***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

mary_lou nu stiu ce sa zic cu play gym-ul. Se joaca, dar nu exagereaza .

liviana mercic .


Eu ma vaitam ca e prea frig in camera la Maya??? Ei bine, acum mi se pare prea cald. Sunt 25-26 de grade. In seara asta nu i-am mai dat sacul de dormit, o sa pun doar o paturica pe ea mai tarziu cand ne culcam noi.

pepsi multumim pentru vot. Pana la urma cum te descurci cu David cu masina? Mai plange?

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Poze intalnire

www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

quote:
Originally posted by mica0307

doxinu aoleu doamne ce tampita sunt . Pai noi ne-am intalnit in parcul carol si ne-am plimbat bebeii impreuna. M-am gandit la un moment dat sa te intreb pe forum, sa am zis sa nu fiu paranoia ca nu toate mamicile cu bebei de varsta Mayei sunt pe forum. Scuze, cand l-am vazut pe Stefan in filmulet ma gandeam de unde il cunosc, da cand te-am vazut si pe tine . Hai ca poate ne mai intalnim prin parc...

liviana vreau eu wrap, daca nu te superi. Cumpara tu material si ne intalnim saptamana viitoare si iti dau banii (ca in week-pend am vazut ca iar e frig si urat) .

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Poze intalnire

www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet

Hainutze






Da!!!!!!!!!!!!tu ai dreptate noi ne-am intalnit in parc!Stii ca io nu am stiut pana nu ai zis tu acum?Ce tolomaca sunt!Dar acum poate ne mai vedem!Noi schimbam parcul.Cand carol,cand tineretului.Daca vrei sa iesim impreuna imi spui.


www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">FILMULET



Stefan13.06.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

doxinu iti spun cand mai cobor in carol. Saptamana asta nu cred ca maine tre sa mergem la control la dr si pt vineri mi-am programat mers la piata (nu mai am morcovi si mere + ce ne mai zice dr sa mancam) si plaza .

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Poze intalnire

www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Gata am terminat de impartit nota 10 pt capsunele si capsunei vedete! Paflo mersi mult pt sfaturile cu diversificarea!
Pepsi felicitari pt jobul sotului!
Ella am vazut filmuletele, David e atat de cuminte, oarca e un ingeras si am zambit amintindu-mi de povestea din tineretea lui David cu robinetul si baba disperata ca e inundatie.. . e asa scump cum suzeteste el.

Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Fetelor, sunt asa de suparata....nu mai pot alapta
Am plans pana acum, si bebe a plans mititelul de foame....
Astazi am fost sa fac ecografia ceea la san si am reusit sa sperii si dr. Cica nu a mai vazut in viata ei asa ceva, sanul este extrem de bogat vascularizat la nivelul mamelonului, de aceea trage bebe lapticul cu sange...Mi-a recomandat sa intrerup alaptatul imediat, mi-a dat chiar pastilute pentru intreruperea lactatiei in 2 zile. Sunt disperata, inca nu-mi dau seama cum s-a putut intampla asa ceva, doar la primul copil n-am avut probleme si am alaptat pana la 1 an si 3 luni fara probleme.
Cand m-am intors de la eco i-am dat ultima masa la san iar din celalat san am scos cu pompa ca sa pot incepe tratamentul de intrerupere a lactatiei. Toata seara m-am chinuit sa-l fac pe bebe sa manance laptele meu din biberon dar n-a vrut deloc. Apoi i-am facut o doza de NAN dar nu l-a vrut nici pe ala. In timpul asta am schimbat vreo trei feluri de tetine....Sunt convinsa ca pana la urma va accepta sa manance ca-l va razbi foamea dar mi-e asa de mila de el. Fetele care hraniti copiii cu formula poate imi dati si mie niste sfaturi...
m-ar interesa - cam cat mananca un bebe de 4 luni jumatate la o masa ca pe cutie scrie ca mananca 180 ml;
- cat am voie sa pastrez laptele gata preparat, pot sa-l tin macar o ora, ca ma gandesc ca ma asteapta ceva incercari, macar sa nu prepar lapte prea des;
ce temperatura trebuie sa aiba laptele preparat si cum o verific?
Acum a obosit si cred ca a atipit putin dar am pregatit dozele de lapte in biberon si apa calda in termos ca sa fiu gata cand da el semne sa se trezeasca. Poate daca-l iau repede si nu apuca sa se dezmeticeasca o sa vrea sa manance...
Offf, sper sa nu ne chinuim prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

roxicucu imi pare tare rau!DAr este bine ca a mancat pana la varsta asta totusi!Nu stiu ce as putea zice sa te incurajez caci ma pun in situatia ta si nimic nu m-ar incuraja.Sunt sigura ca treceti voi si peste asta!Multa rabdare si pupici lui ANDEI!



www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">FILMULET



Stefan 13.06.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

mary_lou,
he, he a trecut ceva vreme de la nunta noastra; si eu ma mai uit pe pozele alea din cand in cand si mi-aduc aminte ca ziua imediat dupa nunta a fost printre cele mai fericite zile din viata mea; motivul : ne asteptau 3 saptamani de honeymoon in Maldive; vacante frumoase au urmat si dupa dar aia a fost unica.
Prin antagonie, cu tristete afirm ca una din cele mai nenorocite zile din viata mea a fost ziua, de fapt noaptea, in care am nascut; nu stiu cum ati depasit voi momentele nasterii/post dar io am ramas traumatizata si nici acum nu pot sa uit.

pepsi, pai sunteti niste barosani cu un notar in casa; aici daca esti notar nici n-apuci sa cheltui cat castigi; eu sunt ruda cea mai saraca din breasla desi , ca sa fiu lipsita de modestie, castig aproape cat un avocat, in conditiile in care un consilier juridic in RO castiga mizer.
Pai in locul tau, nici nu m-as mai intoarce la lucru
Si nici nu stii cat de fericita sunt ca zici ca Boby seamana cu mine, ca toata lumea zice ca seamana cu ta-su; si nu m-ar deranja atat de tare da' soacra-mea cu care ma iubesc io asa tare jubileaza pe tema asta

Petit_ange,uitasem de filmulete de pe picasa, ca le-am postat aseara si nu se vedeau; acuma se vad; da, si eu cand ma uit in urma si mi-aduc aminte de zilele in care fugeam cu boby in viteza afara sa-l plimbam pe piatra cubica mi se urca parul maciuca si nu mai vreau alt copil.

mica, si la noi e cald, au dat caldura si avem 29 grade in casa; dar mie mi-e bine asa fiindca toata iarna noi stam in tricou; probabil in weekend cand aducem Bobytza o sa mai oprim din calorifere.

Roxicucu, nu fii trista, totusi ai reusit sa alaptezi timp bun; poate reusesti sa-i dai bibe cu formula in somn; asa o sa accepte mai usor.




, mamica de David (24.04.2007)
poze David
www.youtube.com/profile?user=bobysiella" target="_blank">FILMULET - Boby citeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

m-am trezit ca uitasem sa va zic cum i-am facut Soniei sa-i dispara cojitele din cap in mai putin de 1 min ! (parca as fi la teleshopping...) deci cu lapte de toaleta de la Klorane. am frecat cu o compresa sterila putin si pe urma am sters cu un prosop si GATA !!! au disparut cojitele sin cap ! si ma chinuiam cu sampon, ulei fiert si racit, etc. si era asa simplu ! poate merge si cu alte creme de curatare, ca asta e special de curatat.

ella, si eu am crescut intr-o casa in care erau mereu multe grade, de dormeam iarna in tricou si un hanorac subtire... nici nu stii ce duc lipsa casei mele acum la bloc... la mine retarzii astia n-au dat drumu la caldura... e normal asa ceva???

noapte buna !!!



oana de Sosonica 6.06.2007
asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




50.000 euro pt a salva viata Sosonicii!!!www.helpsonia.com

rest de strans : 17.000 euro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Neata!
Iar am avut o noapte cu vreo 4 treziri ca fi'miu
asa face de la un timp.M-A disperat cu mancatul noaptea(de cel
putin 2 ori pe noapte), iar restul trezirilor ca sa-l iau in pat sau sa vorbim!Sunt cam epuizata!

PAFLO, David e un adevarat barbatel!

Ella, pai....ochii sunt ai mei!Dar ce maricel e si David al tau!Cu suzetica insa npoi nu mai avem probleme ca am scapat de ea acum vreo o luna!

Adinel, eu deja ii dau biscuiti de vreo 1 luna si ceva!Petit Beure ca fara gluten n-am gasit pt varsta lui!Si...n-a mai patit nimik!

Ancamari, pt putin.Si alta data cu mare placere va impartasesc din experienta mea!

Doxinu, sa-ti traiasca printisorul care e un scump!

Alynta27, pupici!

Roxicucu, imi pare rau ca nu mai ai laptic!Si eu am trecut prin asta....si m-am simtit tare aiurea!Acum mai am insa...mai mult ii dau san ca sa-l mai amagesc cu somnul un pic dimineata si cateodata cand se tot baga in tzatzele mele si mocifleste ceva acolo insa...nu se satuyra oricum!E pe post de desert!Lapticul il poti tine cam 1 ora cel de san iar celalalt chiar 2 (eu una l-am tinut si l-am reincalzit la cupt cu microunde).Si....asta pt ca niciodata nu mananca aceeasi cantit de lapte!

Fetelor,m-am inscris si eu-de fapt pe bebe David Andreas pe site-ul acela numai ca asteptram confirmarea de la ei!Cand AM LINK-UL vi-l dau sa ne votati si pe noi!Sper sa nu va suparati!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
www.flickr.com/photos/9223353@N08/?saved=1/" target="_blank">DAVID ANDREAS-POZE NOI
DAVIDUTZ CU RADUCU-VERISORU'

Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Nu vrea sa manance, ultima masa normala a fost ieri la ora 18.00 De atunci i-am facut cateva biberoane cu NAN, sa zic ca ar fi vreo 50 ml lipsa din biberoane...dar cred ca nici macat 50% din laptic nu s-a dus in stomacel, ca il scuipa din gura, impinge biberonul si sare laptele peste tot. Oare cand il va razbi foamea suficient de tare incat sa manance? Nu mi-a spus nimeni ce temperatura trebuie sa aiba laptele din bibe? Ca ala de la san ma gandesc ca era la temperatura corpului - 36-37, nu?

Mergi la inceput