Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (238)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cand eram eu mica tin minte minte ca parintii nu ma lasau afara intre orele 15-17. Era ora de liniste, ora la care se venea de servici si lumea se mai odihnea.Si daca stau sa ma gandesc acum ca si adult era buna treaba, atunci eram tare ofticata
Eu pe Sandra intotdeuna am lasat-o afara dupa ora 17 sau in jurul orei asteaia. In parc sunt copii si intre orele amintite sus dar nu asha multi. Dupa masa e full, dimineata mai putini copii.
S-a trezit si Dani, inca mai tuseste dar bine ca nu mai are febra. Mai are inclusiv pt maine antibiotice , sa speram ca ii trece.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova..era vb de 10.000 km nu de 1000. Am gresit eu.
Uitati ce am gasit...se pot comanda CD-uri pe net:
http://www.casasifamilia.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=46&Itemid=1
Cel cu plantele si cel de decoratiuni vreau sa mi-l cumpar.
http://www.caminul.casasifamilia.ro/

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO cred ca depinde de bloc si de varsta.La noi nu se pune problema de lasat in fatza blocului,ca suntem la intersectia soselei cu o alta strada,iar la parter sunt 3 banci,o farmacie si un magazin.Nici nu cunoastem vecinii.Dar la mami ,blocul e mult in spate de la sosea si e un parc al blocului in fazta (erau case mai demult acolo),cu bancutze,cort unde se joaca remi,table etc.Tot timpul sunt locatarii afara,cel putin cativa.Si e plin de copii.E un bloc cu 10 etaje (al nostru cu 8) cu 44 apartamente pe scara si cu 4 scari. Ce nebunie era si cand eram mici,eram puhoi de copii.De obicei ne jucam impreuna cei de la scara a si B .La vati-acunselea eram de la 50 de copii in sus Acum sunt mai mult copii de varsta Dianei cu o eroare de +/- 5 ani.Pe cei mari nu ii mai vede nimeni daca or fi or fi la PC sau discoteca Noi si pe la 14 ani inca ne jucam la greu pe afara. Eu cel putin pe la 8-10 ani faceam ture cu tramvaiul cu o prietena de aceeasi varsta, cale de cateva statii de tramvai,ba odata am mers pana la capat si inapoi - maare aventura ca deja se inserase Si mergeam singure la hinte,la doua peste sosea,sau in alte doua locuri mai indepartate ,prin spatele blocurilor.In plus mai trebuia sa il car si pe fratelo pispirel de 3-5 ani dupa mine,daca ma vedea cumva,ca mi-l plasa bunica-mea sa scape de el

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si din clasa intai am mers singura la scoala pe jos,pana in clasa a treia primul trimestru era prin spatele blocului cale de 5 minute,pe urma la alta scoala,peste sosea vis a vis de unde stau eu acum.Si am mers de la 6 ani la scoala.Alte vremuri

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi! profit de faptul ca imi dorm baietii si imi bag si eu nasul prin zona.
Daniela La multi ani sin avans si de la noi si pupici multi, te cred ca iti e greu acum noroc ca Ioana e cumintica si te asculta eu nu stiu ce m-as face cu Alain si cu un bb mic ca piticul meu e pericol public toate le trege si le scoate de pe unde ajunge.
Maraki eu una nu prea agrez astfel de miscari de cand prietena mea a ajuns la spital cu copilasul ei cu un umar sarit de la loc dupa o faza de asta, Jean mai initiaza ridicari din astea in parc cand il tinem amandoi de manuta dar e periculos ca ei au articulatiile foaret laxe din cauza ca sunt in crestere.
Giova stiu ca este f mult, asa se intampla cu masinile straine, totul e in euro s cand faci tranformarea in lei te doaremintea. Tata a platit vreo 7 mil la Clio ca cica au schimbat nu stiu cate faze deci la ford calr e mai scump.Lasa ca macar e noua si dupa aceea stati linistiti cu ea poate asta te mai consoleaza. Aici iti iau o manopera pe ora de te sperie numai la schimbul de ulei e manopera 35 de euro si noi trebuie sa facem revizia in iarna si parca vad ca lasam minim 300 de euro.
Moni spor la treaba la facut bunataturi si pupici Andei.a noi se da deja caldura de mult si lain zice ca ade adica arde la el tot ce e cald ade.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Pe mine m-au dus la scoala parintii in prima zi, maica-mea a venit sa ma ia, taica-meu mi-a facut poze, a doua zi a venit bunica-mea cu mine si dupa mine, a treia zi am mers singura. Scoala era la 5 min de mers in galop sau 7-8 mers normal. Trebuia sa cobor si sa urc zilnic 90 scari, sa trec strada principala care duce spre iesirea din oras catre Reghin (nesemofirizata nici in ziua de azi) , sa ajug in piatza si langa era scoala. Pe vremea aia erau elvi de serviciu care te indrumau cum sa treci strada, cand sa treci si cand sa stai. La 10 ani (in clasa a 3-a) am mers singura cu trenul la bunica-mea la Sebes. Alte vremuri. Si Sandras-ar descurca sunt sigura de asta doar ca nu s lasa-o sigura pt nimic in lume
Dani a mancat o crema de vanilie si acuma ma tot impusca

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Si eu cu mancarea pe aragaz si in cuptor, mai tarzior ca abia am venit acasa.
Pe Ana au luat-o socrii pe la 10 si s-a lasat cam cu plansete. Intre timp se pare ca s-au mai impacat. Pe la 7-8 mergem si noi dupa ea. Intre timp am fost la casa de o construim, toate ok, 3 caini pripasiti pe acolo, oamenii munceau, etc. Apoi am poposit cu barbatul la un Mall din drum sa aruncam cu privirea si sa luam una alta. Barbatul lua 2 bluze de bumbac dragute si Anei i-am luat niste pantalonasi smecherasi. EU inca sunt la privit, ca la o asemenea burta nici nu ma gandesc sa-mi cumpar ceva inainte de sarbatori. Dar si cand o veni Craciunul.......! Haina de iarna (ca o tot aman de 3-4 ani), blugi mishto (ca-i tot aman din motive de greutate) si ceva bluze sa reinnoiesc stocul (ca port mai mult bumbac si se cam deformeaza in timp). DAr intai sa NASC! CA tot nu se indura asta mic sa ma paraseasca.
DAniela! LA MULTI ANI pentru Maine! SI la pitici!
MAsini, revizii, locuri de joaca, etc. O sa ne luam si noi masina in urmatoarele luni. Cred ca Logan break diesel. Ca eu nemotorizata nu mai stau. In cartierul unde stau e plin de locuri de joaca foarte frumos amenajate! Chiar e super.
la toate fetele!


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvi stiu ca e scump tare in starinatate si stiu si cum schimba piesele acolo. aveam 2 prieteni care lucrau ca mecanici la 2 reprezentante diferite si te ingrozeai ce povesteau. asa ca ..nu numai la noi se intampla asta.
Manopera la noi pe 3 ore a fost 2 mil. asa ca nu e putin deloc. 4 uleiul, restul filtrele si becul de la pozitie.
Moni ai mare dreptate. Eu la mama l-as lasa pe Marco afara. e plin de copii, e un careu de fapt, bunicii mei sunt mai mult pe afara, ar fi supravegheat din toate colturile, dar aici...nu m-as incumeta.
Bianca era bine cand se respectau orele de liniste, acum....noroc ca nu am vecini deasupra, iar studentii de sub noi...multe indura de la Marco.Noi nu-i prea auzim. Ap. laterale sunt goale, chiriasi ocazionali, asa ca noi avem liniste.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bee care e DPN la tine? Am vazut ieri la semnatura ca aveai 39 sapt azi n mai scrie nimic. De ce te grabesti cu nasterea?
Giova,,nici eu nu am copii deasupra, si ce bine e..deocamdata...dar sun tineri si vor avea. Astia de desupt sunt niste batrani care mi-au venit la usa anul treut de ziua Sandrei sa imi spuna sa nu mai las copii sa sare. Si era ora 19..dar nu au suportat. Ce e drept ca erau vreo 10 si se jucau asunsea. Dar nu era ora de liniste. Sa auzi pe Sandra cum tropaie uneori...Dani nu face galagie asa mare ca ea.
Si la noi in parc e plin de copii, deasta i-am si lasat sa mearga singuri afara.(Dani cu Sandra)

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Gata, plec..sambata frumoasa ...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput