Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata! Am avut o noapte asa si asa, adica eu, Cristi a dormit bustean. Infundata, cu dureri si usturimi de gat, frisoane, dar cu urarile voastre sigur o sa-mi treaca, repede de tot.
A fost furtuna azi noapte, a plouat si tunat si fulgerat... Roxanica a lipait desculta prin hol si tusti in pat cu mine, s-a facut ghem la pieptul meu, cred ca era mai mica decat Cristinel:)) Ma gandeam ce placut e sentimentul ca iti poti apara copilul de ceva ce il sperie... de ar fi mereu asa, sa o tin la piept si sa treaca totul!

Luca si Denis, La multi ani!


ruxandra, nu scot biciul ca si tu esti o victima, parca inainte de tine s-a imbolnavit dianocica...

dandusa, 7,30 e bine, ce te vaiti? Sau e prea bine???
1. masaj n-am facut niciodata. Adica am incercat, dar n-a iesit, asa ca am mai amanat putin... vreo 5-6 ani.
2. baie ba zilnic, ba nu zilnic, depinde de nevoi.

OanaCat, imi pare rau ca n-a fost sa fie. Chestiile astea se intampla destul de des, am patit-o si eu la prima mea sarcina. Macar tu deja ai o bebelina frumoasa care sa iti aduca consolare.

adinazot, sa vina sanatatea cat mai repede la voi! Tot singurica, asa-i?

Mirona, felicitari pentru mersul in picioare al Karei!

of, alexandra, imi pare rau ca e bolnavior! Dar cum de-a stiut doctorul ca e streptococica? Si daca e cu adevarat asa, nu v-a dat si antibiotic?
Poti sa-i dai Nurofen alternat cu Panadol mai des acum la inceput, ca probabil ca il doare gatul tare. Fenobarbitalul e ca sa previna convulsiile febrile, eu n-am folosit si nici nu mi s-a recomandat.

dianocica, tastatura cu canalizare?! Na, c-am auzit-o si pe asta! Mi-ar fi fost si mie buna acum vreo 3 ani, cand a varsat Roxana suc de portocale pe una...
Beeey, voi mergeti la stoma sa va gadile la masele?

a_deju, am stat cu sufletul la gura sa vad in ce ape te scalzi azi. Ura pentru lapte si fructe! Hopa, si pentru pranz! Dar asteptam cu mare nerabdare sa imi spui cum pleci de acasa si iti faci de cap singura vreo 2 ore... poate cu ocazia cumpararii cadoului. Dar si cand o sa pleci... astept povesti, cum ai iesit din casa, cum ti-a zambit soarele, cum ai respirat aerul proaspat al libertatii...stii tu, mesaj ca pentru detinute:))
La multi ani pentru Mihaila, sa va fie sanatos si la punga gros!

danita, ce frumos gandul!

chinico, sper sa iti incarci neuronul in week-end si sa revii in forma maxima!

dianarus, si voi? Dar tu chiar le tragi, fata draga! Of, of, sa fiti bine cat mai repede!

avdanaarhire, bine ai revenit! Mai dorim, ba dorim si poze, ca eu nu cred ca am cunoscut-o pe Celeste... decat poate de pe la intalnirile iesencelor.

Asa tihnit doarme Cristinel... ce m-as baga si eu in pat, dar mi-e ca o sa refuz sa ma mai scol!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by Dbunny


Deci chir nimeni nu stie ceva efectiv contra gazelor intestinale?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



Dac e vorba de un adult - sa ia carbune medicinal - ff bun, va spun eu, ca mie tocmai mi-a umflat burta cu gaz in timpul operatiei pe cele 3 gaurele pe care le posed :)

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


ps: marc e inca pe zinnat, sper sa nu ia acum de la ianis nika. tocmai ca e mai bine de 2 zile... nu-i drept... nu se poate sa se imbolnaveasca iar... asta e si motivul pt care am sarit cu augmentinul la ianis dupa 24h de febra, mi-e frica!!!




Diana, da Doamne sa se faca cat mai repede bine ambii baieti!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by ingeras26a

quote:
Originally posted by Dbunny


Deci chir nimeni nu stie ceva efectiv contra gazelor intestinale?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)



Dac e vorba de un adult - sa ia carbune medicinal - ff bun, va spun eu, ca mie tocmai mi-a umflat burta cu gaz in timpul operatiei pe cele 3 gaurele pe care le posed :)

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)




Si pt bebeloiu meu? Atata crampe in toiu noptii mai rar..si-s crampe sigur! cand se trezeste se foieste, incepe sa se taraie sa se indoaie scoate 3 besinute si se mai linisteste oleaca...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

quote:
Originally posted by ingeras26a

quote:
Originally posted by Dbunny


Deci chir nimeni nu stie ceva efectiv contra gazelor intestinale?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)



Dac e vorba de un adult - sa ia carbune medicinal - ff bun, va spun eu, ca mie tocmai mi-a umflat burta cu gaz in timpul operatiei pe cele 3 gaurele pe care le posed :)

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)




Si pt bebeloiu meu? Atata crampe in toiu noptii mai rar..si-s crampe sigur! cand se trezeste se foieste, incepe sa se taraie sa se indoaie scoate 3 besinute si se mai linisteste oleaca...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



dbunny, fii atenta ce-i dai sa pape, ca din cauza asta are gaze...

Dia de Oana 29.11.06

Impotriva bannarii aelitei

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!


"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


ieri la 3 ma suna de la gradi ca are febra sa mergem dupa ianis. 39, la axila. bagat novocalmin, nurofen, ceai. dupa 1 ora avea 37.5. ce pana mea de a scazut asa mult? la 8pm la doctor: laringita, tuse magareasca cu expectoratii in curs de formare, amigdale inflamate, muci nu dar nasul f infundat, doar pe gura respira. augmentin, humex, nurofen. bine, la culcare la 10pm i le dau pe astea, la 3am ma trezeste, ardea tot, dar ardea efectiv. 40 la axila... a tipat 1 ora cat ne-am chinuit cu novocalmin supozitor, comprese pe piept si cap si sosete umede. am renuntat, la 4 am umplut cada la 30grade si l-am bagat treptat. s-a linistit in 10-15 min si ne-am pus pe joaca cu toate animalutzele de cauciuc. ceai si nani agitat. la 8 doza de augmentin, dat panadol, febra 38. la 10am, azi, in mare forma - vreau la serviciu (la gradi). evident e in pat si acum...

CE E ASTA???
SI DE CE MI SE INTAMPLA MIE INTR-UNA??? CA ZAU CA NU STIU CAT O MAI DUC!

ps: marc e inca pe zinnat, sper sa nu ia acum de la ianis nika. tocmai ca e mai bine de 2 zile... nu-i drept... nu se poate sa se imbolnaveasca iar... asta e si motivul pt care am sarit cu augmentinul la ianis dupa 24h de febra, mi-e frica!!!


Off, Diana.. ce sa mai zic. Doar multa putere si-un munte de sanatate.
Si o idee.. nu ca-i buna, da alta n-am acuma : eu parca, parca l-as retrage temporar pe Ianis de la gradinita. Macar pana la primavara, cand s-or mai domoli si urateniile. Si as limita, pe cat posibil, mersul cu baietii in aglomeratii. Sa nu mai vina in contact cu toate alea.. macar o perioada, ca le-ajunge. Si lor, dara si tie.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dia pai tocmai, ca inca nu-i dau nici conopida, nici brocoli, nici pere,ceapa foarte putina, ardei ioc... de la ce sa faca de la pui, cartof, pastarnac sau morcov? si alea le tin taiate in apa sa iasa almidonul, o schimb de 2 ori si-apoi pun la fiert.
Va dati seama cat is de disperata?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

Dia pai tocmai, ca inca nu-i dau nici conopida, nici brocoli, nici pere,ceapa foarte putina, ardei ioc... de la ce sa faca de la pui, cartof, pastarnac sau morcov? si alea le tin taiate in apa sa iasa almidonul, o schimb de 2 ori si-apoi pun la fiert.
Va dati seama cat is de disperata?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu



incearca sa scoti cartoful o zi doua..si ala poate da gaze la unele burtici mai mici

ii dai iaurt?


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by desiree

quote:
Originally posted by Dbunny

Dia pai tocmai, ca inca nu-i dau nici conopida, nici brocoli, nici pere,ceapa foarte putina, ardei ioc... de la ce sa faca de la pui, cartof, pastarnac sau morcov? si alea le tin taiate in apa sa iasa almidonul, o schimb de 2 ori si-apoi pun la fiert.
Va dati seama cat is de disperata?




incearca sa scoti cartoful o zi doua..si ala poate da gaze la unele burtici mai mici

ii dai iaurt?



Nu-i place iaurt gol, cate o lingurita, si se stramba. Ii mai dau cate-un petit suisse de 2 ori pe saptamana, dar acum cu diarea asta..n-a pus boticul pe iaurt de vreo saptamana...e pro sau contra?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

ma gandeam ca ar putea fi de la fermentii din iaurt...


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput