Strumfi de iulie-august 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

n-a iesit nimic!poate am sa reusesc mai incerc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bondac79 spune:

cine are rabdare sa imi explice si mie ca zau e naspa!mai mult ma fac de toata bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Carmena, eu te las pe tine sa stabilesti ce si cum, nu de alta dar data trecuta ne-ai tras teapa! Mi-aduc aminte clar

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:

fetelor am reusit sa bag 4 poze in albumul foto dar nu se vad decat 2, celelalte 2 imi spune ca sunt pe alt server . ce sa fac???

album foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dsteluta91 spune:

Am reusit sa le fac si pe celelalte 2 poze vizibile, dar momentan doar atatea pot baga in album restul sunt prea mari si nu le accepta.

album foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Bondac, pozele se vad si uite aici si linkul: http://flickr.com/photos/15094275@N08/

O sa iti trimit forma prescurtata pe email!
Ai o fetita frumoasa, sa va bucurati de ea!

Steluta, la tine in album se vad 4 poze!

Noapte buna copii!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:



quote:
Originally posted by AndraZ

Fetelor, merci mult pt sprijin! Alina

I_ulia, eu as lasa depresia, dar nu ma lasa ea pe mine. Se tine scai ca raia....sper sa treaca repede.

Am si eu o intrebare adresata fetelor care nu mai alapteaza sau care au experienta ablactarii de la primul copil. Am urmat tratamentul cu Dostinex, la sfatul medicului, timp de 4 zile. L-am terminat luni, insa nici pana acum nu a disparut lactatia. Sanii nu mai produc decat in procent de 10% din cat produceau inainte, dar tot mai produc. Ce sa fac? Imi e teama sa nu fiu nevoita sa mai iau inca o tura de Dostinex pt ca nu m-am simtit f bine in timpul tratamentului. Din experienta voastra, lactatia a disparut imediat dupa incetarea tratamentului sau mai tarziu? Multumesc anticipat pt raspunsuri. Oricum daca pana sambata continua tot asa, imi sun medicul sa vedem incotro o apucam.





Andra de Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora
Povestea Marei




Andra, eu dupa ce l-am piedut pe Paul am renuntat la muls. Nu mai retin daca am refuzat eu sa primesc medicamentul de oprire al laptelui sau nu l-a oferit dr mea. Mie mi-au luat 2 saptamani jumate sa nu mai am lapte. Am trecut prin niste dureri ingrozitoare dar in momentul ala a fost bine ca imi distragea atentia de la durerea sufleteasca. O sa ti se opreasca laptele nu iti fa griji.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Buna dimineata si o buna,buna,buna sa ne relaxam impreuna.
Eu fiind la al doilea copil si neavind timp de depresii(nu-i asa fetelor cu 2 iezi sau ce zici gabi?)zic sa va oferiti momente de relaxare.
Eu dimineata cind doarme bebe beau o cafea cu voi(sau singura) si nu ma gindesc nici la cele 15kg(ca si la mine tot atita-i drumul spre perfectiune),nici ca tuseste Vlad,nici ca Andrei n-a facut kk de 2 zile,nici la vasele din chiuveta si ca nu am mincare gatita pe azi.
M-am nesimtit putin dar stiti ca-i mai bine asa!Iar perfectiunea nu-i pentru mine,eu ma bucur si ma uimesc pe mine ca ma descurc.
Sunt super relaxata cind ramin cu un bebe in loc de 2 si cind reuseste sotul sa mearga cu noi la plimbare.
O zi buna va doresc si sa nu ploua sa ne putem plimba copii.


poze

Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

quote:
Originally posted by aylin_tarcan

fetelor, cu cojitele in cap cum s-a votat pana la urma? ca la noi vad ca nu trec de la sine, si ma gandeam ca o trebui sa dau cu ceva. s-a mai discutat pe aici, m-am bagat si eu in vorba, dar nu mai stiu care a fost concluzia....trebuie sa mi se dea refresh

in alta ordine de idei, broscuta plange cand ii e somn, si nu se lasa pana nu o adormi (cu chiu cu vai, cu plimbari prin casa indelungi). e un plans de crezi ca se sfarseste lumea si il potolesc cu greu si dupa mult chin.oare cand o invata sa adoarma singura cand ii e somn? si cand somnul se imbina cu foamea, nici nu mananca nici nu doarme, ci doar tipa. pana nu e calmata (iar cu chin si dupa multe tipete) nu accepta tzatza. dupa ia e ok, mananca si adoarme la tzatza. dar chinul e chin...

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

www.flickr.com/photos/13757856@N04/sets/" target="_blank">broscuta gargarita



referitor la cojite si noi avem din abundentza...parca suntem un crustaceu. am cumparat Mustela Stelaker.dam cu ea doar de cateva zile si doar in sprancene am observat o ameliorare. acu probabil nu pot sa dispara asa dintr=o data de pe cap.parca nu sunt chiar asa tari ca inainte. incerc sa le desprind cu peria insa me frica, ca deja i-am facut vreo doo bubite. asa da dau in continuare cu crema, baie la cap la 2 zile si asta e! cica nu=l supara in nici un fel, doar aspectul estetic lasa de dorit.hehehe. si noi ar trebui sa fi frumosi ca sapt viit avem botez.

ref la plans isterik si refuzu tzatzei sa stii ca si al meu a facuta asa. plange , ii e foame dar nu suge. are tzatza in gura dar el tot urla. atunci o iau pe Suzy si i-o bag in gura si=i fac asa ca la catzei: ba i=o dai ba i=o iau, pana prinde de ea. i-o las cateva secunde , o scot repede si .....zbang bag tzitzy in gura. la mine merge

mihaela
www.flickr.com/photos/mychydutza/1380165427/in/set-72157602003316854/" target="_blank">BEBE PRODIGY
www.flickr.com/photos/mychydutza/sets/72157601777053940/" target="_blank">poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armin23 spune:

buna dimineata!vreau si eu o cafea!!!azi-noapte puiul meu s-a trezit de doua ori sa manance,ceea ce nu s-a mai intamplat de vreo luna.
din pacate,nu reusesc sa pun pozele.

poze ARMIN 23.07.2007

Mergi la inceput