Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

Dia pai tocmai, ca inca nu-i dau nici conopida, nici brocoli, nici pere,ceapa foarte putina, ardei ioc... de la ce sa faca de la pui, cartof, pastarnac sau morcov? si alea le tin taiate in apa sa iasa almidonul, o schimb de 2 ori si-apoi pun la fiert.
Va dati seama cat is de disperata?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



cartoful da gaze la unii copii... si chiar favorizeaza diareea... eu stiu copil de 1 an jumate care inca are probl de la cartof, are gaze si se chinuie rau, nici acum nu papa cartof... incearca sa-i scoti cartoful o sap[tamana si vezi cum e

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

quote:
Originally posted by Dbunny

Dia pai tocmai, ca inca nu-i dau nici conopida, nici brocoli, nici pere,ceapa foarte putina, ardei ioc... de la ce sa faca de la pui, cartof, pastarnac sau morcov? si alea le tin taiate in apa sa iasa almidonul, o schimb de 2 ori si-apoi pun la fiert.
Va dati seama cat is de disperata?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)



cartoful da gaze la unii copii... si chiar favorizeaza diareea... eu stiu copil de 1 an jumate care inca are probl de la cartof, are gaze si se chinuie rau, nici acum nu papa cartof... incearca sa-i scoti cartoful o sap[tamana si vezi cum e


Dia de Oana 29.11.06




Am sa incerc..fara cartof..sa vedem. Multumim mult de sfat, intentie si preocupare. Cat despre diaree..eu asa am vazut ca daca-i faceam pure cu mult cartof facea caca moale(imi venea bine ca Dani era constipat de mic), dar pe lista de la spital mi-au scris ca la diaree am voie: orez, morcov si cartof!! Na drace...


Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

buna dimineata,

of, of, of nu se mai termina cu bolile astea...
Dianarus iti doresc multa putere sa treci peste toate
ingeras bine ca ai ajuns la doctor in timp! refacere rapida si spor la bb2!
oanaCat imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat! eu am patit asa ininte de fete, dar am aflat abia la eco de 12 saptamani isr a doua zi mi-a facut chiuretaj, dupa ce in prealabil mi-a dat de ales intre a sta sa se elimine singura si chiuretaj. refacere rapida

care sunt limitele de temperatura normala la copii?? cate grade sunt diferenta intre axila si in ureche?


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

masaj nu le-am facut niciodata, iar baie incercam in fiecare seara, dar nu ne iese tot timpul; pe cap le spal cam la 4 zile

e o vreme afara... a plouat, sunt nori, copacii au inceput sa 'rugineasca' si e un cald de mori (22 grade)


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

pupici la gagici si la bebici .

mami s-a infruptat cu un castron de macaroane cu branza ...super bune , cupilul nu a vrut decat f putin si a papat putin lapte apoi a cazut la datorie .

dbunny, incearca fara cartof si pune putin chimen in supa lui , eventual si un ceai de chimen ar fi indicat . nu cumva are bibe prea mare ?

dianarus : pupici si ma gandesc la voi

dolores : ganduri bune de la mine ptr voi

donia : pupici si asteptam soarele in casa aia care de multe ori e exemplu ptr noi ! daca te incalzeste ;) cu ceva ,aici a venit toamna aia urata ......

miro: astept pachetoiul si trimit si tie ! a venit prima carte
chinico : ti-am trimis un pm pe ym , nu ai mai intrat ? e greu sa iesi afara din butoi ?

a_deju: pupici la motan si la pisika ha' batrana !

desiree: am inceput cura de slabire dupa cum am scris mai sus;) , da ai obs ??

asizoi : pupicioi !

alexandra : si noi am prestat cu fenobarbital dar m-am speriat f rau , 40 temepratura !!!

chris: babe nexam ? pisi nexam? mama de pisi , nexam ! pai ce faci fata ? te pregatesti de zbor ?

pupicioi la toate gagicile uitate in insiruire ( dar de fapt nu sunt uitate .....sunt doar neinsiruite ! )

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by danita

dbunny, incearca fara cartof si pune putin chimen in supa lui , eventual si un ceai de chimen ar fi indicat . nu cumva are bibe prea mare ?




Am pus chimen din cand in cand la fiert cu verdeturile si puiu si nimic. Ceai de chimen a baut o groaza... nici o imbunatatire. Bibe am avut si Bfree si Avent antocolici si Chicco inclinat... nu suntem bine..si asta-i de cand s-a nascut. Mai are rost sa zic ca noi legat am dormit maxim 3.5 ore? Medicii ziceau ca-i stomacelul immatur...dar pana cand, si-mi dau aerored si musetel pt copii. Apa de ploaie..Am tot cautat pe net despre colici si gaze si colon iritabil ...si vazusi ca sunt adulti care au probleme(inca) cu gazele si crampele si nu gasesc alinare. can avea Dani 2 luni mi se spunea ca la 3 ii trece..apoi la 6...apoi la 7-8...si mai avem o saptamana pana la 11 luni.

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

teme:
1. masaj nu-i mai fac ca nu mai sta.
2. baie ii fac in fiecare seara.

Ingerasa imi pare tare rau de ceea ce ti s-a intamplat. bine ca acum esti ok. si stai linistita ca va venit si bb2, chiar daca ai numai o trompa. la mine functioneaza doar o trompa, cealalta fiind doar de decor, si am ramas insarcinata.
oanacat imi pare rau. sanatate multa.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

desiree asa face si al meu. asa ca ii mai fac si cate un biberon de lapte praf. dupa ce il bea uneori adoarme, alteori il apuca cheful de joaca.

sunt franta. zmeul se trezeste noaptea sa manance. azi noapte s-a trezit la 4. a mancat tzitzi si apoi lapte praf. cand credeam ca adoarme a facut un kktoi, asa ca a trebuit sa-l schimb. dupa care l-a apucat cheful de joaca. intr-un final s-a culcat. la ora 8 canta cocosul.
peste zi doarme max 1 ora. in rest nu sta o clipa.

ieri am fost cu zmeul la control. la 10 luni are 11kg si 72 cm. e ca un butoias. de 2 luni nu a mai luat nimic in inaltime. sper sa-si revina.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

care ati aruncat cu butoiul peste ocean?...help...help....am cazut si io..adanc, adanc...motive ar fi destule. Yagmur, Chinico ,care mai erati... ne luam de mana ? facem o sedinta de terapie in grup pe messenger?

si e atata de frumoasa toamna asta...ce m-o fi apucat?

sanatate la toti bolnaviorii! si pitici si mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ktrinelu', iesi mama din butoi ca e urat si intuneric pe-acolo (si pic de beuturica, jur!! )... pe messenger care va sa zica... pai dadui id-ul pe post, si tu nimica... frumos iti sade??? ia apasa tu pe add acolo, sa vezi ce terapie on-line prestez :))

boooon.. trecand direct la capra mea, o sa va zic ca avem o problema. cu cuc, si anume :) adica la putz... dupa baita (ca atunci umblu mai amanuntit in zona, si cred ca-s si ochelarii mai curati dupa abureala...) observ asa..nitel mai rosu..putzul de motan.. zic hait, n-are ce sa fie, da' ia sa vaz io mai de-aproape.. si trag in pic de pielicica.. dar cum sa va zic, un pic de pic, ca oricum la el nu merge mai mult, ca nu l-am decalotat ever, si abia avea o gaurica cat sa iasa niste pi... breee, si cand se desface odata ditai gauroiu', de nici nu credeam ca se poate, si cand incepe sa iasa o chestie...albicioasa... am inlemnit... soooooo, wtf is this??? bre, puroi..nush ce sa zic, nu parea a fi, nu de alta, da' nu mirosea a nimic tamponasul de tifon steril pe care l-am folosit sa sterg... smegma?? si chiar daca e... nu cred ca e normal ce s-a intamplat, nu??? oricum maine in zori sun la pediatra sa vaz la cine ma trimite... ma rog, io am sters ce s-a putut, dar mai e ceva pe-acolo, mie mi-a fost nu stiu cum sa insist, ca vorba ceea, o fi tifonul ala steril, da'..io stiu... am dat cu niste betadina, am presarat niste baneocin, si astept sa se faca maine... de precizat ca copchilu' n-a urlat cine stie ce, deci...n-as putea sa zic ca a manifestat vreun semn ca l-ar durea ceva, dar repet, nici nu am insistat pe problema, ca oricum nici asa nu stiu de-am facut bine ce-am facut....
deci, are cineva vreo idee?? a mai patit-o cineva..????
(si ma rog, io tot cu pata pe creier, poate sa existe legatura intre comportamentul din aceste zile magice si noua descoperire..????)

Deea, mami de Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput