PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

quote:
Originally posted by Piersicutze

Sabana...draga mea te rog mult sa imi dai confirmarea ta ca sa folosesc si eu contul asta....
astept aprobarea ta ca sa fiu si eu mai activa
fetelor va citesc sunt alaturi de voi dar nu vreau sa abuzez....
va pup pe toate
nico binaca si +



Nico welcome back. sorry, dar in ultima vreme sunt cam zombi. Nu trebuie sa iti dau eu aprobarea mea, Miruna ar trebui sa ne aprobe pe amandoua si fetele. Ca si eu am cam abuzat. Din partea mea nu am nici o problema, putem scrie amandoua, doar sa ne semnanm sa stie si fetele astea cu cine mai vb. Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

Marta no comment! Cand aud astfel de cazuri imi vine sa imi iau campii. Cuvintele sunt de prisos. As usual asta este Romania, cand inca femeile insarcinate mor prin spitale.

Crissa si eu as zice sa vina la Bucuresti. Eu am nascut la Euroclinic. Este incomparabil. In plus daca s-a inscris acolo trebuie sa aibe si un medic, cu care ar trebui sa ia legatura si sa vada ec zice. Eu au si elicopter smurd, au pista pe spital. Poate o poate lua un echipaj smurd.

Mada eu cred ca Ari si-a bagat degetele pana in gat ca ii iese o masea, de fapt ea cauta pe acolo, dar fiind asa sensibila a nimerit pe langa si a dat pe afara. Nu cred ca e ca a mancat prea mult.

Eu ma duc cu Silviu sa isi caute costum de nas. Urati-mi succes, ca prevad o dupa amiaza cu crize de nervi.

Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

Doniro aa am patit si eu asta vara cu Alex. Caca moale poate fi de la antitermice, de la nurofen. Febra i-a scazut tot de la antitermice, la fel si starea buna tot de acolo, este efectul lor. Parerea mea, daca ai un dr intr-un spotal sa mergi cu ea sa ii faca toate analizele din cap pana in picioare sa vezi de unde este, sa inlaturi cauza. Sa ii faci un extrudat faringian, sa ii faci copro, urocultura, sa ti-o consulte. Poti trata infectia si ea sa ramana in corp, declansand febra in scurt timp. Eu asa am patit. Prima tura am tratat-o cu antitermice, vreo cateva zile, la 2--3 saptamanai a inceput in forta. Iar antitermice, tot nu dadea inapoi, pana la urma am fost cu ea la spital, avea 16.000 leucocite, a vrut sa ma opreasca cu ea acolo. Era o infectie localizata in gat si la stomac. Mi-a dat antibiotic din spital acasa si mi-a zis ca daca in 24 de ore nu are reactie ma interneaza fara discutie. Am avut noroc. I-am dat vreo saptamana. De atunci sa bat in lemn nu au mai fost probleme. Sper ca ti-am fost de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Martta imi pare rau! E greu in astfel de cazuri dar ce sa ii facem, vb Sabinei asta e Ro. Pacat.
Sabina si eu zis ca nu a papat prea mult eu nu am obligat-o niciodata daca nu a vrut nu i-am dat si m-am mirat si eu ca ea imi cerea sa ii mai dau.
Nicoleta din partea mea poate folosi cine vrea contul ala ca sa scrie eu ma bucur sa aud vesti de la fetele noastre si despre piersicutze. Asa ca scrie mai des. Intrebare: da nu ai incercat sa iti faci alt cont?
Eu acuma ma pregatesc sa merg cu piersicutza sa ne inscriem aici la medic ca am asteptam sa termine cu vaccinurile ca sa ne putem muta si am sunat azi si mi-a zis sa trec sa aiu formularele si profit de iesire sa dau o tura si prin tesco sa mai iau cate ceva pt meniul de sapt asta.
E urat afara da nu am ce face trebuie sa ies ca nu am cu ce face papa si la medic am tot amanat pe motiv de vaccin acuma chiar trebuie sa merg ca e mult mai aproape aici decat sa merg pana unde am stat inainte.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

multumesc mult si tie si mirenei anticipat
o sa fiu si eu mai activa si o sa ma semnez, dar o sa scriu si cu o culoare....ori rosu ori verde....inca ma gandesc ca sunt gravi si inceata
fetelor...va tin pumnii sa fiti bine, nu am timp acum sa va scriu fiecareia in parte dar sunt alaturi de voi si la bine si la rau...de mult timp....citesc..de fapt dintotdeauna v-am citit
sa stiti ca desi nu am participat activ - nu am mai avut cum..... mi-ati raspuns la multe intrebari doar citindu-va
gasca de
nico bianca si +

quote:
Originally posted by Piersicutze

quote:
Originally posted by Piersicutze

Sabana...draga mea te rog mult sa imi dai confirmarea ta ca sa folosesc si eu contul asta....
astept aprobarea ta ca sa fiu si eu mai activa
fetelor va citesc sunt alaturi de voi dar nu vreau sa abuzez....
va pup pe toate
nico binaca si +



Nico welcome back. sorry, dar in ultima vreme sunt cam zombi. Nu trebuie sa iti dau eu aprobarea mea, Miruna ar trebui sa ne aprobe pe amandoua si fetele. Ca si eu am cam abuzat. Din partea mea nu am nici o problema, putem scrie amandoua, doar sa ne semnanm sa stie si fetele astea cu cine mai vb. Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

In primul rand multumiri pt rapsunsurile legate de bibe
lady C,
sanatate multa tatalui tau!
mada,
am reusit sa vad pozele cu Ari.Ce blonduta frumusicaaaaDa´tu de ce nu te arati prin poze?

Si mie mi-a facut Sofi febra intruna de aseara numa intre 38,5-39,2 a tinut-o.Am tinut febra in frau cu antitermice(paracetamol si nurofen)iar azi am mers cu ea la pediatru.Verdict:bronhii,plamani,urechiuse,toate ok.Se pare ca e un virus care dupa cate mi-a zis dr tine cam 3 zile.Altceva nu are,nu tuseste,nu mucozitati,nada.In rest e veseluta,activa si a papat chiar bine.

Va pup si scuze ca nu va pot raspunde fiecareia dar nu am timp deloc.Si-a mai anuntat vizita si o cunostinta(o romanca)si vreau sa bag repede un Linzentorte(Sabana dau o bucatica la fata)

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

quote:
Originally posted by zuzunaki

In primul rand multumiri pt rapsunsurile legate de bibe
lady C,
sanatate multa tatalui tau!
mada,
am reusit sa vad pozele cu Ari.Ce blonduta frumusicaaaaDa´tu de ce nu te arati prin poze?

Si mie mi-a facut Sofi febra intruna de aseara numa intre 38,5-39,2 a tinut-o.Am tinut febra in frau cu antitermice(paracetamol si nurofen)iar azi am mers cu ea la pediatru.Verdict:bronhii,plamani,urechiuse,toate ok.Se pare ca e un virus care dupa cate mi-a zis dr tine cam 3 zile.Altceva nu are,nu tuseste,nu mucozitati,nada.In rest e veseluta,activa si a papat chiar bine.

Va pup si scuze ca nu va pot raspunde fiecareia dar nu am timp deloc.Si-a mai anuntat vizita si o cunostinta(o romanca)si vreau sa bag repede un Linzentorte(Sabana dau o bucatica la fata)

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!



Zuzunaki tu vrei sa ma omori cu zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

quote:
Originally posted by map

Draga Raluca, sincere condoleante pentru socrul tau. Trebuie sa fii tare pentru ca viata merge inainte. Iar cei pe care-i iubim si nu mai sunt printre noi sunt acolo la Doamne Doamne si au grija de noi. Ai sa vezi ca timpul va va face sa simtiti ca bunicul copiilor tai este mereu cu voi. Insa din pacate cu trecerea timpului creste si dorul. Spun asta din proprie experienta, eu il simt pe tatal meu tot timpul cu noi. Din pacate nu a venit ziua cand macar sa-i pot arata lui Robert paza lui tataie fara sa ma bufneasca plansul

Of hai ca o iau pe aratura dar maine tatal meu ar fi implinit 63 de ani si-mi este foarte dor de el. Au trecut 13 ani si jumatate de cand a murit dar...tot greu este Si in clipe din astea cand ma apuca nostalgia ma gandesc cum i-ar fi placut tatalui meu sa fiu, zambesc si incerc sa merg mai departe... si viata merge inainte, si in amintirea lui incerc sa-o fac cat mai frumoasa.

asa ca trebuie sa te gandesti ca socrul tau te vrea tare, zambitoare si plina de viata ca sa nu-i faci rau lui bb.



Monica, m-ai facut praf!
Sunt tare sensibila zilele astea si ma buseste plansul din orice. Sunt cu nervii intinsi la maxim si tre' sa ma calmez cumva.
Maine il externez si eu pe tata, dar nu e tocmai ok. Mari pb cu tensiunea si vasele de sange si poate face oricand un accident vascular.

Ralu, condoleante iubita!

Martta, sunt socata si nu prea. Spun asta pentru ca eu am pierdut o sarcina la 23 de sapt si am crezut ca mor si eu, tot din cauza de incompetenta medicala. Sunt chiar scarbita si satula cand vine vb de doctori.

Nico, pupici la fata. Semneaza-te cum vrei si scrie sub ce pseudonim vrei, numa' scrie-ne!

Scuze, nu vreau sa indispun pe nimeni, sunt cam la pamant zilele astea. Va pup si sper sa revin mai vesela!


Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Pup fetele care mi-au scris si nu numai pe ele. Daria vad ca e bine, i-a cedat febra (am continuat si azi sa ii dau din 4 in 4 ore Nurofen si Panadol). Scaune moi a avut doar 2 azi; i-am dat si Hidrasec. Poate ca a avut scaune moi de la antitermice, intr-adevar; sa vedem cand le opresc ce mai e.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Doniro, si eu va pup si pe tine si pe Daria, iarta-ma ca sunt cam nauca.
Aseara am facut niste paste, hai sa-ti pove cu ce: am fiert niste melcisori, le-am pus apoi intr-un vac yena, am pus branza Ricotta (merge si cu mozarella), am ras parmezan, batut un ou, si bagat la cuptor cateva minute. A iesit un deliciu, a mancat Luca singurel, cu manutza lui.

Cristina si Lucu- nume de scena Zarzarel (21 jun 2006)


http://www.flickr.com/photos/9618861@N07/?saved=1

Mergi la inceput