Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (235)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de vorbareti,ce-o mai face Dav a lui Anasol?

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Problema e ca are o fixatie cu "cucu" si daca iese Dan din baie striga intr-una asta dupa el...si cind intind rufele pe sirma, baga mina in chilotii lui si tipa tare "cucu" ferm convinsa ca l-a prins...ete vorbim...asa cite ceva, las ca Mario si alti baieti o sa treaca direct la propozitii...ce sa mai zic cind il vedeam pe un baiat din parc care la 1 an jumate vorbea cu saru mina si biencuta si alte din astea...ala vorbit mai!
Si apropo de injurat si de faza cu Ingrid..noi in casa ne injuram cu "puma" ca am vazut ca a zis de citeva ori stiti voi ce si atunci nu mai rostim cuvintul..si uite asa pronunta si ea toata ziua puma ca asta aude!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

David ca si David, dar Ana ce mai face???
lasa Irina ca vb. si ai nostri. ei sunt cu si cu alte chestii.
Anasebe dar mult mai dureaza pana va repara masina. mai bine v-ar da una noua, caci nu se compara......

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Sa stii ca asa e...al meu e cu "na-na" duap care trece la atac...in schimb ce e ciudat ca avand in vedere ca stie acolo cateva cuvinte il pronunta perfect pe R ...de fapt de mic l-a zis perfect...pt ca zice mereu Drei...care e prietenul lui Andrei.
Apropo stie cineva ceva de Cristina? Parca azi mergea la baba la 11.Eu nu pot sa o sun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ieri o fetita a venit la marco si a zis: na-na!!! La care al meu fecior..iute a ridicat mana sa-i dea una!!!. Noroc ca am fost pe faza si i-am prins-o din zbor.

fug sa pregatesc masa, caci vine Clau sa manance.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La pisica Diana continua sa ii zica miaou ,desi a mai pronuntzat si pisica,dupa mine.La fel la muzica zice la la la si mai are ea si multe alte fixuri d-astea .De nasa habar nu are,la cat ne intalnim.Dar imi place ca foloseste des ude-i? ,mai rarutz ce-i ata? E tare distractiva si cu dezacordurile gramaticale inca
Uoau, ce am uitat, cel mai distractiv cuvant mi se pare mai nou COLOTZI = CHILOTZI

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

coloti suna tare...eu am gasit-o pe bia bagata intr-un crac de blugi cu ambele picioare incercind sa mearga...si prefera sa tropaie prin casa cu pantofii mei de gravida, unii care, desi nu au toc cui, se aud pe gresie ca si cind ar bate step...apropo de masina si pisica, le zice pe silabe!

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Da mai, e ciudat cu R ala.Pai Diana de ce poate zice pe tz de la chilotzi si la Ghitza nu il zice?
Eu as suna-o pe Cristina,dar mi-e sa nu o deranjez.Poate intra ea,daca nu,o sun mai diseara.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Dar si daca nu vorbeste perfect,ne intelegem in rest.Toate le stie.Aseara i-am zis sa aduca sa ne jucam cu cuburile noi si s-a dus direct la sertar si le-a adus exact pe alea,desi nu tin minte sa ii fi zis vreodata ca alea sunt cuburile noi ... am zis si eu la vrajeala ,da' a mers.La fel a facut cand ii zisesem sa isi aduca oalele ei in bucatatrie sa faca mancare papusilor,a venit cu plasa plina cu toate ustensilele Sunt avantaje in intelegerea asta,dar pe de alta parte e mai incomod,ca n-o prea poti tromboni cu nimic
Apropo de cuburile alea, sa vedeti cum le indesa inapoi in borseta si repeta intruna LA LOC ... LA LOC

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Sa stii ca eu ma intrebam aseara cum naiba de nu parleste mai mult ca saptamana viitoare face un an si 10 luni deci acusica ajungem la 2 ani si nu spune mai mult de 20-30 cuvinte( eu nu ma apuc sa le numar ca nu am capiat)...dar presupun ca toate la randul lor.Bine ca stie sa bata

Mergi la inceput