Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

oi fi apucat sa scriu bilantul nostru de 7 luni si 10 zile? nu oi fi apucat? oricum 7500 si 70 cm
de mancat mancam, bine zic eu, prost daca vad valorile voastre
noi avem opritor la 150 ml, respectiv, 100 gr cam asa
oricum ia in greutate asa ca nu ma stresez
acum a reusit sa se irite la fundulet, de la ce nu stiu, de ce nu stiu, cum nu stiu, cred ca a fost pipi acid, de la ce nu stiu, cer este ca acum este toata o rana brobonele mici cu sangeofff cred ca va dura o luna sa scapam de ele, ca si asa rea foarte rea de piele si o banala zgarietura dureaza 2 luni, daramite, bubite mereu ude, offff
a mai fost odata asa, dar oar intr-un loc, de la elastecul de la scutec zic eu, sui a tunci cu tot tratamentul a stat rana deschisa 3 sapt
dr cand aude primul lucru revede analizele, nu stiu de ce se sperie dar dupa ce le vede se linisteste, data viitoare o intreb si ii refac analizele ca nu imi place de loc
acum sunt in dilema , fimea are 2 dr pediatra doamna antibiotic si dr de familie adepta fara antib pana la 1 an
avem tratament de 10 zile rezultate nu prea de la dr de fam, muci si tuse si atata, o duc sa o vada pediatra , evident antibiotic, o sun pasta de fam, care zice fara antib datii restul din ce va zis, si eu ce fac le bat cap in cap sa se puna de acord?
cred ca nu o sa ii dau merg asa pana se vindeca sau doamne fereste se agraveaza, ca nici nu as da asa de dragul lelii, cand nu are febra nu are rosu in gat nu are nimic


Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

paxela incearca sa speli ranile cu ceai de panselute! Poate ajuta... ca de stricat nu are ce strica!

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by magdutah

paxela incearca sa speli ranile cu ceai de panselute! Poate ajuta... ca de stricat nu are ce strica!

Magda Matei 9.04.2007



sau ceai de pelin si/sau galbenele? Una din ele sapa ailalta cicatrizeaza dar nu mai stiu care si cum.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

multumim tuturor de urari pentru micutul nostru botezat ! Mi-am, luat de o mare grija!

Azi toata dimineata am facut upload la poze asa ca uitati aici cat de cuminte a fost Matei la slujba !

nasii

sau
icoana

sau

tati




Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

quote:
Originally posted by alionushca


Gabi78 - imi plac asa rezultate la mincare ...ras


Fetelor sa stiti ca eu copii recetele - si am sa scriu si eu rezultate ... sper de genul ,,ras,, sau ,,ras intr-un mare stil toata cana,,



Botezul bebelusei
luna I,II,III,IV,V,VI


Aliona, mami de Ilincuta (6 martie 2007)



Eu am scirs ras ..dar e ras, adica a papat nu ca a ris la mincare...
Of, greu e fara diciritce.

Si Martutza Spor la treaba si cind ai un momemt mai spune-ne ce si cum. Ma bucur ca sunteti bine si ca Victor papa...numai la tati in brate?

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

am ars mancarea tot citind povesti cu vrabii, meniuri (cu sau fara hartie), retete........ Si, ca sa fie tacamul complet, am pus a doua portie de carne la fiert, stau langa oala pana fierbe apa si cand s-o arunc, ma gandesc sa tin cu mana bucatelele de carne . Evident ca apa era fierbinte. Azi sunt mai blonda decat prevede legea. Ma duc sa beau o bere, poate imi trece

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

multumesc de sfaturi pein si panselute nu am, galbenelele le aplic sub forma de ulei de galbenele dupa ce spal cu apa si sapun, o sa o si clatesc cu ceai si trimit si tatic dupa alte ceaiuri, asteptam orice alte ideei

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Paxela: Crema alba rotunda Johnson's sau galbenele cu propolis. Noua prima ne-a facut foarte bine peste noapte, tot asa deja ii daduse sangele

A, completare la joaca: ma fac ca il mananc, plescai din gura peste tot corpul lui... ii place la nebunie, chiuie continuu.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Am vizionat pozele crestinului Matei. Sa fie sanatos! Si sa ramina asa cuminte si zimbaret si curios!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Gabi78pai eu am inteles corect ...ras - adica mincat tot tot tot

Botezul bebelusei
luna I,II,III,IV,V,VI


Aliona, mami de Ilincuta (6 martie 2007)

Mergi la inceput