Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Andicu si al meu maninca o data in plus (la 1;3;5;7).Inainte la 1 nu minca.Ziua eu nu contabilizez ca-i dau la cerere.

Ziceam ca n-a facut kk de doua zile si mi-era frica sa nu-mi faca bucuria pe strada la plimbare.
A facut de a murdarit hainele,era murdar pina sub brat,si cearsaful iar cind i-am scos body-ul l-am murdarit si pe cap si m-am murdarit si eu. Asa ca am facut baie generala in chiuveta.Sper ca a terminat-o pe azi ca plecam afara si nu vreau s-o patesc la fel (plec totusi pregatita).
Tre' sa trag un loz azi.


poze

Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Neata


Jadi ma si gandeam sa nu ma tii minte...Pai daca nu aveai asa tinere de minte crezi ca reuseai sa iei examene cu note asa mari si cu 2 pujuti acasa....Hai ca o sa incerc sa ma ocup io de aranjatu' intalnelii daca mai sunt si alte mamici cu bebici doritoare(daca nu doar io cu tine, si jur pe rosu sa nu mai trag teapa). Desi te avertizez de acu' ca inafara de Parcul Tineretului alte locatii habar nu am de plimbare cu pujuti. Deci daca va convine...Si sa nimerim si o zi cu soare!

Dar cum spuneam, dupa 25 ca acu e safu' cu ochii pe mine sa vada lucrez sau forumesc...Iar io ca intotdeauna cand am treaba, forumesc.

Pupici, mai intru mai tarziu cand mai scap.


http://www.flickr.com/photos/10678611@N07/?saved=1


Carmen si flacaii Stefan si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Carmena, transmitei sefului tau ca ii doresc tot ce ii doresc si sefului meu Care de dimineata sta si ma verifica daca am sarit din pat direct pe dosare si nu frec menta . Si sa ii mai zici ca daca nu ii convine sa isi ia alta contabila, ca eu asa il amenint mereu ! Si parcul Herastrau e bun sa stii

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Armin, se vad pozele, am incercat sa le pun pe la locul lor dar am o mare rugaminte, daca vrei sa ai multe poze, fa-ti un cont numai al tau, pe contul comun punem asa cate o poza la fiecare categorie!

Gata ma apuc de munca, sa nu ma deranjati

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mai fetelor, voi ati inceput deja munca, sau prestati la domiciliu????????hehe. eu chiar ma simt oareshcum ca am de gand sa stau 2 ani acasa........
mita ce bebe ochios ai! sa=ti traiasca!
cred ca e luna plina sau cine stie ce, ca si bebe s-a trezit azinoapte pe la 3 si doar cu Suzy ce l-am mai vrajit sa doarma pana pe la 6.
mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

jadi,scuze.am incercat sa-mi fac cont propriu,dar nu reusesc.va rog,ajutati-ma!
pupici

poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:

neata fetele ati vazut pozele ? cum e bebelusa mea ? ce parere aveti?am si eu o intrebare .de ce nu pot sa pun mai multe poze in album?va pup pe toate

album foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata si de la Iasi.

Azi e innorat afara. Nu-mi place. Ma obisnuisem zilele astea cu soare. si cu plimbari luuungi. Ieri am iesit din casa pe la 11 jumatate si am intrat la 20 jumatate. Am luat copilul de la gradinita, l-am plasat apoi la bunica pentru a-l hrani si culca, iar eu si Victor am plecat sa hoinarim. Pe la 17 "ne-a adunat" tati de prin parc si am cules si restul familie de acasa si am plecat la cumparaturi. Plina zi. In plimbare am reusit sa intru intr-o librarie - chiar uitasem cum mai arata), iar BB m-a lasat sa stau cat am vrut, sa rasfoiesc, sa citesc. A stat cuminte in carucior. Mi-am luat Cronica pasarii arc - H. Murakami. Asa ca daca o sa absentez de pe forum sa stiti ca e motivat. (Sotul cand a vazut cartea a citit Cronica pasaricii - tot flamandul la ce-i gandul). Na, ca i-am raspuns si lui jadi. Iar pe Iulia tot o invidiez ca poate citi cand alapteaza. Eu nici macar nu pot alpta culcat, dar sa mai si citesc.



Oana, Stefan si Victor






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_kento spune:

Neata si dela noi
Nu am mai intrat finca am avut PC stricat,dar acum sa rezolvat.
Vazut pozici cu stumfei vostri sint niste scumpici,si dse pare ca ati pus biciul calumea pe ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

neata si de la noi!noi de obicei facem ochii pe la 10 azi ne-am trezit la 9.30 .bebe adoarme pe la 9,10 seara,cade franta .ARMIN bebe se trezeste noaptea pe la 12 si cauta tata rade la mine cand ma vede ,dar nu o bag in seama ii dau sanul il gaseste papa si somnic pana la 5 si iar papa,apoi nani pan la 10.de cand s-a nascut se trezeste noaptea sa pape si cand era mica la o luna se trezea din ora in ora si vroia sa suga .ziceam ca nu se satura cu laptele meu ca nu e bun si am incercat sa ii dau cate un biberon cu lapte formula ca sa fie satula ,ei bine de unde se trezea la fel de mergeam a doua zi prin casa ca zombi.acum e mult mai bine si laptele meu e bun ca a luat in prima luna 1500gr.asa vroia ea sa manance de ma dispera .cine mai pateste ca mine ?poate o sa doarma si ea noaptea .a si se foieste de isi baga mainile in ochii si am inceput sa o infas cu o paturica ,care de altfel ii tine si de cald,ca altfel se trezeste si uite asa trece noaptea.MYCHYDTUZAesti tare cu faza asta cu GIGI si m-ai distrat putin. daca e adevarata GIGI aseara pe la 11 era la TV REALITATEA la emisiunea lui ANDREI GHEORGHE .ne-am uitat si noi sa ne distram ca mare e BECALI asta parca s-a prostit lumea ,auzi al doilea in sondaje pt presedentie.doamne oare chiar atat de prosti om fi, eu tind sa cred ca mai sunt oameni destepti la noi in tara.JADI ai dreptate pozele apar la tine in context dar eu aseara cand am accesat mi se deschide pagina de mail.
fetelor am o intrebare :la cate zile faceti baie la bebelusi?



Mergi la inceput