Colectia de toamna-iarna 2005 (162)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Mai fetele da ce vrenice sunteti....Hilde face la prajituri cu nemiluita, Madau face curat, Catutza face si curat si mancare iar eu nici macar nu prea muncesc la serviciu, acasa nici nu mai zic. Daca vede barbata-miu ca mai sunt si femei vrenice ma lasa...Hai ca imi iau si eu inima in dinti si plec acasa sa fac macar ceva de mancare...Imi trebuie curaj sa ies acum pe strada.....
Pusy
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Vero , baga repede meniul pentru ziua lui Steff ca sa ne inspiram si noi, eu am intrat deja in trepidatii ca mai am putin pana la ziua Biancai si a lui Mihai si nu stiu ce sa fac de mancare, cand sa ii chem si tot asa

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by Mihaelutat

Mai fetele da ce vrenice sunteti....Hilde face la prajituri cu nemiluita, Madau face curat, Catutza face si curat si mancare iar eu nici macar nu prea muncesc la serviciu, acasa nici nu mai zic. Daca vede barbata-miu ca mai sunt si femei vrenice ma lasa...Hai ca imi iau si eu inima in dinti si plec acasa sa fac macar ceva de mancare...Imi trebuie curaj sa ies acum pe strada.....
Pusy
Mihaela


cunosc feelingul!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa...am revenit.

Ziceati de harnicie???/ Io azi am facut asa: papa- supa de carne, cartofi si sos de ceapa, apoi aspirat toata casa, apoi dus cu copilul la gradi, uat 6oo ron - yuuuuupi-, apoi la ASE, cu Sarah dupa mine, normal, prin frig, semnat contractul de scolarizare pe anul asta, cumparat o carte de engleza, venit acasa, dat papi lui Sarah, ps-o la nani, apoi intre timp smotruit toata casa....Evident, plus spalat stiiiiivele de vase de la gatit, apoi de la hrananitul familiei.
Si ziua e de-abia la ...dupa-amiaza.

Delia, maama, ce matura e Ana!Ma bucur mult ca e asa de cuminte floricica. Sa mai tot faci copii, in cazul asta!Cu concertul...horror. La noi ar fi dezastru, clar, la cum doarme Sarah...

Mirabilis- oooof...deci e epidemie. Si noi avem...dar o forma usoara, slava cerului.Santate infinita!

Xandra, mda...dar macar tu o ai pe mama ta care s ate ajute. Mihaela e alone in Bucuresti.


Fetelor, sunt disperata. Ma ingras pe zi ce trece si nu pot tine cura de slabire. Nu stiu zau ce se intampla cu mine, dar tare rau ma deprima treaba asta...

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Daa, eu acu m-am trezit.
curat,nexam, mancare-la borcan ptr zuz, tac-su sa aduca!
Sa incepem cu ordinea senzatiilor.
suparare ca e bolnava bb Ana,si Iulia off sper ca T e mai bine.
doi invidia: ce torturi mai Hilde, ce hotel mai Madau,ce gargara la Mihaela, sa nu mai vb de animale moarte cu pielea intoarsa.
Joy eu lui D i-am dat preventin bonisa5pic cu sabsimex 5 pic in aceeasi lingurita.de 3 ori/zi. nu a facut colici cu toate ca manca alan-dala. si inca ceva cand il tii in fundul gol mai trege-i putin de "falcute" sa i se largeasca gaura, o sa iasa vanturi si se mai usureaza durerea.need any help?
Miha eu am lucrat pe lacultei63 parca, la magazin de piese auto.cumva matusa ta a crescut ciini vagabonzi inainte? ca aveam una cu un apartament gol in care traiau n caini comunitari, toata ziua scoatea cate 2 la plimbare.
Ripley noroc ca nu e lung concertul, halal consolare.
Madau cica ai dat glafuri in wk? pai nu fusesi la munte?ai vreo clona? si unde bre? la ala vechi? si unde se deschide Real, la blocul vechi nu? pai ce te mai doare ca intr-o luna te-ai mutat!

ma duc sa ma bag in trafic, e of postal la mama naibii -sa-mi iau CIC- cred ca vin miine la cum se circula.

EDIT:Hilde
eu retinusem cu concediul fara plata! culmea tocmai eu! da nu zisesi nimic de tabla. rupei destele degeaba cu descrierea?sau nu m-ai citit?

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara
Xandra, mda...dar macar tu o ai pe mama ta care s ate ajute. Mihaela e alone in Bucuresti.

Fetelor, sunt disperata. Ma ingras pe zi ce trece si nu pot tine cura de slabire. Nu stiu zau ce se intampla cu mine, dar tare rau ma deprima treaba asta...


cuscra, subscriu la ambele afirmatii... a2a referitoare la mine, of course!
degeaba am slabit io de cand am nascut incoace, daca in ultima vreme tind s-o iau in sens opus!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

pupam si noi de incurajare mamicile cu 2 prichindei si bb bolnaviori. Pt celelalte mamici si copii sanatosi

la noi e vreme bacoviana, ce sa iesi din casa, ca-ti curge ceata in cap.
Sunt bucuroasa ca azi a venit dulapul - sifonierul celor mici si am treaba sa aranjez hainele lor, ca deja nu mai aveam unde sa le pun si arata ca la balamuc in dormitoare.

Am fost la control sambata, bb e bine, mare (3,450 kg) si nu-i grabit deloc sa iasa.



Maria(29.11.2005) si Ioana 37+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Multumiri de aprecieri ref la smotruit...dar nu-s chiar asa model de harnicie...insa era la mine in casa ca la balamuc

Miri n-am nici o clona, am lasat cheile la o vecina si a stat ea cu nenea ala cu glafurile. La ap vechi da, si imi pasa ptr ca ramane mama sa stea aci in el. Nu ne mutam intr-o luna, as vrea eu...probabil pe la inceputul lui ianuarie se va produce mutarea


Fug la CORA...mai fetelor, e o nebunie in Bucurestiul asta de nu se poate, mi-e si teama sa mai plec cu masina de acasa, ai asa o senzatie de sufocare cand te trezesti in multimea de masini, bara la bara..groaznic

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Tania pupici pentru Anna.
Mirabilis sanatate Iuliei.
Ripley io am durere de spate de imi vine sa capiez si nu trebuie sa car vreo floricica sau s-o alaptez.Asa ca imi dau seama ca e groaznic.Va pup.
Cata nu cred ca mai pup vreun concediu.Nici nu pot pleca asa cu T oricum.Tu cum stai cu nervii avind in cedere ca vine ziua cea mare?Si incepe job-ul?
Ca tot vorbirati de pat si eu caut cu frenezie unul,dar n-am sanse.Mie imi trebuie (ca si la columbeni) pe maro inchis -negru.T nu are camera lui,adica a lui e sufrageria.Si aici mobila e pe aproape negru.So...caut de nebuna.
Roxi ma bucur ca v-au iesit bine petrecerile.
Hilde la noi nici macar 2 copii nu sint in anturaj,asa ca anul asta cred ca zic pas la petrecere.
Noki nu cumva creste vreo noua saminta de Sarah la tine in burtik si de-aia te ingrasi? Daca te-am injurat,scuze.
TOCMA AM DESCOPERIT CA NU MAI AM LAPTE IN OALA.DE CIND BELESC OKII AICI S-A EVAPORATO-ARS PE FOC.
Miri mai maninca fii-tu borcanase?Ce bine de tine.Al meu arunca cu ele dupa mine.Sa nu le vada.
Anda mai esti fericita?A se intelege mai dai peritol?Sau gata cu domnia?

Multumim mult de urari.Desi vesti proaste si de la noi..A fost la dr azi si a zis dr ca nu aveam nici o sansa sa scapam de toate prostiile cu ceai de ceapa+nuci,ridiche,siropuri naturiste,sare pe piept...ca are -asa s-a exprimat- o super-mega-extra bronsita si e pliiin ochi de secretii pe care nu le stie elimina.Si toate cele de mai sus sint pt tuse seaca cica.Asa ca Augumentin.Stat in casa o sapt,ceai antibronsitic pt adulti,panadol.De l-ati auzi sarmanul cum tuseste...

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Salutare!


Mai intai vreau s-o felicit pe Delia pentru nastere si sa ii urez lui Iris multa sanatate si mult noroc in viata. Abia acum am vazut si eu pozele si sunt ... nu stiu ce iti mai poti dori de la viata cand le vezi fetisoarele scumpe.

Multa sanatate copiilor bolnaviori!

Acum cate ceva despre noi:

Dimitrie e bine, sanatos, cantareste 17 kg, e un copil voinic, inalt intra in parametrii unui copil de 2 ani jumate - 3.
Nu facem la olita/ wc, vorbeste dar numai daca vrea el in rest suntem cu clingoniana si cu aratatul. Face numai ce vrea el, este mult mai cooperant si intelege tot ce i se spune numai ca face numai cum vrea el.
O mare realizare este spalatul pe dinti. cere sa fie spalat pe dinti dupa fiecare masa, uneori e rasfat si daca a pus ceva in gura vine la mine cu degetul in gura si incepe sa imi spuna " dinci, dinci"

De cateva zile sunt "mami" iar "tati" e deja de vreo 2 saptamani. Asa ma unge pe suflet ca el singurel in capusorul lui a luat decizia de a ne alinta, fara ca cineva sa ii spuna lucrul asta.

A facut multe progrese, sunt multe de spus dar daca m-as apuca sa le insir, v-ati plictisi.

Cam atat despre noi, eu dupa cum ati observat intru mai rar din lipsa de timp, lucrez foarte mult si sincer deseori va citesc dar cand sa ma apuc sa scriu ma apuca lenea ...

Va doresc o saptamana frumoasa si multa sanatate






Mergi la inceput