Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (237)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Alina-superbe pozele si voi totzi suntetzi dulci!
Lili-pupici tzie si lui Nicholas-poze?(scuze dc ai pus dar nu am putut citi tot)
Cristina-sa o stapinitzi sanatosi comoda si sa avetzi fun la munte!
Irina- eu de mult nu mai masor-dar dupa 4 zile de greva coca ieri Emma a mincat f.bine la geta iar seara a mincat pruna(era nevoie ca nu facuse kk),cateva boabe de struguri si piure cu 1 cub de brinza de capra)si 300 lapte cu 1 mas. cereale ovaz inainte de culcare.
Am atatea pe rezolvat si azi,asa va pup pe toate si merg sa ii dau sa pape lui alex si apoi sa depun actele pt cardul de sanatate ca nu au primit astia hartiile din spital-ciudat ca la emma nu au fost probleme.



Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza_80 spune:

Am facut o schema si am sters cred pozele Le incarc eu mai tarziu ca imi merge netul ca un
Ioana, Ayan are 13 kg si 94 cm.
Astery, sa stapaniti sanatosi comoda!
Denisa, sa-ti traiasca si flacaul! Seamana mult cu Emma!
Merci de aprecieri fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Anam-pupicei si sa stii ca legume goale nici emma nu papa,dar impreuna cu geta insistam pe fructe si legume macar in supe si ii mai tai din proteine.
De cand ii daU CU LINGURITZXA SUC DE MERE LUI ALEX, inainte de fiec.masa, azi a bagat cel putzin 15 ml,e un pic mai bine cu papa,dar nu stiu cum face ca tot motzaie macar la jumatate din biberon-sper sa isi revina totusi.
Pt ca merg la masaj si tati sta cu kids,m-a rugat sa ii fac placinta-noroc ca am mere rase si aluatul.Simbata mergem la botez,deci treb sa ne pregatim, plus ca duminica vine Rachel de la bebei de noi-dec. in vizita,deci facem bunatatzi si treb si curatenie, sa vedem cat sta tati cu cei mici sa pot face treaba si cred ca azi bag si niste fasole pt noi ca enmma are papa de ieri.
Va pup ca vor ai mei sa il vada pe alex care deja doarme cu bibe in gura-deci am o a 2-a fetitza emma

Denisa 'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna fetele!!!!

Nu reusesc sa citesc ce-ati scris zilele astea, nu de alta dar ati scris atit de multtttttttt!

Noi ne sarbatorim cu zilele Iasiului, cu focuri de artificii in fiecare seara. Ce nu-mi convine e ca in zona unde locuiesc eu au instalat carusele, fel de fel de tiribombe si evident ca seara de pe la 6-7 incepe si poluarea fonica (baga astia muzica pina la 11 noaptea si eu sunt obligata sa ascult ) . Asta e , ce sa fac daca locuiesc in zona centrala. Da' las' ca ne mutam noi la casa inafara orasului si atunci sa vedeti liniste pe capul meu de-o sa-mi aud si gindurile cum mi se zbat in cap.

Sa va zic de strumfa mea ca azi la muscat rau pe tat-su de mina ? Eram la plimbare si pesemne ea voia in brate, dar cum noi discutam n-am sesizat imediat ce doreste "demoazela". Si cind a vazut ca n-o auzim, hap o muscatura de mina. Dupa ce a luat-o in brate s-a apucat sa-i traga si palme peste fatza, asa nervoasa si suparata era.

In rest face de toate. Azi a gasit o soseta in balcon si a dus-o repede si a bagat-o in masina de spalat. Isi duce pampersul la gunoi, dar e haioasa cum apasa pe pedala si apoi arunca pampersul .

La noi s-a lasat cam rece afara, chiar si la prinz, dar asta nu ne opreste sa iesim afara si sa ne catarm pe toate bancile, sa mergem in genunchi prin parc ( mai e vreun spiridus care face asta ? ca eu mor cind o vad ). Am imbracat-o intr-o zi mai eleganta, cu rochita si strampi (nu mai zic hamleti ca vine Maraki si ma intreaba iar ce-s aia ) si ea cucoana s-a apucat de mers in genunchi prin parc .


va pup ca striga la mine, poate vrea sa-mi zica ceva important

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ayan, ce inaltut esti puiule!!!! Cred ca esti cel mai inalt, sau Tiberiu e?
Ieri am vorbit cu fosta mea colegutza de maternitate ca nu reusim sa ne intalnim deloc, si tare bine ne intelegem, si fetita ei are 99 cm si cred ca peste 14 kg.....iar la nastere a avut 51 cm si 3.150 kg, deci nimic excetpional....dar mami ei are 1.82 cm iar tati aproape 2 m...........

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Ioana, am citit povestea ta cu genunchiul. Doamne, prin ce-ai mai trecut ! Si sotul meu patea asa la picior sau la mina, dar il durea cind se umfla si nu mai putea sa miste decit f greu. A fost diagnosticat cu spodilita anchilopoetica , a facut recuperare si tratamet si vad ca sunt citeva luni bune de cind n-a mai facut nimik.


Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

A, si am uita sa va spun ca m-am facut bella. M-am tuns si mi-am vopsit sprincenele. Acu' arat si eu a doamna.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Daca tot nu-i nimeni pe-aici, ma duc sa citesc din urma sa vad despre ce poze cu radiografiile Giovai e vorba.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai sunt eu prin zona pap la PC,dar mai mult ma joc cu Diana,in asteptarea lui mami,ca afara ea o scoate.Eu am program de facut conta din urma saptamana asta si cea urmatoare Asa ca sorry ca nu pot raspunde in amanunt p-aci.O sa ma intind un pic,pe urma la munca.Da' va citesc, ca am ce

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

eu am venit sa bolesc acasa si taman acum ma prinse asa naspa, cand aveam programata maine o escapada cu sotul........ eu chiulesc total, el doar partial ca are o intalnire de 2 ore si apoi ne facem de cap prin oraselul ala , care-i la vreo 60 de km de paris si pe care inca nu-l vizitaram din lipsa de motiv- mi se pare ca mai e si capitala judetului nostru.

Ana- data aviatoare loati o zi in plus si va deplasati pana aici

Maraki- ti-a explicat bine Giova .........Exista de toate neamurile: si prafuri si servetele si lichide...Acum, stii si tu vb aia : nimic nu mai poate fi cum a fost. Adica le invioreaza, dar e greu sa le aduac exact la sarea initiala.
Din vasta-mi experienta: servetele sunt bune sa nu se verse culorile unele in altele. prafurile, pastilele si lichidele sunt mai meseriase la culori......daca vrei sa inviorezi albul, baga numai albe....daca vrei sa inviorezi negrul, numai negre, etc. Asta pt rez maxime.......
Daca ti s-au patat unele de la altele, exista sol si la asta. Conditie de baza: obiectul patat sa aiba e o singura culoare de baza si sa nu-l fi spalat patat de nspe mii de ori.....

Bee- la varsta lor nu se poate depista motivul alergiei respiratorii....la alea alimentare mai au dr ceva succes...De ce a facut Alex alergie? Hai sa dam vina pe genetica ca amandoi "suntem in bransa' e drept ca ne luptam cu altele.... In rest, in privinta mancarii eu am facut tot ce s-a putut ( chiar mai mult, as putea spune), bolnav nu prea a fost sa ia medic, asa ca.......cauzele oficiale sunt, inca, necunoscute......

Ioana- brrr! cat ai avut ASLO? sa vad, daca m-ai luat la puncte?

Inrina- vad ca si la Iasi se umbla cu diagnostice Ozn-iste. Distractie placuta!

Denisa -pupici si curaj

Ma duc sa mai pun de-un ceai.....




ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput