Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (235)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ma intorsesem sa corectez mesajul precedent. Da' greselile sunt asa de multe ca mai bine scriu altu nou si promit sa nu ma repet, maia les ca uitasem niste chestii "importante"

Moni- de lentile de contact vb.....sunt meseriase, dar nu stiu cand oi reusi sa le pun fara sa pierd o gramada de timp si sa fiu nevoita sa le caut peste tot gandind ca le-am scapt si ele sa fie lipite de cutiuta(asat e un simplu ex).....

Cuvinetele noi, care-i fac sa rada..si noi ne-am pus intreb asat, dar am ajuns la cl ca nu numai cuv ii amuza..poate fi si mimica, atitudinea......Alex vb mai mult in fr ca asta-i la gradi, dar cand e inconjurat numai de romani sau in Rom s-a pliat imediat...macar acum nu ma mai innebuneste cu explicatii ca apa-i apa in fr nu ce-i zic eu acolo in rom. Si nu fugi in China, Irina, ca va gasim si acolo..are cateodata niste discursuri, care ne depasesc total.....Eu vred ca la mx 5 ani vor fi toti in ac punct: ca unii se deplaseaza mai incet, altii mai repede nici ca conteaza prea tare....

Eu am mereu borcane "de securitate", dar nu le folosesc decat cand suntem in oras si noi nu ne oprim sa mancam si noi la mom respectiv sau cand sunt numai eu cu el acasa si nu am ceva special pt el sau timp sa-i fac.....In rest, gatesc ca sa poata manca si el si, eventual, la unele chestii la noi sau la el mai adaug sau mai scad ceva.

Bee-stii tu.....cand te-o apuca pregatitul cuibului(aranjat prin casa, etc) o sa vian si bebe.....

Cu mama, mami, etc la noi e o complicatenie din categorie celei cu Eminescu pt Vladimir...Eu sunt Ana sau in mom de mare furie sau de maxima tandrete: maman.....Taica'su e tata sau papa (dupa chef)....In toata nebunia asta ce sa afca copilu cu: mama, mami.....Ei bine, la el tine loc de "draga", asa ca mama poate sa fie taica'su, educatoarea, vanzatoarea de la paine si cine se nimereste......Complicat!!!

Gata- trec la treaba......ca, daca incep cu complicatelile lui Alex nu mai termin pana maine.....Si ne amuzam si ne si topim, Giova, ca faza aia cu "arata xxx" e una dintre multele.....dar nici cu Marco nu imi e rusine


Uitasem: Maraki-vigilenta ca intodeauna!

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bee dar se lasa asteptat Razvan. lui ii place acolo la caldurica si intuneric.
Nu stiu de ce plange dimineata. a mai avut asa vreo 2 zile inainte de concediu, pe urma sapt. trecuta o zi, si acum. inca mai aprofundez problema......
somnic usor.
Irina vorba lui Ana, pe la 5 ani..toti vorbesc, falearga, fac boacane, nu-i mai putem deosebi.

plec dupa pusti si in parc. pe diseara.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDI da' nu-s usor albastrui lentilele? Ca de cativa ani buni asa-s facute toate,special ca sa le vezi mai bine;inainte erau complet transparente.
Cu mimica poate ai dreptate ,ca rade de multe ori si la unele faze d-astea, dar in mod special o face la cuvintele noi .

Mie-mi pica ochii-n gura de somn,asa ceva n-am mai pomenit Si ieri am dormit vreo 2 h dupaamiaza! E si liniste aici,nici macar o musca nu ma deranjeaza

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

SDi eu mai am putin si plec acasa ...de abia astept...sa vad ce o mai fi stricat fiimiu.
Da mai intru sa fac galerie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si eu mai am de stat juma' de ora.Diana cica abia dupa ora 15 a adormit,poate o sa apuc si eu sa dorm.Desi ieri noroc cu mami ca a luat-o cu ea,altfel ciuciu pupam eu nani,ca a dormit doar o ora,cum am aparut acasa,cum a fost sus
Ai vostri cate ore mai dorm ziua?
IRINA mai un pic de galerie si te poti ingalbeni si tu Suntem cateva galbene ca lamaia

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

La ora asta Razvan inca nu doarme... nu stiu ce sa-i mai fac ca l-am gadilat, pozat, mangaiat, cantat....cum ies din camera se pune pe lalait si smuls asternuturile prin patut. Acum l-am dat jos si bantuie pe la jucarii! Nici ca-l mai pun la nani pana diseara, oricum maine trebuie sa-l scol la 6.45 sa mergem la Sanepid sa facem exudat pentru cresa as acs e va culca diseara devreme!

Mai sunt spiridusi care sar somnul de amiaza?

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA pai Diana cam doarme 2-3 ore de obicei,dar cand e cu mami,face ce face si nu adoarme,se tot joaca,isi face de cap.Eu si Ghitza o lasam singura in camera cu ordin de nani si de obicei nu prea comenteaza.Daca stau langa ea adoarme mai greu ca vorbeste intruna,ma dragaleste DLAGA MAMI,se catzara etc.Asa ca solista Mai stau doar cand e bolnavioara,sau maraita rau.

Apropo sa vedeti al tzara ce plans a tras ziua la amiaza cand am ajuns: ACATSA NANI! ACATSA NANIII! S-a potolit doar cand i-am evacuat pe toti si am ramas eu cu ea.Atunci a adormit mancand paine

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ioana la noi s emai intampla sa doarma mai tarzziu de ora 14 dar tot doarme ca asta e prieten cu somnul...oricum el se duce singurla culcare...dc il apuca somnul pleaca nu sta.
Moni apropo eu de ce oi fi albastra ca nu am ales eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bia e nasol ca daca nu iese afara se culca tirziu..dupa 16 sau 17..pina atunci te alearga...daca iese afara se culca afara pe la 12..azi cica au iesit pe vremea asta, deci sper ca si-a facut somnul..

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IRINA pai esti albastra ca marea ,
Am plecat acasa si o sa bag o raita prin magazinele din zona pentru ridicarea moralului,am ochit eu cate ceva,sa vedem la ce ma indur

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput