Colectia de toamna-iarna 2005 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

hilde,mu-ti pierde sufletul ,mai ,vaz ca si tu esti "varza"cand iti e copilul bolnav ,hai ia un si nu te mai stresa ,de poate sa-l doara de la masele ,canini de aceea icneste in somn ,si daca nu mananca da-i lichide ,sucuri de fructe .a mea nu a mancat aproape nimik saptamana asta a slabit e drept dar a baut lichide multesi i-am pus glucoza in loc de zahar.

lavi,daca are sub 12 kg inseamna ca e supraponderala??
nu am inteles eu ce ai vrut sa zici?


mi-am tradus! daca e supraponderala ii dau 1,5 daca nu 3,5




SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lavi, hai ca-s ca un politai acum. S-a trezit steff si a halit 2 biscuiti. Record! El care nu vrea s abage nimic in gura pana acum numa cu cearta.Multumesc din suflet!
Eu zic asa cum ai scrsi si tu...daca nu face febra acum...e ok, nu?

Soso, merci si tie...esti o scumpa!

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

nu soanso draga, dar eu nu retinusem cate kg are fetita ta .

S-a trezit Nati. Fugim sa papam si apoi la gradi dupa Silviuca; deja suntem in intarziere dar n-am vrut s-o trezesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare! Mult ati mai scris, dar cu folos

Trebuie neaparat sa-mi iau si eu Dolto, azi am simtit pentru prima oara cum Cristi imi pune puterile la grea incercare. E drept ca el e proaspat refacut dupa boala si duduie de energie, iar eu de-abia am trecut de varful virozei (care a fost ieri si m-a tuflit de tot)
Oricum, azi a tinut-o dintr-o prostioara in alta mai mare, pus pe stricat tot - cu intentie si violenta!, trantit lucrurile de pereti, aruncat apa pe covor, suturi in toate cele... Asa ceva n-am mai vazut! Si o facea in mod clar ca sa ma scoata din pepeni, el se distra tare bine.
Pana la urma am aplicat metoda cu pusul la colt - merci, Cami, ca mi-ai reamintit-o, citisem da' uitasem, chiar nu credeam sa fie nevoie asa de curand de ea

Si noi ne gandisem ca i-ar prinde bine un grup de copii printre care sa se joace in mod constant. Chiar de cresa nu avem nevoie (se fac bunicii foc daca le luam jucaria ), dar de 2-3 ori pe saptamana l-as duce pentru cateva ore printre copii. Face asta in parc, dar acolo sunt de multe ori tot alti copii, de-abia ii reperez eu pe cunoscuti, nu ma astept ca el sa se cunoasca cu ei...
Din pacate n-am auzit de forme de genul asta, cum spuneau Ina sau Alinush ca sunt pe la ei...

Altfel, de azi l-am lasat cate putin si afara, la pranz cat e soare, desi chiar de tot nu i-a trecut viroza, inca mai are muculeti care se duc pana in gat si tuseste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Maria am mai scris.o am in format pdf cartea de la Ile. dc vrei ti-o trimit pe mail.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Multumesc, Miri
Acum constat ca am si eu pdf-ul Numai ca e mai incomod pentru mine de citit asa, la calculator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

daaa, si mie mi-e greu.
Madau, Dordia dc aveti nevoie sa va inspirati va pun la dispozitie colectia mea de casa lux.tocmai am dat de ea.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetelor, sa-mi vedeti copilul, asa bolnav si bleg de la febra plus peritol, ce bine mananca la toate meseleee! nu as putea sa-i dau peritol pana la 18 ani, ca tare bine e la masa...of, numai cateva zile ii pot da:(


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria nici mie nu-mi plac cartile in format PDF, le prefer tiparite, sunt muuult mai comod de citit. Pdf - daca ai nevoie de ceva ca referinta, dar sa citesti sute de pagini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Joy vezi ca ILenutza daduse anunat la MIca publicitate pptr wrap. Poate nu l-a vandut.

Doru acum se joaca cu Ilinca si cu niste pitici de plastic, in ultimul timp nu stiu ce are, se pune la mintea ei, mor de dragul lor cand ii vad

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput