Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (237)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Dia tocmai a iesit si voia sa-si ia si manusile cu ea .Asta dupa ce, cand am chemat-o sa o imbrac ca pleaca cu buni,a strigat: NU PECAAAAM!
Pe urma au urmat discutii,cu buni, gen:
buni: Hai,plecam?
Dia:NU!
buni:Cine zice nu?
Dia: DIANA!
tati: (nu stiu ce i-a zis de dincolo)
DIA:GULA TATI!
buni:Vrei sa te pap toata?
DIA: NU TOATA! ...LUPU!
buni:nu-i nici un lup
DIA :NIMENI! LUPU PADULE
etc.
Eram aci si am apucat sa notez ,ca altfel evident ca uitam,ca-s mai nesemnificative.
Dar cam in stilul asta decurge treaba p-aci toata ziua,adica usor cam obraznicutza .
Se pare ca si azi a mancat bine si a dormit la fel A facut un pic de mofturi la incaltzamainte gen NU GHETE ! ATA PAPUCII!! si pana la urma a luat ce-a vrut ea,pe alea noi
Bine ca a plecat,merg sa ma intind macar juma' de ora,pe urma fac supa de fasole verde cu smantana,ficatei de pui cu mujdei si cartofi piure si ... conta Asta daca am noroc sa o tina pe Diana pana pe la vreo 21.Ca husbandu' boleste en gros.


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salut fetele,
Super ca s-a reintregit gasca!!!!!
Eu nu prea am mai scris de cand am venit in Romania pentru ca am alergat de colo colo, mi-am facut nervi muuuuuuuuulti cu masina, cei de la service una zic si alta fac, am crezut ca ma duc sa le pun bombe ieri cand mi-au zis ca de fapt nici nu au bagat masina in service, desi eu am lasat-o de luni dimineata. Pana nu am cerut sa vorbesc direct cu seful si nu i-am batut obrazul nu s-a rezolvat. Azi m-au sunat ca e gata. Mai trebuie sa dea asigurarea acceptul de plata si sper sa o pot lua maine! Ca sa nu mai zic ca si la asigurari am dat nu stiu cate telefoane, ca sa verific daca a venit devizul, daca e la dosar etc. Of, ce sa mai zic, ca la noi la nimeni!
Asa ca nu am mai scris, ca am fost cam suparata cu toate tampeniile astea, in mod normal nu mi-ar fi pasat daca sta masina mai mult in service dar e musai sa plec sambata cel tarziu ca sa pot fi marti la servici!
Pupici multi pentru toate fetele si copilasii care sunt frumosi foc, nu am apucat sa citesc prea multe dar sper sa recuperez!

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

acasa.
M-a tampit dr. asta, o ora ne-a tinut, pe urma trafic, marco urla in masina...asa ca am ajuns plina de nervi acasa.
Ne-a dat Imunogrip junior, de 2x/zi cate 2 ml timp de o luna.
Acum....pt. bataile care ni le trage si ca arunca cu toate obiectele ...ea zice ca e de la ultimul vaccin. deoarece fiecare vaccin contine pe langa virusi si alte substante pt. pastrarea lui. Cica aceste substante sunt foarte daunatoare sist. nervos chiar si la adulti, de cum la copii, unde e in plina dezvoltare. Ea me-a recomandat, daca am posibilitatea sa caut Priorixul homeopat, din strainatate, si sa dezintoxicam copilul. eu o pun pe sora-mea sa se intereseze, tot bilute sunt, si sa vedem ce si cum. Mi-a mai zis sa iau tot de dincolo Vitamina C liposolubila, la noi nu se gaseste, caci e foarte buna si patrunde pana la creier. ce ma injura sorella ca trebuie sa caute astea, dar poate le gaseste si le trimite prin mama.

numai boacane a facut acolo Marco, printre care a si spart o sticluta, bine ca nu mai era nici un extract in ea, dar a pus-o pe dr. la matura.

ma pun sa citesc din urma, asta daca ma lasa spiridusul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

gata...am si uitat deja....
Alina nici eu nu vad pozele. sa le incarci din nou....caci vreau sa va vad. ai vreu numar de tel. de la vila aia? sau orice alta cazare la munte...please... la fel si pt. Anasol.
Irina eu aproximez cantitatea, stiu cam de cat e castronelul lui si atat. la gradi mi-au zis ele la ochi, ca e cam 250 gr.dar acolo fiecare manaca cat vrea.
Anda . acusi plecati iar? prin Tm nu treceti?
Ana-M sper sa treaca dermatita aia pacatoasa. asa e pe dincolo...cam putine mancaruri fara e-uri. dar totusi sunt cele BIo.
Irinatunza aoleu ce fata nastrusnica ai si tu!!!! i-a ramas urma lui tati? inca va mai sarbatoriti pe acolo....
ma bucur ca te-ai facut bella!!!
Astery sa va fie cu folos comoda.
Moni interesanta conversatie.
Denisa spor la papica, curatenie. lasa ca e bine ca mai sta si tati cu copii, asa si trebuie.

hai sa va zic o faza:
scot eu o pereche de adidasi albi, ca sa umblu cu ei. Marco nu i-a mai vazut, asa ca ..ieri cand intram de la gradi...merge direct la ei si zice:MINA!!! sa mor nu alta.
Sora-mea are o pereche de papuci albi si a tinut minte din august cand a fost in tara. La sora-mea nu-i zice Mena, ci Mina.
azi iar a repetat si i-a adus langa mine, adidasi.

merg sa o sun sa-i zic.
doamne marait e copilul meu...din cauza vremii? sau ii e foame? merg sa vad....



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oachi_79 spune:

Salutare trupa de spiridusi! Bre, dar mult mai scrieti! Am avut ce citi. Rideam de una singura de postarea Ursulinei .
Bee mai poti? Acusica vine Razvanel....
Giova grija mare cu osul ala. Nu amina.
Astery speram ca totul va fi bine. Stiu cum e. Razvan al meu cind era in burtica intre saptaminile 15-30 parca a avut in creier niste formatiuni care nu se stia de la ce au aparut. Ne-au cam tinut in stress, dar pina la urma au disparut asa cum au aparut. Sa speram ca si la voi va fi bine.
Irina zici ca sunt caruseluri in Iasi? Ma falimenteaza fiu-miu weekend-ul asta ca ii trebuie in caluti

I-am luat lui Razvan tricicleta si toata ziua buna ziua sta calare pe ea. De nici o jucarie nu a fost asa de fascinat. Ba mint, de un catel care se trage. Si pe ala l-a plimbat toata ziua. In sfirsit l-am obisnuit si adoarme singurel si la prinz, si mai nou si seara . Am baiat mare.
Bineinteles ca am fost si noi raciti, ca doar e sezonul. Si il intrebam daca scoatem muciii si el bucuros aducea aspiratorul si se suia pe canapea. Cind incepea operatiunea nu mai era asa de bucuros. Dar bine ca am scapat. Fug sa fac ceva de mincare. Va pup pe toate fara nominalizare.

Oana si Razvan-Stefan (13.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

oANA PE NOI NE FALIMENTEAZA MARCO LA FIECARE SF. DE SAPT.
am zis ca nu-l mai duc in mall, 2 ture la trenulet, una la carusel, alta la trambulina, mai o ora la Kid's Land, ba fresh de portocale, ba fornetti. si uite asa...nu-mi vine sa ma uit in portofel.
Alina mersi mult de tot.

a mancat bine de tot Marco, eu am facut snitele. acum merg sa spal vasele si pe urma dupa tati la birou... ca e un noroi...de nu poate veni pe jos.

mi-a inchis de 2x compu, imi vine sa dau cu el pe geam nu alta.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hop si eu! Am tras un nani de vreo ora,am terminat si cu gatitul si acum mananc Pe urma cu conta,dar parca vad ca dupa ce se culca Diana oi putea mai serios ,ca imediat trebuie sa apara.
OACHI ma bucur ca mai intri prin zona!
Ce-o fi cu ANY,cum o fi cu dintii,ca n-a mai intrat?
ANDA lasa bine ca a terminat-o pana la urma ,Deci pe sambata searas a speram? Ca Diana iar a pomenit azi:VINE MIAU
GIO asa asa mai mira-te si tu ,ca eu m-am mirat destul ce memorie au!

Zau ca nu mai stiu ce-am citit p-aci,parca ceva cu alergiile la copilasii din afara tarii.Si eu zic ca-s de la E-uri plus sensibilitatea individuala.Nasol.Am si eu un fix,ca pana si carnea,ficatul etc.,nu mai zic de legume si fructe ,le cumpar numai productie romaneasca pe cat posibil.Si ma cert cu sotzu' ca are tendinte sa ia tot straine si frumos colorate si ambalate Cu chiu cu vai l-am mai convins,desi zice de multe ori ca alea-s mai ieftine.Nu-mi pasaaaa,poate cat de cat, n-au ai nostrii prea multe parale sa le indoape cu chimicale si hormoni - sper cel putin.Pana cand,om vedea...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello,noi cu Mickey p-aci.Ca tot e pauza in zona.
Mi-a zis mami ca Diana tot mai multe tampenii face.Nu mai saluta vecinii decat cand are chef,dar asta nu-i nimic ,pe langa faptul ca a ridicat mana sa loveasca o fetitza, mami zice ca din senin ,iar pe una care o imbratisa prea tare pe Diana,a imbrancit-o Mami n-o lasa ,evident,ca e lipita de ea non stop,i-a tot explicat si am certat-o si eu acum seara .Acum sa vedem cum asculta,ca de nuuu Sper ca ii trec manifestarile astea,ca pana cum n-a mai facut asa.
Alta nouatate,azi a zis in sfaarsit ca vrea sa aducem un bobo mic acasa,si cand am intrebat daca vrea baiatel sau fetitza a zis fitiza Are o vecina un bebe si tot dupa el e,iar o tipa i-a zis sa ii spuna la mami sa faca si ea etc. Si maica-mea i-a zis sa-mi spuna ce-a zis Ramona,da' mi-a tras Diana niste explicatii de n-am priceput nimic,daca nu-mi zicea mami despre ce-i vorba A zis ceva bobo mic picioale colo jos si nu mai tin minte ce ...
Merg sa ma mai joc cu strumfa,abia peste vreo ora daca se va culca ...

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Oachi, sunt caruseluri, dar nu pt copii asa mici . Asa ca ai sanse sa ramii cu banii in buzunar.
Noi am papat kurtos, tare buni mai sunt.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

giova, ce chestie cu vaccinurile astea. n-am stiut treaba asta.
De Any nici eu nu stiu nimik, ne-am vazut duminica si de atunci nici pe mess nu ne-am mai intilnit. O fi plecat la tzara. E ok cu dintii , era umflata pina la ochi, dar cu sigurantza i-a trecut de-atunci.

Cuscra, sa inteleg ca ai inceput sa mergi la serviciu ? Daca da, poate iti fac o vizita intr-o zi sa-ti cunosti nora.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput