Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Elyanne ai putea sa iei un no spa.Am patit si eu asa si mi-a trecut de la no spa.Stiu ca esti satula de el dar....poate ajuta.

George Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

gabdyd, multumin de capitol nou.

La multi ani, Alexa! Sanatate multa, fericire si petrecere frumoasa deseara!

Ela, nu stiu de aer. Sanatate Theei!

Cu Maya sunt in acelasi stadiu.A facut azi de mai multe ori, iar funduletul este tot groaznic de rosu. Dar cred ca nu o mai ustura chiar asa de tare, ca m-a lasat sa o curat fara plangaceli. Am vorbit cu dr pana la urma si mi-a spus ca e de la eruptie dentara, sa-i dau Loperamid si sa tinem regim. Ce-i drept, dintii de sus stau sa-i sparga gingia, se vede o dunga alba sub piele. In rest, parca e mai cuminte ca de obicei (nu foarte) si mi-a facut toata dimineata plici-plici din palme ca sa-mi arate ca stie.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

Elyanne ai putea sa iei un no spa.Am patit si eu asa si mi-a trecut de la no spa.Stiu ca esti satula de el dar....poate ajuta.

George Catalin

Saru'mana... nu m-am gandit... iau acu... nu mai pot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Buna tuturor. Noi am lipsit pentru ca am fost doua zile la Sinaia.

Multumim pentru aprecierile ref. la fotografiile cu noi.

gabdyd - referitor la olita. eu am invatat-o pe zana mea cu olita inca de la 9 luni. si se obisnuise sa faca caca la olita dimineata. toate bune si frumoase pana la 1 an si 7 luni. dupa aceea nu am mai vrut sa auda de olita.si am tot incercat sa o dezobisnuiesc de pampers si nu am reusit decat la 2 ani si 8 luni. sa stii ca e adevarat ca fiecare copil renunta la pampers atunci cand este pregatit sa o faca. mai exact atunci cand poate sa se abtina pana la olita. zana mea zicea ca face pipi dar pana sa ajungem la olita dadea drumul pe ea.

teama de straini - in perioada 7-8 luni copii trec la o noua etapa a dezvoltarii - perceperea mediului inconjurator, recunoasterea altor oameni, dupa chip si voce. teama de persoanele nefamiliare este absolut fireasca.

Criza copiilor de 3 ani - fetelor cu cea mai mare rusine si durere in suflet trebuie sa recunosc ca saptamana asta am avut cel mai stupid sentiment pe care il simte o mama fata de copii ei: si anume mi-a fost rusine sa mai ies cu zana in lume.de ce? pentru ca pange din orice si din plans da in urlat. imi este frica sa mai plec cu ea din casa. ma face sa ma simt oribil in public cu ea.la sinaia a facut o multime de scene - cu tavalit pe jos, nu vroia sa o imbrac, sa o dezbrac, ma mearga sau sa stea. totate se terminau cu minute in sir de plansete si urlete. ma durea inima si simteam ca explodez de furie.

sotul meu ma acuza ca ii acord prea multa atentie (acelasi lucru mi-a zis dr. marcu ca este un copil supraingrijit).
si cum sa ma port cu ea? o iubesc infinit si as face orice sa o vad cu zambetul pe buze mereu, sa o vad fericita.
eu ii citesc mult, scriu cu ea, desenez, pictez, ii cant, dansam,o mangai, dorm cu ea, sunt foarte atenta la ce mananca si cat. recunosc ca imi perec mai mult timp cu ea decat cu Ian.unde gresesc? ce sa fac?
de cateva ori i-am dat la fund, am amenintat-o ca ne dau vecinii amenda, ca vine politia la noi, ca o vede mos Craciun si nu ii mai aduce cadouri, ca daca mai e obraznica le dau copiilor de afara toate jucariile ei, i-am interzis minimaxul (la care se uita max. o ora pe zi), nu i-am mai dat kinder. si nu au efect decat pe moment. imi spune scuze mami, te iubesc mami si gata. dupa un ceas o ia de la capat. oare cat mai tine perioada asta? ca e groaznica.

Zadi-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

buna fetelor
am facut si noi 7 luni ieri suntem domnisoara mare.

Ana de MIRIAM RIANA(19 martie 2007 18 : 05)
POZE PRINTESA
VARSTA PRINTESEI
www.totsites.com/tot/miriamriana/journal/" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

LA MULTI ANI!!!! Paxela
LA MULTI ANI!!! bbilor nascuti azi

Ana de MIRIAM RIANA(19 martie 2007 18 : 05)
POZE PRINTESA
VARSTA PRINTESEI
www.totsites.com/tot/miriamriana/journal/" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani7asi spune:

ellyanne io zic ca ar trebui sa iei si un antibiotic!fiimea cea mare a facut si ea gastroenterocolita si i-a dat dr biseptol,nospa si hydrasec pliculete.[mai ales ca faci si febra....
te pup si sanatate iti urez!
alexa la multi ani si sa fii fericita si sanatoasa alaturi de cei dragi!

comorile melesi..eu...Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Paxela, la multi ani!!!!

din pacate noi tot cu ochisorii rosii, acum i s-a inrosit si celalat... mergem diseara la dr. Stanciu, sper sa ne lamurim care e problema.

Nectaria plange cand ramane singura in camera. In secunda in care am pus piciorul peste prag, incepe sa urle efectiv de nu mai are aer. Mai nou, o deranjeaza si faptul ca nu ma uit exact in ochii ei. Adica nu mai e bine ca stau numai cu ea in camera toata ziua, trebuie sa ma si uit la ea. Altfel e jale. Exista si solutia de a o plimba dupa mine prin casa, dar problemele mele cu spatele nu-mi permit sa o tin in brate pe cat ar vrea ea. Asa ca stau si ma joc cu ea toata ziua... si fac putinul pe care il pot face cu ea in carut, langa mine. Mi se pare amuzant, dar ma oboseste in acelasi timp. Nu mai pot sa fac nimc prin casa. Daca nu mai scriu o vreme pe aici, sa stiti ca e din cauza ca tb sa ma uit tinta in ochii ei .. si nu pot folosi calculatorul fara sa vad:D Sper sa nu o tina mult toanele astea.
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

neatza..la ora 14.32....

LA MULTI ANI PAXELAAAAAA!!!! sa fii sanatoasa , sa te bucuri de prichindei ! un pup pentru o diva in devenire

Amma23 da-mi acasa ca il pap!. io abia acu am vazut poza asta!

Sori1980asta e olita? mie mi-ar trebui asa ceva s ao invat pe fi-mea sa ste ain dodonau...

ampus si eu poze in albumele de 5 si 6 luni ca am constatat ca nu aveam. shame on me.


elyanne - bonnisan,ceva? mucilagiu de orez? nasol moment. ia si tu neshte smecta.
vezi ca io am dowloadat poze cu gemenii, sa nu te sparii.

pupam pe toata lumea, ma duc la trebi.

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Ah, mai voiam sa va zic ceva:

poate stiti vreun bebe care papa humana 1, de preferinta in crangasi... mie mi-au ramas 2 cutii si parca nu as vrea sa le arunc.

Mergi la inceput