Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (235)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA v-am zis ca nepotul din Oradea nici atat nu vorbeste! Si e cam din 10 dec. nascut.Au ei vreme n-avea grija.Toata chestia e ca n-o sa aveti de ce rade ca mine,ca or sa vorbeasca direct corect cand isi dau drumul.
Diana exerseaza papagalitza.Cum aude un cuvant nou,cum il repeta.Daca i se pare distractiv cum suna il repeta si rade,iar il repeta si iar rade Evident ce poate pronuntza si ea... Ea inca pauza de R ,da' e bun si L-ul ca inlocuitor deocamdata.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu sunt racita cobza....asa ac ma indes de zor cu nespresso- zici ca-s drogata de atata cafea, mai ales ac eu nu beau, in principiu...da'daca mi-am terminat ceaiu'si mi-e lene sa ies si mai sunt singura-n birou azi ce pot sa fac? alex mi-a pasat-o.....noroc ca amai dat o parte si la educatoare, asa ca nu suntem nici una cuma fost el vineri....

sambata am primit prima declaratie serioasa de la baiatu meu: maman, moi t'aime!....a ales si un cadru idilc pt astfel de mesaje: metroul. cum noi ne uitam cu ochii mariu al ela repetat...ma rog, era si timpul ca pe taica'su il mai tratat cu "ubesc" si al adresa mea nimic....

despre cuvinte "deosebite" nu mai zic nimic ca, dupa ce mi-am dascalit de zor sotul, am iesit tot eu sifonata ca venit copilu cu ele direct in fr din parca.....sambata insa a facut-o lata.......am fost in vizita la o prietena, care i-a facut cadou o olita ca ii tot povestea copilul la tel cum face el kk jos, iar noi nu-i cumparasem inca nici o ustensila(lenea). taica-su se grabeste sa scoata un porumbel: si acum o sa-si arate copilul meu "dorsalu"(varianta neaosa acuvatului) la toata lumea....normal ca n-am probat acolo olita, dar Alex a inregistrat expreasia, asa ca in lift ii zice unei alte prietene(simpatai lui blonda), privind-o drept in ochi: arata xxx. E clar ca e constient de ce spune ca are si o mutra sugubeata si culmea e ca si repeta cand vede uimirea pe moacele noastre.....Eu cred ca ma lupt cu morile de vant si nu ma mai agit cu interzisul.....aplic regula de baza cu "nefacutul caz" de o traznaie din asta si vom vedea ce va mai fi...

Ingrid si Mirela- ma intrebati cum si-a ciobit dintele..Nu stim.....Ne-am impacat cu ideea ca se vor schimba la un mom dat si ca, oricum, mai mult decat o facem nu avem cum sa-l protejam....

Ursu- am o prietena in State, care te depasea la greutate si are cel de-al treilea copil de o varsta cu ai nostrii.....Fiecare caz e singular, dar sub supraveghere eu cred ca se poate.....singura pb a ei-era prin luna a 8-a si nu se prindea lumea ca era insarcianta...

Irina - borcanelele sunt solutie f. buna. Alex e innebunit dupa legume, dar cu fructele e pe toane .....cand nu are chef de fructe adevarate, bagam un compot si ala trece intodeauna cu succes...

Mi-am mai amintit de Ingrid cu legumele pt Diana.....Ai incercat placinte cu legume, quiche-uri, flanuri, etc.....cat mai placut colorate, taiate cat o imbucatura de-a ei si asezate la intamplare in camera de joaca.....mai treci tu, mai iei o inghititura fara sa o bagi in seama si poate-poate o corupi-zic si eu....

Mirela- bafta cu toate. Ca-s multe...!

AnaS - I ntr-un plic de genul asta sosit pt mine era o invitatie sa-mi ridic dividendele-povestea cu "coponu"!

M adosre capul de nu mai vad......ma duc sa-mi mai fac o dozaaaa ca mai am vreo 3 tipuri de incercat

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Dar chiar mai e vreun strumf care se prapadeste de ras la cuvinte noi auzite? De exemplu cand dadea din maini odata i-am zis "nu mai DIRIJA atat!" Atat i-a trebuit,radea cu lacrimi deja

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mortal Alexandre cu "arata " Cat despre declaratii,jos palaria

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mi-am trimis barbatul cu taxi, ca sa nu pierd eu vremea mult prin oras. macar daca as fi avut bani de stricat....
Ana de france insanatosire grabnica!!! doamne ce smecheras e Alex. cred ca-ti vine sa-l mananci cand auzi ce scoate din el.

ma pun sa-mi fac ordine in acte, caci in ultima vreme le-am cam aruncat in sertar.

si eu as suna la Cristina, dar ca e ora de si poate s-a intins si ea cu Razvan.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Bagam si noi 2 vorbe, inainte sa ma bag in pat langa Ana.
Irina! . Nu nasc nicicum! Desi perseverez in a exagera cu toate alea.
Azi fusei cu fata la kineto, apoi la ceva manasire prin orash, apoi prin Unirii sa dam o raita, ne-am oprit si-am mancat paste la pranz si abia am venit acasa, ca pustoaica mea a si tras pe dreapta. Io mai am putin si ma rup, dar fara succes. Doctor azi? No way! Daca treburile stau la fel, ma gandesc ca nici maine! Si cand imi dau seama ca pe vremea asta (la varsta asta de sarcina) deja eram si afara din spital cu Ana cu tot! Bine, asta nu inseamna ca daca era dupa ea, fii-mea n-ar fi stat sa treaca si Revelionul, sa vina si doctorul din concediu, etc.
Cata, sorry pt sala. Succes la examenul de consilier!
Giova, dar stii de ce a inceput sa planga Marco la cresa cand il lasati?
la mamici si spiridusi.
Bee 39


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Andiaroro, cred ca te-a topit Alexandre, cu tot locul prozaic nepotrivit declaratiilor.. A mea face "declaratii" publice la modul: "Maaaaami", "Maaaaami" strigate in gura mare, in magazin sau oriunde intr-un spatiu public, imediat ce am indraznit sa n-o bag in seama. Sanatate.
Ingrid, nu-l lasa mai pe bietul om o saptamana la fiert! E pacat. Ana mea e super sensibila la orice schimbare de ton. Am invatat-o prost cu armonia in familie! .


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bee bine ca mi-ai adus aminte....Ce ai femeie ca fac galerie? In loc sa te bucuri ca ai un copil asa asteptat cu galerie lunga la purtator...asa ca il "galerim " pana vine.
Ana super tare.auzi el "parleste" in doua limbi ...si noi deloc...ia ca ma mut in China...poate , poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Doamne BEE da' plimbareatza mai esti!!! mai ales in asa stadiu de ! Io abia imi misc ,nici sa trec drumul pana la mami n-am chef In schimb daca e de mers teleleu prin padure,sau pe plaja ,sunt prima

Diana a mancat binisor azi ,ghiveci de legume cu orez,asta ii place. Ea baga fructe banane,struguri,mere,piersici etc. asa ca n-am mai cumparat borcanase nici nu mai tin minte de cate luni,desi probabil i-ar placea si din alea. Sunt tentata sa mai iau din alea cu legume si carne,ca n-apuc sa gatesc toata ziua,da-s cam scumpe la noi: pe cat dau pe 5 din alea fac mancare pe-o saptamana pentru toata gasca

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ha ha ... apropo de p..a aia: am vorbit cu ANDA si pana si Mark si-a imbogatit vocabularul cu ea de cand e in Ro
In WE asta iar o sa aiba Diana distractie

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput