Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

de precizat si ca copchilul s-a tras vartos de putz pe ziua de azi, la fiecare schimbat de pampers, cam in toate directiile rozei vanturilor.... deci ori stia el ce stia, ori probabil a agravat problema....

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

dbunny scoate-i cartoful si fierbe-i orez in locul lui

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

A DEJU chill, e ok!. da, asa arata!. si multa. nu e problema. e absolut normal. si la d, cand se mai strange cateodata, exact la fel se intampla. se inroseste, se lipeste la loc de abia e loc de pipi, si dupa cateva zile...hop minunea...cu o tona de chestie d aia alba. pe care reusesc sa o curat in cateva zile, vreo 3 de obicei...ca e multa rau si efectiv nu pot sa l chinui sa o spal/sterg toata odata. na, ai si copil decalotat, sa nu te mai aud cu fimoze , taieturi. si alte porcarii.

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Donia


dandusa, 7,30 e bine, ce te vaiti? Sau e prea bine???




pfuiiii e "bine" al naibi de bine...,mai ales ca asta este cireasa de pe tort...,continutul a fost ceva de genul trezit din ora-n ora sa suga...,nici nu-ti dai seama cit este de "bine"...,aromat,caramelizat...,imbietor de "bine" ,unde mai pui ca si dateaza de vreo 6 luni de zile...
da' she conteaza domle'?,cine are cea mai frumoasa printesa?!? grasa,frumoasa...si sanatoasa,minca-o-ar mama de frumoasa...,she mai conteaza somnul meu?!?



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

ruxandra, david are enteroviroza..era sa chem salvarea azi-noapte..acum e mai bine

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

deci doresc sa se consemneze ca si eu sunt o victima nevinovata. i-am intalnit in tren, plecau de la bucuresti spre timisoara. si, din cat m-am prins eu, (dupa accent) veneau de la mare. da, mucii, mama lor de muci...

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ACS,multumesc
INGERAS si OANA,imi pare ffff rau ,va doresc putere si sanatate si curaj in continuare!!!
DAPHNA,frumoasa Eliza!
DAYANARA,sa stii ca si eu suspectez ceva pr cu tiroida,sper doar sa ma insel!
ALEXANDRA,dragii de voi,sanatate lui Marc,si eu am fost terminata pt ca si Alessia e bolnava,de fapt incepe sa treaca,uite azi nu a mai facut febra si a papat mai binisor,suntem pe driumul cel bun asa cum o sa fiti si voi!!
DANDUSA,masaj nu,ca nu sta deloc,iar baie in fiecare seara,exceptand zilele astea cu febra!
YAGMUR,,chestie minora zici?nu prea cred,vai,si mie imi pare rau de aranjamentul tau
MIRO,felicitari frumoasei Kara pt primii pasi!!
DIANARUS,multa sanatate lui Ianis,sa se faca bine
DONIA,da tot singurele,cum altfel???nici nu stiu cum e atfel!azi nu a mai facut Ale febra,a fost mai bine!!!
DBUNNY,eu stiu de calciu carbonic pt copii mici,!!sper sa te ajute


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Ktrinel,Chinico,
asta nu pot sa credddd,da' she cautati mai fetelor in butoi?...,mama lui de butoi...,v-ati dus sa ridicati pe shineva...sau ce?,meyyy,va dau fix o zi sa va reveniti...,daca nu...,sa moara ,sa faca...,de nu intru dupa voi...[omulet superman in actiune] si sa va vad atunci pe unde scoateti camasa...,numaratoarea inversa a inceput...,tananeeee
Dianarus,
doamne prin cite treceti...,incredibil...
nu sint in masura sa vorbesc...dar zau ca l-as retrage pe Ianis de la gradi...,nu stiu ce implica asta...,dar stiu ca in felul asta macar va sta departe de alti copii bolnaviori si Marc implicit va sta si el departe...Este cumplit de greu prin cite ati trecut...,sper din suflet sa treaca forte repede...



Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianocica

deci doresc sa se consemneze ca si eu sunt o victima nevinovata. i-am intalnit in tren, plecau de la bucuresti spre timisoara. si, din cat m-am prins eu, (dupa accent) veneau de la mare. da, mucii, mama lor de muci...

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius



pai bine mah, si tu n-ai putut sa-i dai jos din tren si sa-i urci in ala de suceava???? i-ai lasat sa vina la timisoara??? pai vrei o nora bolnava???? of, te iert de data asta, sa zicem ca de la oboseala nu ti-a picat fisa ... ma duc sa-i astept cu la gara ... mai asta ne-ar lipsi ...

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

mamaana eu ii iau temp numai rectal, si nu scad/adaug nimic. din cate stiu eu, pana la 38,2 e stare subfebrila. uite, acus caut in mama si copilul. sper sa apuc sa mai si scriu dupa

uite, nenea capraru (pe care eu il respect tare) zice asa: temp normala se situeaza intre 36,5 dimineata si 37,2 dupa amiaza. intre 37,6 si 38 este subfebrilitate.

tot el mai zice ca masurarea axiala a temp se face numai la adult sau la copil peste 12 ani

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput