Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (238)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata la amiaza....
Eu m-am trezit azi devreme si m-am dus frumos la scoala cu autobozul. Nu stiam ct costa un bilet, nu stiam de unde se cumpara bilete...dar m-am lamurit..se iau de la sofer. Am ramas fara masina ca Nelu a mers cu a noastra la servici iar cu cealalta e plecat socrul meu la strans de struguri. Asha ca m-am dat si eu azi cu autbusul, noroc ca nu am stat mult si observ ca circula f repede.
Giova, pe noi revizia la Megane ne-a costat 7 mil acum 1 an si un pic, si au schimat toate filtrele cu toate ca nu era necesar dar asha prevede regulamentul lor. La Clio cred ca e uneva la 5 mil dar nu mai stiu exact, sora-mea are Clio. La Logan e ca la Clio parca...Asta e cu masinile noi in garantie..
Maraki, nu am inteles la ce te-ai referit cu bratele...adica care e mai exact pozitia pe care ai descris-o...
March, bine ai revenit si pt maine.
Cosmi se distreaza la munte...
Ali, pe unde umblii?
Observ ca se gatste bine azi pe aici..eu azi somez si incep sa ma gandesc ce sa fac de mancare pt maine ca nu am nici o idee. Azi Nelu lucreaza, eu am mancat la faculta ciorba si felul doi..(este meniu acolo) copii au mancat ciorba de pui cu legume si tocanitza de dovlecel fara sare. Ce naspha e mancarea fara sare, am facut tocanitza iar eu smechera imi puneam sare in farfurie. Ce gust nasol are mancarea fara sare...
Weekend placut tutror

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

A Giova,,,am vazut cand ai spus ca medicul ti-a spus sa ii dai doar 2 ml de Imunogrip...dar oare de ce asha putin? Mie mi-a recomandat doctorita Imunogrip cand nu avea Dani 1 an si iam dat 1 X 3 ml. In continuare nu i-am mai spus ca ii dau, m-am luat dupa schema lor. Nu stiam faza ca trebuie dat inainte de mancare..eu il dau deobicei dimineata dupa ce bea laptele (eu sau cine e cu el) si dupa masa...cand imi amintesc sau daca nu il dau seara cand il culc.
Irina..esti pe la distractie? Cand se termina?
Maine merg si eu la "festivalul vinului" sa vad care e miscarea pe acolo si sa imi cumpar mere.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

La mine in spatele blocului este un parc dar nu se aude galagia de unde stau eu ca e putin mai incolo..nu stiu sa aproximez distanta..la vreo 100-200 m cred. De jur imprejurul parcului sunt blocuri cu 4 etaje. Saracii oameni...ce nasol trebuie sa fie pt ei sa nu aibe un pic de liniste Degeaba iti pui termopane ca ceva tot se aude daca se zbiara tare,scartie hintile...
Dar cand ai copii e un avantaj mare ca scoti capul pe geam si vezi ce face copilul. Eu scot capul pe geam dar vad o mica parte de parc..practic nimic. Am curte in spate dar nimeni nu se joaca in curte, toata lumea e in parc.
La batranete te retragi intr-o zona mai linistita

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca stiu ca asa e cu masinile noi, in garantie. Problema e alta...daca le si schimba...sau numai le trec in factura? Tata mi-a zis ca nu se risca ei cu asa ceva si sa stam linistiti. eu cand merg in Ab tot il pun sa se uite, macar unde poate, ca nu vrea sa umble in ea sa nu pierdem garantia. 4 mil. uleiul, sa-l ia naiba!!!! si asta e un Ford, nu e nu stiu ce marca bazata. daca aveam VBMW, sau Passat cat naiba plateam?
Mie asa mi-a zis dr. asta, e si mai stricta cu datul siropurilor si a bilutelor inainte de mancare, chiar mai mult de 30 min. eu dim. nu pot sa-i dau siropul si pe urma lapticul, asta ar insemna sa ma trezesc cu noaptea in cap, caci Marco numai prin somn bea laptele.
Trebuie sa-i dau 2 ml dizolvati in apa, timp de o luna. Poate din cauza asta nu ii dau 3, caci e pe termen mai lung...ce stiu eu?

merg sa-mi spal vasele si plita, ca e dezastru in bucatarie. Ieri am spalat mobila din partea de sus, azi mi-a ramas ce e mai naspa.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ma duc sa ma trantesc in pat daca tot nu am ce face...Dani doarme de la 12.20, sper sa mai doarma putin.
Si la noi e urat afara, foarte rece(pt maine s-au progozat -6 grade la noapte) si mai incolo trebuie sa merg la sora-mea sa ii instalez niste programe ca si-a luat alt calc.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

A..2 ml dizolvati timp de 1 luna. Am inteles. Eu ii dau dupa schema, 4 zile ii dau 2 X 3 ml, 4 zile pauza...si tot asha timp de 6 sapt.Mi-am facut schma pe calendarul de la ei si am pus-o la vedere sa nu uit. Eu nu dizolv..ii pun 3 ml in siringa si il dau...trebuie dizolvat? Nu am vazut sa scrie sau am sarit eu la citit.
Eu nu pot sa il tin pe Dani dimneata, de mic cum se trezea il luam in patul meu, ii dadeam laptele si il puneam inapoi in patul lui. Medicamentul eventual i l-as utea da cu 2 minute mai devreme pana incazesc laptele si el sta si se uita la TV, sau sa stea la mine in pat 30 min fara sa manance dar...e cam nasol ca asha l-am invatat.
Eu nu prea respect chestiile astea, ii dau medicamentele cand pot..inainte sau dupa masa..depinde.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Si noua ne-a bagat uleiul nu mai retin cat a costat...da stiu ca m-am enervat...noi foloseam la Nova inainte ulei sinetic cu care poti face 20.000 km teoretic si cu uleuiul lor faci maxim (pana la urmatoarea revizie) si e mult mai scump decat cel sitetic(daca il cumperi de la ei). Intreaba-l pe Clau ce parere are de uleiul sintetic. La Mazda am avut ulei sintetic...si am circulat cu ea si nu l-am schmbat. Oricum dupa un timp trebuie schimbat si ala ca isi pierde calitatile, chiar daca nu faci 20.000 km. Dar e mai bun ca celalalt.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bombo te-ai trezit..? Ia zi cate liniutze ai?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO pai normal ca trebuiesc si parcuri si cum nu e loc in zona decat intre blocuri,asta e situatia.Si eu suport alta galagie: masini,masini si alte masini.Si eu n-am masina.Deci sa ies in strada sa protestez ca ma polueaza fonic ? Daca stau la sosea "in centru" ,asta e riscul.Asa si cu pensionarii,sunt destule cartiere linistite cu case in Arad sau primprejurul orasului.Dar ce m-a distrat mai mult e ca cica sa faca program de liniste,sa inchida locul de joaca la anumite ore ... aoleu muica,pai ia sa trec eu cu Diana prin zona cand e inchis sa vada ei atunci program de liniste daca s-apuca fata sa urle ca vrea acolo si nu se poate Si la urma urmei,copiii tot zbiara prin jurul blocurilor si fara sa fie loc de joaca acolo.Dimpotriva,eu nu prea am auzit galagie in astfel de locuri special amenajate.
Na ca merg sa citesc ceva,pana imi beau cafeaua ca vad ca aci bate crivatzul azi.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Marco s-a trezit, a dormit o ora jumate. In weekend doarme putin la pranz, se trezeste tarziu dimineata.

Bianca scrie parca si in prostesc ca se dizolva, eu asa retin.
Revizia se face in functie de motor, benzinar sau diesel. la asta a noastra tot la 15.000 km. asa ca la anul iar ne paste una.
Moni eu as vrea sa se faca si la noi aici...dar.....Marco nu are nici cu cine se va juca cand va mai creste. oricum nu mai sunt vremurile alea...ca poti sa-ti lasi copilul nesupravegheat in fatza blocului.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput