata de o firma cu care am mai colaborat anul trecut prin octombrie si am vorbit ca vin in toamna asta. Inca nu am vorbit cu ei ca nu stiu ce sa le spun. Imi este greu sa ma decid cu cresa, inca nu am vizionat nici una, probabil o sa incep in decembrie, eu acum nefiind in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

la noi balamucul balamucului. la noi in cap adica...
in rest..
vantul bate.
ploaia ploua.
frigul este.
bea maraie.

am supravietuit zilei de ieri...ai mei zic cica sa te detasezi bai, aia e treaba ta, sa te detasezi si sa traduci..zice aia muuu...zici si tu..nu gandesti ce zice...
ciuciu cu ciucuri.nu pot.
dar a trecut si miercuri.
va scriu mai mult de acasa. hartiile..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

merci de suport!

s-a trezit gogoasa fara semne, cucuie vizibile sau simtibile dar cu mofturi, maraieli, miorlaieli, nu stiu daca-s de la cazatura ca taman acum ii erup si dintisorii jos, unul a iesit, si se mai vede unul dar n-a spart, baleste si scuipa pe jos prin casa din scaunul de masa de zici ca traieste printre tigani si numai asta vede. Pur si simplu se apleaca pe langa masuta scaunului si scuipa, se uita cum ajunge jos saliva, face baloane de saliva, isi linge barbita pana la gropita apoi, asa am vazut ce limbuta lunga are in dotare. Asa ca una peste alta prea binedispusa n-a fost ea dar nu stiu daca de vina este strict cazutul in cap.

Dianocica- sa purtati sanatosi ghetutele, nu cred ca-s asa oribile, si conteaza sa fie comode in primul rand.
Deea- ai umor la maxim in tine, oare de la chestiile din copilarie ti se trage? :-)
Bebinuta- ai dreptate cu ce zici numai ca io nu-s obisnuita cu buselile, Dani al meu nu e fan si nici n-a fost fan de sporturi adrelinacee, el e mai cumpatat asa de felul lui, spre deosebire de sora-sa. El are acum 3 ani si 3 luni si pe cuvant ca nu si-a julit nici un genunchi, cot inca, nu si-a spart gura, capul sau dintii, doamne fereste. Mai mic fiind si scund si plinut se misca mai incetut, iar acum ca s-a lungit si subtiat brusc de vreo juma de an cade si el, nimic de zis, dar cu cap slava Domnului, pune mainile inainte si nu se duce de-a berbeleacul. Asta mica insa pe langa ca e lungana nici agila nu e, vrea sa plece-n 4 labute si habar n-are cum, ramane cu un piciorus indoit aiurea sub ea si pana la urma renunta, se rostogoleste iar pe spate, se ridica-n fund si incearca iar, dar tot asa. Daca o postez eu in 4 labute nu sta, se intinde destul de repede pe burta. Nu stiu ce sa mai exersez cu ea ca de vrut vrea sa faca tot felul, deja e frustrata, DAR NU POATE. Singurul ce-i confera libertate de miscare e premergatorul controversat, cu el colinda toata casa, inclusiv baile, balconul, inspecteaza toate ungherele, lazile de jucarii ale lu fratesu, e tare multumita cand o pun in el ca se duce unde vrea. Mi se pare insa ca paseste pe calcaie, nu stiu cum sa explic mai precis, ati auzit sa fie asta ceva problematic in conformatia piciorului ?

o seara placuta si sanatate bolnaviorilor raciti!
am nevoie maxima de gandurile voastre bune, maine repetam urocultura dupa cura de 10 zile de antibiotic, va rog din suflet tineti-i pumnii micutei sa fie bun rezultatul, adica steril.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by a_deju


mi-am adus aminte ca acu' ceva zile scriati (dia, parca...) despre cum mananca copiii bucatele... motanu' inca nu, din simplul motiv ca nu i-am oferit asa ceva... iar astazi, holbandu-ma ceva mai bine la el si in special la gura lui, am ramas masca cand l-am vazut ca mananca piscotul ca un om mare... adica, nush cum sa explic.. musca cam cum as musca si eu, mesteca bucatoiul bine mersi, inghite, si continua... ceea ce probabil ar trebui sa ma faca sa-mi dau seama ca procesul de masticatie exista si functioneaza super bine, nuuu?? si ca, deci, as putea si eu sa-i pun bucatile in fata, si sa ma astept sa le si manance?? au ba??





sa te bat,sa nu te bat...,cred ca te bat...
degeaba mi-am racit eu gura cind ti-am pove acum ceva timp cum sa-l "pacalesti" pe Eric sa pape?
iti spuneam atunci sa-i pui bucatele pe masuta
culmea este ca ai si raspuns si ai spus ca ai incercat asta si ca nu merge...
ce sa inteleg ?,ca i-ai pus piure direct pe masuta?

noi azi de ex,numai asta am mincat...,am incercat eu ce-am incercat...,apoi daca am vazut ca nu vrea ciorbita...,i-am pus pe tavita cascaval,para,piine prajita si biscuiti si a halit Crinuta aproape tot singura ,singurica...



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

dandusa, scuze.. eu atunci am inteles ca sa-i dau si cu bucatele (adica piureul ceva mai nepasat) lucru care a fost incercat, si s-a dovedit complet neinteresant (din acelasi motiv pe care l-am mai zis si ieri, si anume ca atunci cand e greva, apai e greva, nu conteaza forma, continut, cantitate, gust, etc... pt ca acu' ceva timp, cand manca super bine, nu era problema, pasam deja doar cu furculita, si era totul ok..). singurele bucati propriu-zise incercate au fost din banana si din piscot, si vaz ca a functionat... am incercat in seara asta cereale facute normal, cu cubulete de banana... esec... din cauza ca el simtea cerealele de textura "numa' bun de inghitit", si dadea ca pelicanu' pe gat cu tot cu bucatoiu' de banana... ma rog, ceva a mancat (m-am chinuit sa dau banana la o parte... ehhh), deci... vedem ce mai incercam maine...

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

incercat si suc cu lapte, si lapte cu suc, si cum vreti voi... nu nu si nu... asta e... trecand peste faptul ca mor de nervi, ma duc sa ma culc.

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

de ce am triunghi cu semnul exclamarii langa "Trimis la.." ??? ca io n-am selectat nika...
ma rog, nu conteaza, ignorati :)

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

A-deju,

daca motanul nu da semne de anemie..lasa-l bre,ca o sa-si revina.. tot asa.. intr-o noapte..o sa viseze frumos si o sa ceara lapte...
(acu si eu ca skinu'.. ai incercat si lapturile astea dulci si aromate?)


Am fost in mall dupa amiaza si am dat nas in nas cu Bambo.. Sunt socata ce bine arata minunata..super ..frumoasa,slaba,imbracata in tendinte..o eclipseaza si pe Antonia bai nene..

minunea mea

Mergi la inceput