Spiridusi de ianuarie- februarie 2006 (242)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID pai Diana vrea cremvusti-ul doar intreg,il tine in mana si musca.Almete nu i-am mai dat demult.Ea mai mananca paine cateodata si goala sau ii mai pune Ghitza in supa,mai rar evident,insa nu vrea cu parizer si cremvusti.Dar cica nu e musai sa bage in ei paine.Aseara si din painea cu ou a mancat cam putin,fata de alte dati.
Bine ca e ok Dienutza ta!
La a mea nu stiu cand ii trec mucii astia.Nu curg,dar mai fornaie pe nas,deci mai bagam aspiratorul de cel putin 2 ori pe zi.

Asta cu masina a mai depistat ceva,cica la filtrul de la furtun,de unde primeste apa din perete se mai adunase ceva ,a demontat si curatzat si acolo,ca i se parea ca totusi nu vine perfect apa.
Sunt curioasa cat imi va cere,acum a luat si sertarul cu el acasa sa il curetze perfect ca are el nu stiu ce aparat special.

INGRID pune poze sa vedem si noi sarpele


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Bai ma dispera copilul asta cu demontatul! De la socotitoare scosese o bara cu un rand de bile,le-am luat si le-am ascuns mai demult.A scos al doilea rand,l-am ascuns si pe ala.Azi a luat socotitoarea si ma tot intreba unde-s alea.Cand a vazut ca nu i le dau,atat s-a chinuit,pana a scos si randul cu cifre afara Daca mai scoate si literele, nu stiu ce-i fac
De la aragazul de jucarie a scos azi butoanele,pe orice pune mana ,ea trebuie sa demonteze

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

si al meu e atras de tot ce se demonteaza , scaote ...jucariile nici nu le doreste dar eu mai astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

A luat o pereche de sandalutze de-ale ei si i-am zis sa il incaltze pe Dino cu ele.Raspuns? DINO-I MALE, NU POATE PAPUTII ...
Ce bine ca e ocupata,a adus toata incaltzaminte ei acum in mijlocul casei.Are noroc Ghitza ca dimineatza e cuminte ,se joaca si singura,chiar daca e taifun prin casa ..

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by Ingrid S

Ceau fetelor!
Moni, daca Diana nu vrea decat cremvursti gol, uite o metoda care a functionat la mine: i-am dat bucatele de cremvursti cu Almette pe linguritza si a mancat. Apoi, ii mai adaugam un pic de paine in Almette...si uite asa a papat miezul de la o felie. Dureaza ceva, dar merge pana la urma.
Ioana, dormiti si voi un pic la urmatorul somn al lui Razvanel. Ca altfel, o sa beti cafea la greu..Distractie placuta va urez!
Irina, La multi ani sotzului! Eu tot cu intarziere...dar mereu uit, vai de capul meu!
Giova, cumparaturi placute la Ikea! Tot ce primesti acolo (la mobila ma refer) e super micsorat si impachetat, poate iti mai raman loc si de alte produse.
Ieri am apucat sa vad filmele si pozele lui Astery, Moni si Giova. M-am spart de ras la toate, pana si la Razvanel, cu sarutul ala...ce figura dulce avea...bine ca au iesit din spital.
Aseara am fost la sora-mea, care ma intreba de 100 de ori: dar Diana e bine? Dar nu mai are nimik? Ii e frica pt al mic al ei, ca i s-a interzis contactul cu copii bolnavi, dupa pneumonie are sistemul imunitar foarte scazut, iar o alta boala l-ar pune la pat imediat. Diana s-a jucat cu el, ala cam egoist, ca toti copiii.
In masina la radio spuneau ca la ora 20 erau 0 grade la noi. Misto. Poate vine zapada...
Ma apuc sa-i dau Dianei fructele. V-am lasat.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo



Ingrid nici nu stiam ca ai sora si nepotel mai mic decat Diana. Nu imi amintesc sa fi citit pe forum...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

eu le strang tot timpul imi stau pe creier asa aruncate prin toata casa....de asta am dat grasimea jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Asa suntem si noi cu stransul,dar imi amintesc ca si noi insiram jucariile prin casa si eram mult mai mari.Si mami ne dadea pace,dar dupa ce terminam cu jucatul,le strangeam intotdeauna.Asta incerc acum, sa o educ ordonata si pe ea.Nu intotdeauna are ea chef de strans si pus la loc,dar in general colaboreaza.
Mai, parca nepotelul lui Ingrid e ceva mai mare ca Diana,sau incurc eu treaba?


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vai ce am uitat sa va zic!!!
Mai nou cand o cearta Ghitza stiti cum ii raspunde???
DU-TE LUP ,TATI!

Mi-a luat 50 lei tipu',nu mi se pare foarte mult,voua?

Sa vedeti cu ce se ocupa Diana.I-am dat o plasa si am rugat-o sa puna in ea incaltamintea pe care o dam la bobo,deci cele ramase mici.Pana acum a pus bine doua perechi,va tin la curent cu restul

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Maraki, pai are aproape 4 ani, el era nepotul cu pneumonie in spital. Sora-mea e mai mica decat mine cu 6 ani. Plus un frate in dotare, mai mare cu 3 ani ca mine, cu o nepoata la activ de 7 ani. Deh, famelie mare...
Moni, o sa-i fac o poza si o pun. Cu sarpele dupa gat, evident..
Daca vrei sa o ingrasi pe Diana, ii trebuie paine sau paste. Cu masura, normal. Altfel, face doar cura de proteine...si slabeste. Incearca cu Almette, a mea moare dupa ea. Auzi la Diana ta, tati du-te la lup! , ce idei are...
Cosmi, eu n-am dat nimik jos cu stransul jucariilor ei, in schimb dau cu altceva, nu zic ce, ca nu-i pt urechi sensibile...
Acusi trebuie sa doarma, am avut a treia masa pe ziua de azi, dimineatza 200 ml cacao, la 9,30 un cremvursti cu iaurt si paine si la 11,30 o banana, o para, 3 struguri si 2 biscuiti. Incepe sa-mi placa de ea...

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID dar a mancat super Diana ta.Cu kg cum sta?
Diana mai baga biscuti,pufuleti,boabe de cereale,placinte etc. asa ca sper ca-s suficiente sa inlocuiasca painea.Doar ca nu mananca mult din ele,cate un pic.Si orezul sau cartofii nu-s bune? Si astea ii plac,la fel pastele.O sa fac spaghetti cu ton azi,asa cred.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput