PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Cristina_Ioana

Doniro, si eu va pup si pe tine si pe Daria, iarta-ma ca sunt cam nauca.
Aseara am facut niste paste, hai sa-ti pove cu ce: am fiert niste melcisori, le-am pus apoi intr-un vac yena, am pus branza Ricotta (merge si cu mozarella), am ras parmezan, batut un ou, si bagat la cuptor cateva minute. A iesit un deliciu, a mancat Luca singurel, cu manutza lui.

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1



Chiar ma intrebam ce mai e cu tine; mersi mult de reteta. Am retinut si chiar incerc, dar sa treaca faza asta a ei cu scaunele moi (ii dau acum numai orez, paste cu branza de vaci si alte oribilitati).

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

martta,foarte trist....citisem pe forum de dr asta ca mai multe fete care au suferit;
katik, multa sanatate!treceti pe tratament intens si puternic sa va treaca repede!
raluca, condoleante!
cristina ioana,sa dea D-zeu sa fie bine tatal tau, sa treceti peste aceasta incercare;
doniro,bine ca a mai scazut febra;
crissa, sa incerce sa vina cu o salvare la bucuresti, pt mai multa siguranta;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Cristina te cred ca esti terminata tinem pumnii sa fie totul bine, te pupam dulce.
Zuzunachi multumim de complimente. Am sa pun si poze cu mine, eu in loc sa slabesc parca ma ingras. Azi dim mi-am luat pe mine blugii proaspat spalati si abia am intrat in ei.
Da na si fac bunatati si tre sa le gust, azi in meniu am avut cartofi gratinati cu parmezan si curcan cu legume si sos cu mustar.
Aveam emotii de cum o sa iasa dar a iesit f bun am facut si poze pt dosarul meu asa in farfurie nu zici ca e cine stie ce daca vezi poza da la gust e super. Deci cum sa nu ma ingras???
Incerc nici sa nu mor de foame mancand numai frunze de salata ca nu pot lesin efectiv si nici nu ma omor dupa size 0. De fapt la mine cred ca e mai mult vb si de sport daca as face ceva sport si nu as mai fi asa coach potato poate ar fi mai bine. Ca de alergat dupa fata alerg dar asta nu pot zice ca e exercitiu fizic. Incerc sa ma conving sa merg sa innot macar o data pe sapt ca innotul e f bun modeleaza tot corpul dar inca ma chinui sa ma misc din casa si sa merg la piscina.
Ok va pupic pe toate si va urez o noapte buna si o sapt cat se poate de buna in continuare.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaU spune:

Ia uite, scriu si eu in miez de noapte. Am citit ce ati scris si am zis sa scriu si eu ceva

Cristina Ioana nu dispera, maica-mea si-a revenit aproape 100% dupa 3 accidente vasculare datorate hipertensiunii(dupa ultimul a stat in coma) si doua operatii pe creier. Asta se intampla cand eram eu insarcinata cu Rares. Nu credeam ca o sa-l cunoasca dar uite ca a cunoscut-o si pe Mara.


Mada, buna reteta de paste, am doar o observatie - ca ciupercile cica sunt recomandate doar peste 3 ani din cauza ca se digera greu. Nu te supara please

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Simona nu ma supar , ms ca mi-ai zis eu nu am stiut eu i-am dat sa guste si i-au placut f mult si nu a avut pb de la ele oricum nu fac ciuperci in fiecare zi ci numai o data de doua ori pe luna cam asa ca nu se omoara Flo dupa ele sau mai pun la ciorba sau tocanitze impreuna cu alte legume, in genere la fata ii dau mai mult legume pasate piure sau ce fac ceva mancare cu paste sau cartofi cam acelesi lucruri in genere ca noi am inceput cam tarziu sa manacam efectiv, mai mult de la 1 an mancam din castronel si am terminat cu gustatul, asa ca suntem mai slow la progrese. De ex ea nu papa paine de nici un fel nu ii place nici in ciorbitza prea tare nici unsa cu nimic, se cam inneaca de la orice e mai marisor asa nu tot timpul asta depinde, dar trebuie sa invete sa mestece are dinti destui si de multe ori m-am trezit cu toata mancarea inapoi pe carpeta sau pe mine plus hainele ei balta, ea e si mai sensibila la capitolul asta mereu vomita tre sa am la mine de cate ori plec din casa un set complet de haine plus vreo 3-4 muslimuri si tone de servetele pt accidente care sunt destul de frecvenete spre disperarea mea.
cand ii conduceam pe ai mei la heatrow am mers cu metroul ca nu avem masina inca si cand m-am intors eram numai eu cu ea si mi-a vomat in jeturi in mijlocul metroului se uitau toti la mine ca la felul 20 stai si chinui-te sa schimbi copilul de toate hainele ca s-a udat pana la piele plus caruciorul sa il sterg si sa tin si copilul sa nu cada si sa ma tin si eu de cav sa nu zbor ca merge destul de repede metroul. Si se uita tot metroul la mine ca la circ da nu a zis unul sau una mai degraba ai nevoie de ajutor ceva? Se holbau la mine ca la maimutele de la zoologica, da na de acuma am antrenament la asa ceva s-a intamplat in toate locurile posibile si imposibile.
Legat de pb cu parintii la mine nu e exact cazul vostru dar mama mamei mele era bolnava si medicii i-au zis lui mama sa pregateasca de inmormantare si mama s-a enervat a scos-o din spital a mers la nspe medici cu ea si uite traieste si acuma si inca va mai trai ceva, normal e afectata de boala ea are psoriazis boala urata dar a supravietuit nu a murit cum ziceau medicii. E f greu cand sunt parintii bolnavi. Dar din experienta alor mei am invatat ca mai ales in ro nu tre sa te lasi mergi la zece medici daca e nevoie sa fii sigur ca e cum trebuie sa fie si sigur se gaseste o solutie si un medic bun. Anyway nu trebuie sa abandonezi tre sa lupti e obositor dar asta e viata. Nu doresc la nimeni pb de sanatate la orice membru de familie ar fi ca nu e bine.
Pupici fetelor si capul sus la cele care sunt luptatoare si eroine, noi suntem alaturi de voi macar cu o vb buna, o parere.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi1 spune:

Raluca sincere condoleate!



Gabi mamica lui Rares(18.08.06)



http://www.flickr.com/photos/grecugabriela1/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

sabana,
nu am vrut sa fiu rea:P.aAm glumit doar:)Daca vrei,iti dau reteta ca e extrem de simpla(si buuuna).De fapt,eu cu prajiturile nu le am neam si ma enerveaza sa stau sa bibilesc nu stiu ce minunatii si sofisticheuri
mada,
lasa mai kilele alea in pace.O sa le dai tu jos usor-usor.Eu, sincer,nu am facut un stres din a slabi si am slabit(fie vorba intre noi,mai mananc si la 11-12 noaptea uneori).Atuu-rile mele au fost ca nu mananc prajeli,nu mananc ccc carne de porc decat rar si cu dulciurile nu ma omor.In general pap si eu ce papa copiii,cat mai sanatos intr-un cuvant.
Ce faza la metrou cu ARI-Imi inchipui draga de tine prin ce-ai trecut:(Sa stii ca Bubu a fost un sclifosit,el a inceput sa pape bucatele pe la 18 luni,inainte tot ce avea bucatele le scuipa.Lasa fata ca o sa pape ea in ritmul propriu.Cand ma dadeam eu de ecasul mortii ca nu papa bucatele,o prietena imi zicea:"lasa-l draga,ai vazut tu adult sa pape numai pasat?"
De ciupercute am vrut sa-ti zic si eu dar pur si simplu mi-a fost jena sa nu te superi sau mai stiu eu
Monique,
sper sa ne nimerim pe mess ca ti-am ramas datoare cu niste raspunsuri cred.
Noapte buna tuturor!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Cristina: tinem si noi pumnii ca sa se insanatoseasca tatal tau mai repede!Retetele tale, in special pastele, m-au dat gata! Urmeaza sa le testez!

Babee: faptul ca esti f.relaxata cu meniul copiilor imi place tare mult. Eu tot incerc cu 2 feluri la pranz, insa de cele mai multe ori, ajung sa-i dau sa guste din felul doi de-abia seara...

Cu ciupercile, tot de la 3 ani stiam ca se dau.
Smantana, eu stiam ca se da de la 2 ani, ca ar fi destul de grea pt ficat(ceva de genul asta). Am vazut ca unele piersicutze papa deja, fara probleme. Eu n-am introdus-o inca. Incep sa cred ca sunt conservatoare rau!

Maryion,Lucians, Mamanati si alte fete care absenteaza de ceva vreme, nemotivat: ne e dor de voi!
Avmaria, Nico: ma bucur ca avem vesti de la voi!

Katik: multa sanatate pt intreaga gasca! Eu ii dau Alexiei Nurofen(ca si antiinflamator), Zyrtec si curat nasucul cu apa de mare. Totul mi se pare insa o apa de ploaie...Tu cu ce-l tratezi pe Roby?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

...inca ceva!
Imi cer scuze daca ceea ce am scris ieri despre ce i s-a intamplat cunostintei mele a deranjat vreo gravidutza!
Mi se pare inadmisibil insa ca se mai intampla asa ceva in 2007 in Rom. si, realizez ca, atunci cand esti gravida, faci tot ce ce poate ca sa fie sanatos copilasul, fara sa-ti dai seama, uneori, ca-ti poti pune propria viata in pericol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Buna si imi cer scuze pentru off topic..
Mada_Mxm sau oricine altcineva...cum fac sa gasesc si eu o cazare in Londra pentru perioada 30 oct06 nov mai rezonabila(si prin asta ma refer si la pret, dar si la zona)?
Stie cineva?Am intrat pe net si tot google de ceva timp, si o sa mai caut, dar am zis ca nu strica sa intreb...
Mada, daca e sa gasesc ceva pot sa te intreb de zona?Daca e misto?Stii Londra cat de cat?Ca sa nu ma trezesc la naibii-n praznic...ca la cat e de mare...
Mersi mult si scuze inca o data...

Mergi la inceput