Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (239)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Asa, asa, Alina . la asta ma gandeam si eu cand zicea Moni ca vrea Dia dupa ea. Eu nu am liniste nici la baie, nici la bucatarie, niciodata, nicicum, etc. Dupa ce spal vasele trebuie sa schimb strumfa din cap pana in picioare pt ca spala si ea cu mine, daca fac mancare e ca un procusor, daca matur vrea ea sa mature sau inc el mai fericit caza sa tina farasul, etc. Stie fata mea ca mami are au la p... o data pe luna si iti pune si ea tampoane... De cate ori spun ca ma doare burta fuge si imi aduce tampon, dar bineinteles ca si ei unul.
Azi a fost bestiala, cand nu voia sa asculte, o intreaba mama" tu cu ce auzi anastasia", la care ea "cu cundu" si radea de mama focului. Deci nu e nici o mirare, daca si ea recunoaste

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA n-avem nici la baie,ca acum deschide usile Pai voiam sa mananc linistita,fara sa tot tin de ea,ca ba se urca pe scaune,ba e pe sub scaunul ei de masa de si-l trage in cap ,ba la aragaz etc. Daca o pun in scaunul de masa se ridica in picioare evident.
Si Ghitza se snerveaza pe ea,striga la ea sa ma lase in pace,asta incepe si ea cu miorlaieli textul ei TATI LAAU! si circ fara bani ca de obicei.WE asta am avut noroc ca l-a avut pe Mark partener si pisicile,dar de cum au plecat,iar a fost calare pe mine.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Eee, pai vedeti! Deci nu numai al meu da navala peste mine in baie!
Ralu, tarrrrre faza cu tampoanele
Si Dia vad ca si-a format parerea despre tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Alina, la aerosol la inceput a fost greu de tot, unul trebuia sa o distreze si altul sa ii tina aparatul pe fata. Dar spre final cand se sufoca isi lua ea singura mascuta si si-o tinea pe fata. A, ca mi-am amintit, aburii de ceai de musetel fac iarasi ff bine. Mie imi recomanda doctorita sa o tin in baie,in care sa umplu cada cu apa fierbinte si sa torn o oala de ceai de musetel concentrat, sa ne jucam pe acolo sa inhaleze aburii aia. Eu cand e strumfa racita folosesc si umidificator in casa cu musetel.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

hi hi..super tare Anastasia..eu am auzit si de baieti, ce-i drept mai mari, care isi puneau tampoane, incercind sa o imite pe mami!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

RALU mortala Anastasia
DENISA faine ultimele poze,am icercat aseaara sa scriu comentarii si nu stiu de ce nu au aparut.Cum sunteti?
PUFU pe unde esti? Iti trecura nervii pe husband? Sper ca e ok Vladimir.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

La noi n-a functionat nimic pt a-l distra la aerosoli. A facut un show de plangeau toti copiii care asteptau la usa de frica. Buna ideea cu ceai de musetel in umidificator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Noi toata iarna trecuta puneam intr-un vas pe calorifer ceai de musetel,ca asa mi-a zis pediatra ca e bine.Cum dau astia caldura,cum incepem iar.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Ufff, netul meu merge din parti!
Moni, Dexametazona cumva? CA asta era bronhodilatatoare si i-au facut o injectie si Anei cand a avut bronsiolita si nu respira cum trebuie. Uneori ash da orice sa fi fost medic acum. Si sa nu-mi dau cu parerea asa aiurea-n tramvai.Cat despre Diana cuminte......Cumintenia asta e relativa. Poate cine sta acasa cu ea cand esti tu la munca, are mai multa rabdare! Mie un copil care cere atentei non stop nu mi se pare "necuminte". Eu o laud mereu pe Ana ca e cuminte, dar nu sta singura nici 5 secunde. LA baie dupa mine, la bucatarie la fel, cu joaca nu mai vorbesc. Non stop: construim case, facem puzzel-uri, desenam, citim, sau ne uitam la desene animate (impreuna). Cred ca barbatul meu, ar innebuni pe loc! Dar asa, ma crede pe cuvant si zice si el ca fata e cuminte si nu pricepe el de ce cand e el acasa, brusc nu i se mai pare cuminte.
Si sa-ti mai zic ceva, poate te pedepseste ca nu esti suficient cu ea? Ana sigur practica chestia asta! A fost sambata la socrii, cumintenia intruchipata. Seara acasa, parca era un dracusor mic. Clar a fost suparata ca am lasat-o fara noi! Ieri am lasat-o cu socrii de la 2 la 7 si a fost si mai rau! Parca o muscase ceva de ..... Se agata disperata can de mine, cand de Radu, maraia si era foarte agitata. Cred ca recupera faptul ca a fost linistita si cuminte in deplasare.
Cu aerosolii..........la noi a fost circ! Circ circ circ. M-am imbolnavit eu de nervi. EU o tineam de picioare, de maini si de cap si Radu ii infigea masca pe figura. SI 15 minute cat dura procedura, urla fata mea fara incetare, pana se albastrea. La sfarsit eram toti transpirati si obositi. Nu mai vreau.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Cristina imi pare atat de rau de Razvanel, ma rog la Dumnezeu sa scapati cat mai repede de spital. Doamne ce l-au mai chinuit pentru branula, mi se rupe sufletul. Dumnezeu sa iti dea putere Cristina!
Mai laringita asta e foarte pacatoasa, si Filip a avut anul trecut pe vremea asta si tare greu am mai scapat de ea ... nici nu vreau sa imi aduc aminte de perioada aia.
Si Filip e cu SN ... a si tusit, dar acum vad ca e ok (dupa patru zile de Ambroxol si Eurespal). Sper sa scape si de muci ca deja ma dispera.

Ingrid multa sanatate pentru Diana! Sa sti ca nici la Filip nu si-a facut efectul Augmentinul, mergi sa o mai vada doctorul o tura.

Moni vad ca si Dia e pe butuci. Pupici de la noi ca sa ii treaca raceala.

Ioana pupici la Razvan sa isi faca efectul antibioticul cat mai repede si sa scape de SN si tuse.

Mira ma bucur sa te vad mai des pe aici. Zici ca Selin se cerea ieri in brate la toata lumea? Imi si imaginez ce facea pe acolo ... pup fetitza frumoasa Sa mai pui poze ...

LA MULTI ANI Daniela si Micio! Multa fericire alaturi de familie, impliniri pe toate planurile si bucurii din plin!


Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput