Colectia de toamna-iarna 2005 (161)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

N-am, mai fata, memorie de elefant dar asta citesc eu acum: "Cand vine copilul" de Fr. Dolto. Asta e cartea de pe noptiera zilele astea. A, si in paralel un roman in engleza cumparat din Spania, de citit pe plaja in timp ce Virgil dormea si vreme de baie nu prea era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Lavi si eu am citit primele 20-30 pagini sapt asta dar degeaba, cand a fost sa ma folosesc de ce am citit...gaura neagra.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

auziti, daca icneste din somn...si se tezeste plangand ce-l doare gatul sau maseaua?
nu mai stiu cum sa intreb!!!!
io stiu ca maine la orl ma conving dar pana maine imi pierd sufletul....si la cat de rau ma simt s-ar putea, dar ma rog la D-zeu sa fiu tare pana maine...dar...

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Joy...acum prind si eu din zbor vestea ca a fost sau este ziua ta. Sincer...nu stiam si iti doresc toata sanatatea si fericirea de pe pamant.
Cat despre prichindei....ce sa iti spun...nici nu stiu cum ar fi mai bine. Sincer...in situatia ta eu as lua taurul de coarne si as innebuni vreo 2-3-x zile timp in care as incerca sa il fac pe Vlad sa priceapa ca daca urla nu va obtine nik,in schimb daca e cumintel si cere frumos, va primi tot ce cere atata timp cat este permis.

Eu cu Stefan recunosc ca am fost tare de n ori...cand imi venea sa dau cu el de pamant sau sa-l iau si sa-l dragalesc...dar ma tin tare si stie ca daca urla sau se tavaleste sau se maimutareste nu va primi nik, decat...supararea si ignorantza celor din jur. Asa ca....sper sa nu isi schimbe comportamentul mai ales acuma cand cei 2 bunici si o strabunica stau toata ziulica in fundul lui...si se cam rasfata...dar multumesc lui Dumnezeu ca ii am si ca ma ajuta.

Hai ca m-am intins.......



Diana 11+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Mei, dar ce frumos mai povestiti voi pe-aci

La noi e venita soacra-mea de doua zile si sta non-stop cu Maria, care e in al noualea cer ca are cu cine se juca si iesi afara cand vrea muschiul ei. O apreciez mult, are o rabdare imensa cu ea, dar ma gandesc ca treaba asta are si revers, adica Maria o sa se invete mai dependenta de cineva si ce mai fac eu dupa ce nasc? Bag copilul mic in wrap si ne jucam cu cel mare, nu?

Noah, mai bine nu mai fac scenarii (sau macar sa incerc), dar din citesc,nu-i deloc comica situatia.

Tot ma gandesc la CristinaH care s-a descurcat singura, aveam si eu ambitia asta, dar tot ea a recomandat sa ceri ajutor, daca ai de la cine, ca nu-ti ridica nimeni statuie.

Saru' mana de idei cu jucariile, cred ca imi arunc si eu ochiul dupa mult laudatul Lego.

Nu pot raspunde punctual, ca ati scris un haram, dar va pup pe toate!

Maria(29.11.2005) si Ioana 36+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

fetelor abia v-am gasit!

roxi ,mersi pt raspuns ,am incercat azi si eu cu Milli de 3,5 nefiert doar incalzit si a baut maxim 100 ml cu greu,acum sa vad pe seara daca bea .nu mai cumpar nan junior incerc cu milli asta am auzit ca e bun.

Intrebare ! lapte de cat % grasime sa iau 3,5 sau 1,5 si asta de la cutie nu se fierbe nu???

Joy ,multa putere si cred ca ti-au dat sfat bun fetele sa-l duci pe Vlad la gradi ,eu asa as face in locul tau si macar pana la 12 ,eu cred ca e putin gelos!

azi am luat-o in brate pe fetita unei prietene si Sorana s-a apucat de plans cu lacrimi de elefant si a zis "mami me" ,am luat-o in brate sa o linistesc si s-a lipit de gatul meu .

tania ,cred ca intr-o banca nu e de mers cand ai copii ,cel putin nu sa faci cariera,si pe mine ma batea gandul sa merg intr-o banca insa la noi se merge pe "pile"(spate) iar programul nu e ca la bugetari .eu daca as putea as lucra pt mine chiar daca mi-ar fi greu lanceput .

lavi ,esti modesta cu aprecierile ,faptul ca ai experienta ,esti bine informata si te informezi in permanenta conteaza enorm ,iar sfaturile tale mie mi-au fost foarte folositoare ,pup.

leea ,foarte trista povestea fetitei prietenei tale ,am plans cand am citit ,nici nu ma pot gandi ce e in sufletul acelei mame ,fii alaturi de ia cat poti.





SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

HILDE cred ca difera de la caz la caz. adica saracutu' il poate durea si gatu si maseaua.

MIRI langa care strand? si gasesc PILATES si pe torente? ca-l vreau si eu.
cristi nici nu sare la Alex sa-l ia in brate cand vine acasa, nici nu ne certam.
adica ne pupam cu totii ca sa zic asa.
si nu urla de suparare pe cristi, adica nu l-a batut/certat ca sa-i fie frica de el. din contra, ii cere sa-l ia in brate, ii arata jucaria tocmai stricata...

dar daca cumva nu-l ia cristi in brate de cum a intrat pe usa, sau nu-i da ceasu, sau cheile, sau adidasii, sau ceva...orice incepe jalea cea mare.
mi-a zis nasa ca se aude fimiu urland de la et 8. si noi stam la 10.

o sa caut si eu un wrap din ala. dar mi-a dat Ela ceva in care pot tine bb culcat. sa incerc sa-l pun in ala.

DORDIA felicitari pt noul post.

s-a trezit Vlad.
OFFF DOAMNE!@!!!!!

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Soso, pai io stiu ca trebuie dat cel de 3,5% grasime. Stefan bea lapte lapunga d evaca pe care il fierb inainte. /laptele la cutie nu se ierbe.

Joy,
stef doarme de la 12.30 ...si doarme inca...i-am dat la 11 nurofen ca nu se mai putea de el...daca e durere de masele poate ca nu-l mai doare si de aia doarme asa.nu stiu....

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

soso, ma bucur ca ti-a acceptat milli.si eu am avut aceiasi intrebare si mi-au raspuns fetele ca de 3.5.

joy, multumesc de intrebare, alexia este ok la picior nu mai sunt probleme si nici la alt medic nu am fost( lipsa de timp ma omoara).daca nu gasesti pilates iti fac si tie un cd.pup, sa nu te superi pe mine pentru mesajul anterior, eu iti doresc sa ai putere sa traversezi peste perioada asta. Si sa stii ca ma gandesc la tine mereu si transmite-I si elei unul .

delia, frumoasa familie…., micuta este o scumpica

diana, felicitari pentru avansare . Spune-mi te rog ai facut analizele- listeria si toxoplasma? Unde si cat costa?


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hilde eu cred ca la al tau a fost o enteroviroza din aia naspa, care se manifesta si cu febra, si in gat si la stomac. Mai multi copii din colectie au avut febra 39 si ceva timp de 2-3 zile dupa care le-a trecut fara antibiotic. Al tau oricum a luat si antibiotic intestinal (furazolidon parca) daca cumva ce avea la stomac/intestine era infectie si nu viroza.

Asa ca eu zic sa nu-ti mai faci atatea probleme si mai ales PROCESE DE CONSTIINTA. Multi doctori de familie daca te duci la ei cu copilul cu febra si gatul rosu iti dau direct antibioticul, fara sa cantareasca prea bine datele problemei. Poate e si al tau din aceeasi categorie.

Daca Stef nu face febra acum n-ai de ce sa suspectezi o infectie si nici de ce sa-ti faci probleme cu Augmentinul. Asteapta vizita la ORL-istul ala bun.

soanso in afara de cazul in care a ta e binisor supraponderala, 3.5% trebuie sa-i dai.

Mergi la inceput