Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by armin23

buna dimineata!vreau si eu o cafea!!!azi-noapte puiul meu s-a trezit de doua ori sa manance,ceea ce nu s-a mai intamplat de vreo luna.
din pacate,nu reusesc sa pun pozele.

mamica strumfului Armin
poze ARMIN 23.07.2007



ARMIN, daca ai albumul pe flicker, da copy la linku care apare in browser, acolo unde sunt pozele(in set) si paste in mesaju tau.

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

o gluma sa va distratzi nitzel.....

Un tragic incendiu a distrus ieri biblioteca personala a patronului de la Steaua, Gigi Becali. Ambele sale carti au fost mistuite de flacari. Purtatorul de cuvīnt al omului de afaceri a declarat ca acesta este cu atīt mai afectat, cu cīt nici nu apucase s-o coloreze pe cea de-a doua...



mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mita.2000 spune:

Buna Dimineata si de la noi!!!Si Ancuta este mai miorlaita de ieri - sper sa nu-mi raceaca mai ales ca tati e racit si seara nu pricepe si sta bot in bot cu ea!!!

Referitor la cojitele din cap - si noi ne-am confruntat cu acesta problema si inca mai avem cateve - eu am luat un sampon - spuma de la Mustella si o spal pe cap cu el de o saptamana - e adevarat ca nu zilnic - si sa stiti sa s-au redus substantial - mai are cateva pe crestet!

De cateva zile seara de pe la 7 cand ii dau sa suga o apuca niste urlete nene de nu-i mai intri in voie - vrea sa suga , trage doua guri dupa care zbiara ca din gura de sarpe - in cele din urma dupa zece min de ragnete se potoleste si mananca linistita !! Pe la 9.30 noi ii facem baita dupa care mai urmeaza o runda de urlete cu supt si in cele din urma adoarme la san!! o pun in pat si doarme cumintica pana la 6-7 dimineata. Eu am devenit imuna la urlete ca stiu ca pana la urma se linisteste si adoarme la sanul meu dar taica-sau se uita saracul cu o fata!!!Cam asta despre noi...

Cat despre mama perfecta - asa cum s-a mai spus pe aici cred ca singura mama perfecta e chiar mama pt puiul ei - cred ca orice femeie are o relatie speciala cu puiutul ei si nu se pune problema daca esti sau nu perfecta - e vorba de o relatie de dragoste care apare la nastere si care sigur dureaza toata viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

fetelor,nu reusesc sa pun pozele!i-mi cer scuze daca v-am stresat .ma dau batuta.cred ca mi s-au tocit neuronii rau!!!!
daca are cineva timp si rabdare sa-mi explice procedeul mot-a-mot,mii de multumiri.

poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata! ma primiti si pe mine la cafeluta?

ANdraZ, . Multumesc.

Am descoperit si eu mai nou ca daca nu-l culc pe Filip la ora lui , adica 8, 8.30, face urat de tot. Adoarme f greu si e nervos: plange, da din picioare, nici in brate,nici cu suzi, nimic nu merge! transpir cate-o ora pana reusesc sa-l adorm. Asa ca, elimin orice din program numai sa fim la timp cu somnicul.

Apropo de ce a spus si Armin: De 2 nopti se trezeste mai repede decat de obicei si nu inteleg de ce. Alaltaieri noapte s-a trezit la 2.00 , i-am dat ceai, c-am zis ca e prea repede sa-i dau lapte, a adormit la loc pana la 7.30!!! ieri noapte, la fel, a mancat la 10.00 si s-a trezit la 3 ( in loc de 5-6), iar i-am dat un pic de ceai, iar a adormi bine-merci si s-a trezit la 6.30 sa manance. Acum nu stiu, o fi reflexul trezirii in jur de ora aia ( ca asa manca acum o luna aproape) si de fapt, nu i-e foame..??? ca inainte daca ii era foame nu trecea nici cu 3 bibe de ceai( vorba-vine!). Nu stiu daca fac bine sau nu, cert e ca de ceva timp manca la 8 - 9 seara si se mai trezea la 5-6 dimineata...

Stie cineva care mai sunt perioadele alea cu puseuri de crestere??/ mai sunt si dupa 3 luni?? ca stiam numai de alea din primele saptamani...



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mita.2000 spune:

http://www.flickr.com/photos/15173416@N06/sets/72157602520632971/

Avem si noi niste pozici noi pt cine are timp si chef!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mita.2000 spune:

armin 23 ai un cont pe flickr???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mita.2000 spune:

fetelor imi puteti da si mie parola de la e-mail-ul comun??? si puteti sa-mi explicati cum intru pe blog-ul cu sfaturi??
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

fetelor,am incarcat 6 poze pe e-mail comun.se vad?

poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

quote:
Originally posted by Eles

Xela pasii sunt urmatori:
- de la medicul de familie o scrisoare prin care atesta ca ai nascut si ca alaptezi natural si ai nevoie de concediu medical , precum si concediu de risc maternal:
- o cerere catre firma unde lucrezi prin care le soliciti concediu de risc maternal in baza OUG.96/2003;
- adeverinta de la servici cum ca esti angajata lor si ca platesc CAS, precum si ca ai nevoie de concediu de risc maternal;
Cu acest dosar la medicul de medicina munci ( cu care lucreaza firma la care lucrezi ) pt a-l aviza. Este platit cu 75 % din brut si se acorda lunar de la medicul de familie pe o perioada de max. 120 zile.

Mie doctorita de familie nu a vrut initial sa-mi dea , pt ca nu a mai dat la nimeni pana acum asa ceva, decat la gravide. Atunci s-a dus sotul meu cu legea scoasa la imprimanta de pe net (OUG93/2003 ), ea a dat cateva telefoane si in final mi-a dat concediu, mi-a facut si scrisorica.
Bafta

Elena, mamica lui Denis (05.07.2007 )



Iti multumesc din suflet ptr raspuns. Voi merge si eu la medicul de familie sa vedem cum o rezolv. Oricum asta e o veste foarte buna pentru mine ptr ca o voi alapta mai mult pe pitica.

Xela, mamica de Andreea (11.08.07)

Mergi la inceput