Spiridusi de ianuarie- februarie 2006 (242)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineatza,nimeni la cafea?
Noi numai ce ne-am trezit si asteptam tipu' ce repara masina de spalat.
Sper ca ati avut o noapte linistita si bolnaviorii sunt mai bine!

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ei ca a gasit cam ce avea masina.A desfacut-o in spate sus si a curatzat,cica se blocase ceva mecanism acolo de la mizerie (detergent uscat) si nu mai primea apa cum trebuie,deci nu lua nici detergentul din sertar.Mi-a recomandat sa pun detergentul direct in cuva ,sa nu-l mai pun in sertar,ca nu-s prea bine facute la modelele astea si se mai blocheaza si pe acolo.Oricum la ultimele ture asa il pusesem.E vorba de masina Whirpool cu deschidere superioara.Deci in cinci ani de doua ori am avut asa o problema ca se oprea in timpul functiunii,odata era ca nu era deschis complet robinetul de apa din perete,acum de la mizerie.Inseamna ca nu-s chiar rele.Tipul a zis ca nu-mi recomanda sa bag Calgon sau altele de genul asta,nu stiu de ce.Eu chiar nu bagam,doar mami mi-a adus de vreo doua ori si ma tot atentiona sa bag,dar ... atunci am bagat si iar am uitat.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ziua buna!
Razvan s-a trezit la 6.30, stie cred ca diseara mergem l anunta si s-a gandit sa fim "odihniti"........

Ma tot gandesc la Razvanel de Astery ce trage saracutul cu branulele astea. Mie cand eram in spital mi-a spart o idioata vena si totusi mi-a bagat pe branula 1.000.000 de penicilina subcutanat, era sa mor de durere si cand a iesit din salon am plans ca un copil mic vreo 10 minute. Mi s-a facut mana cat o paine si in mana aia nu mi-au putut pune branula pana la externare. Si intr-o noapte, dupa ce m-au chinuit aproape o ora si mi-au spart 5 vene de la mana sanatoasa s-au gandit sa-mi puna in picior dar am refuzat asa ca imi faceau direct i.v. injectiile (in ultimele 3 zile) si mi-a fost mai usor decat cu branula! La Razvan ar fi mai greu pt ca saracutul se zbate dar daca e o asistenta cu mana fina si i se distrage atentia (exista si un spray care amorteste un pic locul si nu se mai simte intepatura) eu zic ca poate fi incercat.......Sanatate multa!!!!

Bee, vad ca esti tot 2 in 1.........si eu iti doresc sa nasti pana se schimba zodia!

Cu masterul....si eu vreau sa ma inscriu anul viitor, ca si Giova anul asta am ratat inscrierile. Si sefii mei au vrut sa ma inscrie pe cheltuiala firmei la ceva master pe mediu (la noi se fac si evaluari de mediu)dar am refuzat ca nu are nici o legatura cu meseria mea si nu cred ca mai stau mult la actualul job! Poate gasesc anul viitor ceva cu drept comercial international!

Merg in cap trecut sa mai citesc ca am luat-o pe diagonala!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da,nasol cu branula aia,sper sa fi mers usor treaba la Razvanel.
Mie din fericire mi-a fost usor,odata am avut pusa la laparoscopie si deci mi-au pus-o in timpul anesteziei si cred ca au pus-o usor,ca nu am avut urme.A doua oara mi-au pus-o ... cand am nascut,pe masa, ca cica sa imi dea glucoza parca sau asa ceva ,ca sa prind puteri.Da' nici n-am simtit cand au pus-o.Probabil fiind piele si os,plus pielea alba si trnsparenta,se vad usor venele la mine.

Mai, Diana mananca si cremvustii si parizerul exclusiv goale,nu gusta un pic de paine nici s-o tai

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

quote:
Originally posted by monica70
Mai, Diana mananca si cremvustii si parizerul exclusiv goale,nu gusta un pic de paine nici s-o tai

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI





Mai stiu eu unul........

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici
ne am trezit pe la 9 am facut nitel curat , peste 1 ora ma apuc de o ciorba ca felul 2 am...mazare
STEFAN s a facut un nazdravan , a facut aseaara ca niciodata , a stat la matusa f bine pana ne ma dus as l luam ca eu am venit pe la 8 din excursie...se pare ca nu scapam de crizele de personalitate a plans a dat din picioare abia l am adus acasa si ce credeti ca s a potolit?dar cum am intrat in casa l am jos si nu l am mai bagat in seama si pana la urma s a potolit si a luat dida si s a dus singur la nanii, acum e ok asculta cleopatra urcat pe birou

BIANCA a plecat la dansuri ca se pregatesc de un spectacol si acum face de 4 ori pe saptamana , le a dat domnul comanda de rochite , sandale speciale or sa fie niste frumosi

in excursie a fost ok, numai ca le a cam fost rau la cativa copilasi dar le a trecut, am fost la muzeu la POSADA apoi la GURA DIHAM , am avut mare noroc cu vremea am putut face si un gratar iar la ora 4 cand stabilisem sa plecam si ne urcasem in autocare ...hop si ploaiace bine ca nu ne a prins , cel mai nasol a fost drumul de intoarcere se circula rau de tot in bucuresti , am facut pana la scoala 1, 30 min ..dezastru

pup toti bebei si pe voi si mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

COSMI bine ca a iesit ok excursia si nu v-a prins ploaia.

Diana a fost cuminte in dimineatza asta,adica m-a lasat sa lucrez,s-a mai jucat singura si de cand a venit asta cu reparatul masinii ,ea se uita cu un ochi la AdaBada si cu unul la el.
Cu mancatul sta mai prost,doar laptele aproape 300 ml,doua-trei bucatele mici de parizer (deci cel mult o felie),telemea nu a vrut nici sa guste. Si a papat o cioco umpluita cu branza.A mai lins un pic de dulceatza de pe felia mea si atat.Acum rontzaie nuci.Treaba ei,cand ii e foame cere ea.
O sa fac niste supa de conopida cu morcovi si smantana.Altceva mai vad eu,poate bag niste paste mai incolo.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

si mie imi plac pastele plus ca se fac usor, chiar sa fac si eu cu ciuperci sunt deicioase si sunt si de post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Moni, daca Diana nu vrea decat cremvursti gol, uite o metoda care a functionat la mine: i-am dat bucatele de cremvursti cu Almette pe linguritza si a mancat. Apoi, ii mai adaugam un pic de paine in Almette...si uite asa a papat miezul de la o felie. Dureaza ceva, dar merge pana la urma.
Ioana, dormiti si voi un pic la urmatorul somn al lui Razvanel. Ca altfel, o sa beti cafea la greu..Distractie placuta va urez!
Irina, La multi ani sotzului! Eu tot cu intarziere...dar mereu uit, vai de capul meu!
Giova, cumparaturi placute la Ikea! Tot ce primesti acolo (la mobila ma refer) e super micsorat si impachetat, poate iti mai raman loc si de alte produse.
Ieri am apucat sa vad filmele si pozele lui Astery, Moni si Giova. M-am spart de ras la toate, pana si la Razvanel, cu sarutul ala...ce figura dulce avea...bine ca au iesit din spital.
Aseara am fost la sora-mea, care ma intreba de 100 de ori: dar Diana e bine? Dar nu mai are nimik? Ii e frica pt al mic al ei, ca i s-a interzis contactul cu copii bolnavi, dupa pneumonie are sistemul imunitar foarte scazut, iar o alta boala l-ar pune la pat imediat. Diana s-a jucat cu el, ala cam egoist, ca toti copiii.
In masina la radio spuneau ca la ora 20 erau 0 grade la noi. Misto. Poate vine zapada...
Ma apuc sa-i dau Dianei fructele. V-am lasat.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Pana nu uit: sotzul meu i-a cumparat lui Diana un sarpe ieri, mama ce s-a mai jucat cu el, dar si ce s-au speriat cei care au venit la mine, iaca poate scap de musafiri...

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput