Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (239)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

SAlutare gagici,
Iaca si eu dupa un WE fara calculator pentru ca laptopul meu zici ca isi ia zborul la ce zgomote scoate.
Cristina, fii tare si intra in asistente daca il mai chinuie pe RAzvan. Doamne, ce bine te inteleg cu laringita, e atat de pacatoasa, am trecut si noi prin asta si a fost groanic. cat despre branula, eu dupa zile intregi de chin preferam sa o sedeze pe Anastasia (ii dadeau cateva picaturi de Desitin) decat sa o chinuie cu orele si asa era mult mai calma, nu se agita si nu se spargeau venele.
Imi pare rau rau ca nu am stiut ca vii in Brasov, nu am avut calc si nu am citit. Am fost sambnata la un botez, dar plecam de acolo cateva ore sa va vad.
Ioana, pupam bolnaviorul, sper din suflet sa reusiti sa mergeti la Cluj, tin minte anul trecut ca mult bine i-a facut tratamentul dat. Pupici zambilicului.
Moni, e mortala diana cu povestile ei si pozele cu MArk sunt bestiale.
Pup toti copilasii si mamicile.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Off, Ingrid, acum am citit ca si Diana e in pioneze. Bafta azi la medic. Si Anastasia e in pauza de mancat si eu sunt ca turbata. Plus ca are iarasi cateva zile de nu se dezlipeste de mine si se miorlaie nonstop daca o las o secunda.
Moni, sper sa isi faca efectul ceaiul si siropul sa nu fie nevoie de alte medicamente. cat despre Nurofen si mie imi spune doctorita mereu sa ii dau ca antiinflamator, chiar daca nu face febra.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

M araki ...PSP biensure...mai rau e ca nu il gasesc...naiba a mai pomenit...modelul asta nou mi-au zis ca atunci cand il aduc il dau in 2 ore...si nu am de gand sa ma mut printr-un magazin.Asa ca sper sa rezolv saptamana asta mai ales ca e plecat.
Moni ce bioritm ca imi vine sa imi trag una...ba chiar incepe sa ma paleasca si cerebelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Ingrid, sanatate si Dianei! mare inventie batista bebelusului, si cand ma gandesc cat m-am kk pe mine dc s-o iau sau nu, mi se parea ca atasata la aspirator e prea puternica pt bb.
AnaS, si lui Tibi. L-am vazut si pe el in pozici, un dulce!!!
Bee, pai e bine dc ai mai putine griji la a doua sarcina. Eu imi amintesc ca eram aproape paranoica. E adevarat ca nici ocupatie nu aveam. daca as fi acum gravida cred ca nici sa merg la eco nu as avea timp! Dar deocamdata nu ma bag la bb2, mai incolo. Gabi in continuare nu vrea.
Irina, la multi ani de pe acum lui Marian, ca nu stiu cu netul asta cand intru si cand nu! Sa fiti sanatosi si fericiti.
Ancutza, cum te simti doamna azi? Pupici lui Andrei.
Moni,zici ca se baga repede la culcare Dia, pai vezi ma ca stie sa fie si fetita cuminte?
La Augmentin mie Ayan mi-a facut alergie anul trecut, nu ii mai dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am vorbit acum cu Cristina,e tot la reanimare cel putin maine zice ca probabil inca vor fi acolo,tot fara vreun pat e si nici n-are cine sa o schimbe Ii dadea sa manance,dar zice ca e mai bine ,ii dau ceva tratament soc din 4 in patru ore,zice ca nu e antibiotic. DH nu stiu cum ... Doar ca Razvan e suparat ca e legat de pat sa nu pice,in caz ca mai iese ea din salon Si se aud niste zbierete de abia am putut vorbi .
RALU mie mi-a zis pediatra saptamana trecuta cand a vazut-o, sa nu ii dau nimic ca avea doar muci si usor rosu in gat.Nurofen i-am dat aseara din proprie initiativa,ca zicea BUBA GULA si musca tetinele,dar i-am zis lui Ghitza s aii dea si azi o tura.
Pe mine m-a sunat Ghitza sa o aud pe Diana cum rade in hohote,ca o da in hinta cu orataniile cu care doarme si el sufla pe ea si e veselie mare acolo se pare.Macar atat.Si asa la birou am draci,ba niste muste enervante (am hakerit 6 deja,acum e liniste ),ba a picat netul si deci telefoanele cand aveam de trimis mesaje urgente si de sunat,ba ... tot incurcaturi Si simt apropierea zilei critice de maine inca de azi ,ca ma enervez din orice - cand am vazut o musca pe paharul meu cu cafea ....aoleuu

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Ali, da, am primit linkurile atunci, merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA da e extrem de cuminte Diana,dar asta rar si cand nu-s eu acasa.Iar daca-s acasa, e cuminte doar cand ma joc cu ea.Nici sa merg in bucatarie nu ma lasa singura mai nou,incepe sa planga sa vina cu mine Ma dispera.
aaa si cand sta la olitza strga AFALA TATI! MAMI!

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Incerc sa nu uit ce vreau sa zic inainte sa culc fata.
Giova, multi ani fericiti cu barbat si copil cu tot! 2 ani, nu?
Acina, nici Ana mea n-a mai luat in greutate de cateva luni bune (4-5), dar nici in lungime, deci arata ok. Si cum mananca rezonabil, eu una nu ma stresez. Nici n-a racit tot de atunci. Eu n-am nici o sansa cu estimarile cantitative ale portiilor de mancare. Ea mananca fix cat vrea, cand vrea. Nu am nici o sansa la pacaleli sau metode de convingere.
Irina, vad ca esti suparata si cu barbatul! Offf, cantonament de ziua lui! Saracii de voi.
Catalina, sper la Bia sa nu fie nimic serios (raceala).
Inca odata multi si sanatate la bolnaviori! Sper sa se faca bine iute, iute.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Off, Doamne, dragii de ei, ce se mai chinuie. moni, probabil ii dau ceva pentru decongestionarea calilor repiratorii, si Anastasiei i-au dat, nu mai stiu nici eu cum se numea. Laringita la noi a fost virala, astfel incat nici la noi nu a fost nevoie de antibiotic. Dupa ce a trecut criza am facut aerosoli cu fluimicin (daca nu ma insel), adrenaliza, hidrocortizon, alternativ la 4 ore. Dar norocul nostru a fost ca doctorita a fost sigura ca ma descurc si ne-a dat aparatul acasa+ca vorbeam de cateva ori pe zi. Dar sa mai stai si in reanimare e infernal.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Monica, pai tu ai pretentii de privacy la bucatarie? Zi merci daca ai la baie!
Ralu, cum a stat Anastasia la aerosol? ca Ayan a facut un super show!

Mergi la inceput