Colectia de toamna-iarna 2005 (159)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Hilde... daca tot iesti pe-aci... cat Cipcal ii dai tu lui Stefanel?
Noi luam cate o lingurita dimineata si una seara. Sticla cred ca ii va ajunge cam 10 zile. Luam oare ii fiecare luna cate o sticla? ce ti-a zis dr ta? Ca noua ne-a dat farmacista Cipcal in loc de vitamina D si Ca gluconic si nu am apucat sa vb cu pediatra inca.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


hilde - ti-ai facut site!!!!!wow,deci cand venim la tine, ca nu am retinut? fetelor pe cand o adunare generala la hilde acasa?eu aduc lingurite!

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Doamne, ce ma faceam fara Pumba? Pai daca nu ziceai tu ce contine site-ul lui Hilde - nu ca ar fi fost greu de ghicit, dar ma rog- intram pe blog...acum, in mijlocul curei de slabire...Va dati seama? Ramanea colectia fara o mamica...

Pumba, pai nu era vorba de un job nou, ci de o promovare pe o functie noua. Ca de reinceput serviciul, il incep pe 5 noiembrie. Deci in luna decembrie cand am din nou cursuri cred ca nu o sa-mi vad capul de treburi. Nici copilul.

Gata navigarea..fug la nani. Somnic usor! Schinbul 2 e invitat la scris!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


noki- trebuie sa incluzi si forumu in programu tauai uitat de noi?
e misto site-ul asa-i? pai ,sa fiu singura?
ma duc sa fac mancare pt sotul drag,nopate buna

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


leea - e mai buna mancarea la camin
helep -gata bagajele pt vacanta ? cum a reactionat fata dupa plecarea bunicilor ?
ina -lasa soacra la locul ei in Romania,e iarna grea in Canada
corap-sanatate!

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Madau, am uitat ieri, dar azi de dimineatza ti-am trimis PM. O intrebare la tine: descrie putintel jucaria aia laptop, ca vreau sa stiu ce face exact si de pe site nu reiese. Merita banii? in avans!

Pumba, pai crezi ca io glumesc? NU am deschis linkul lui Hilde!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Foarte suparata azi, de unde zilele trecute ma bucuram ca Mirunici nu-mi facu pocinogul sa raceasca deloc pana acum, iaca aseara cand am culcat-o avea nitel nasul infundat, peste noapte a respirat numai pe gura si acum are o usoara gajaiala in gat...mai si tuseste nitel, nu rau dar cat sa mor eu de ciuda. Ce pot sa-i dau?? Febra nu are, ma gandeam la ceva Tantum Verde ptr gat si nitel Vibrocil in nas..dar ptr gajaitul ala? Ceva de tuse, ce anume?

Noki saru mana mult. Laptopul ala e super haios, are o carticica in dotare pe care o pui la el si apoi pe fiecare pagina are diverse animalute, fructe, obiecte, litere..etc, cand apesi pe ele scot sunetele specifice, iti spun ce culoare au, ce sunt...in englez fireste, dar Miruna a invatat foarte multe cuvinte cu ajutorul lui...de ex camasa, pantaloni, sosete...stie culorile de baza (rosu/albastru/galben/verde)...ai o alta setare ptr cei mai avansati in care ti se supe sa reporduci anumite poezioare, sa arati ce-ti spune tanti din carticica, etc...pe scurt e un touch pad, interactiv. Eu zic ca merita banii, cel putin la Miruna, tu stii ca ea nu se joaca cu nici o jucarie mai mult de zi, ei bine de asta e fascinata, vorbeste cu ea..etc. Se gasesc si carticele de schimb, eu mai am una cu animale si acum vreau inca una cu cifre.

Inteleg ca si-a facut Hilde site...da' o prajitura ceva nu primim si noi, intr-u clatirea papilelor gustative, nu doar a ochiului?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Maria sper ca si-a mai revenit Cristi si ca noaptea a fost mai linistita! . Doamne, e plin orasul nostru de viroze, una din 2 persoane pe care le cunosc e captusita! Nici noi nu am scapat: se pare ca pana la urma a racit si piticuta, azi noaptea s-a tot infundat cu mucii si a stranutat de zor, m-am tot trezit sa i scot, ca se enerva si urla. Stefan, la fel! De tat'su, nu mai zic! Sanatate multa va doresc, sa treaca repede febra, ca tare urata e! Si eu votez pt Nurofen, la varsta asta, mai ales daca nu are diaree.

Corap, sanatate maxima si voua, din pacate stiu cum e sa fie bushita de boala toata familia. Dar la tine mai e si chestia cu jobul, noroc ca esti tu o persoana cu psihicul strong

Madau eu stiam de Eurespal pt tuse, dar sa vedem ce mai zic si fetele mai experimentate, ca noi nu am prea tusit pana acum. Sanatate si voua!

Cristina N de belea ELise! SI eu care ziceam ca am copil nazdravan!...

Leea mai, si la mine e fix la fel cu cresa, parca e alt copil acolo...bnu stiu ce se intampla! Cand s-a dus alaltaieri tat'su dupa el, stateau toti la masute si o educatoare le spunea o poveste. Che era atat de transpus, ca nici nu a realizat cand a intrat Cosmin, desi alti copii s-au intors. Intr-un tarziu a realizat ca a venit dupa el. Iar acum, orice carte gaseste in casa, incepe: "a fost odata, ca niciodata...".

Sa va zic si o faza faina, la care mi-a crescut inima:
ieri l-am luat eu pe Stefan de la cresa si,pe drum spre parc, ma intreaba: "bebe Anna ce face?", eu ii zic :"doarme" si el "daaaa". M-am indragostit a ...xxx-a oara de fiu-meu!


Pumbamultumim!

Tania & Anna Sofia (20.09.2007) & "Che" Stefan (17.12.2005)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Pupam si noi familiile bolnave (asa, pe frunte, sa nu luam si noi mai mult decat avem). Si pe Cristi al Mariei si pe Stef al lui Hilde, sa va treaca durerile.

Leea, pai nu stii ca la comun copiii mananca cel mai bine? Eu zic ca e numai bine cum s-a setat feciorul (ca sa te citez) si normal ca nu doarme f mult ca vrea companie si joaca cu ceilalti.

Mada, sanatate lui Mirunici, baga portocala la greu si vezi si tu cum evolueaza. SI Stodal, ca tot de la tine stiu.

Ma duc sa dau cu aspiratorul, sa vad daca reusesc.Paaaaaaaaa

Maria(29.11.2005) si Ioana 35+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Septembrie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

maria paracetamol: supozitorul de 125 e cam mic iar cel de 250 e cam mare pt varsta lor. Ar fi de la 3 ani/15 kg in sus. Daca al tau are 15 kg poti sa-i dai (cum e situatia la Stefan al lui Hildegard). Daca nu, mai bine sirop - Panadol, Calpol, etc. In doza de pe cutie conform cu nr de kg. Alternat cu Nurofenul.

madau pt ce zici tu eu i-as pune doar apa de mare in nas. Pe Nati o ajuta si la raguseala si la tuse usoara.... Mai poti incerca cu un ceai de cimbrisor, de tei...

tania & corap sanatate multa familiei virusate.
Chiar ca dulce Che...

Dupa cum mi-a placut de Iulia de mirabilis la faza cu piticii... pai ea se identifica cu piticii ca si copii si Alba ca zapada ca mama... iar cand mama isi paraseste copiii

Mergi la inceput