***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

LA MULTI ANI LIVIA!!!

Petit_ange - eu i-am dat o data suc de morcov cu lingurita, si acum ii dau cereale cu lapte tot cu lingurita.

Mimisor- povesteste-ne despre Ioana.
de Mario Dominic 15.05.2007

MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

mihamora

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

buna fetelor,
Petit age eu i-am dat de la inceput sucul cu biberonul, am cumparat de la AVENT tetina cu 1,2,3,gauri antiflex se numeste si e foarte buna , al meu pitik numai asa maninca doar cu bibe, mai rar cu lingurita
mimisor sa iti traiasca IOANA si sa fie sanatoasa, asteptam sa ne povestesti despre voi,
mica[/red] taiem acum un porc si la craciun pe celalalt, ca avem 2
Dar nu stiu daca ajung in vichend ca Vladut e racit are nasul infundat si tuseste rau, nu stiu ce sa ii dau , maine ma duc la dr si sigur mi-l baga pe antibiotic, si eu nu vreau
Ziua nu are probleme cu nasucul dar noaptea e calvar
Voi ce le puneti la bb-ei in nas, am auzit ca VIBROCIL AR FI BUN, il foloseste cineva?
noapte buna si pupici

poze cu bebe Vlad Stefan
http://tavi5190.fotopic.net/c1272629.html

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

petit age eu sucul il dau bu bibe, am cumparat de la AVENT tetina cu 1,2,3 gauri ANTIFLEX se numeste si e foarte buna, cu lingurita mai rar ca se murdareste rau
Mimisor bine ai revenit, sa iti traiasca printesa si asteptam sa ne povestesti
mica avem 2 porci si unul "il pastram " pentru la Craciun, dar nu mai stiu daca ajung ca Vladut e racit are nasul infundat si tusesre rau, maine ma duc la dr si stiu ca il baga pe antibiotic si eu nu vreau
Am inteles ca VIBROCIL-UL e bun , il foloseste cineva dintre voi? sau voi cu ce ii desfundati nasul. Ziua nu are probleme doar noaptea ca sta la orizontala. MI-e o mila de el saracutul.
Noapte buna si pupici la capsunici

poze cu bebe Vlad Stefan
http://tavi5190.fotopic.net/c1272629.html

Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

La Multi Ani !!! Liviuta

Am fost azi cu Maya la ortoped. Este ok, nu are nimic la sold. Insa pentru asta a trebuit sa facem radiografie, ceea ce nu prea mi-a placut. Insa era singura modalitate sa vedem ca nu are nimic la picioruse. Asa ca am scapat de al doilea pampers

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Poze intalnire

www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Sanatate multa la Vladut!

Bravo Maya, felicitari!

de Mario Dominic 15.05.2007

MARIO DOMINIC


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Bravo Maya! Mica ma bucur ca ai scapat de stres!
Noapte buna!

cristina cu Rares
rares
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">ajutor pentru sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

hello,

n-am mai scris de vineri dar am citit in fiecare zi; normal, fiindca in weekend Boby a venit acasa si a stat pana azi la pranz cu mami; a fost tare frumos sa-l avem acasa, a crescut si e tare dulce.
Doar ca asnoapte din cauza ca-l dor tare gingiile n-a vrut sa doarma fara suzeta si cand adormea isi scapa suzeta si incepea sa planga si am facut ture din patul meu pana la patul lui pana la 7 dimineata cand l-am luat la noi in pat.

Si fiindca saptamana trecuta eram catranita ca am anulat rezervarea pentru apartamentul de la Vitan Towers, azi sunt bucuroasa ca deja am semnat la New Town Residence, asa ca peste 1 an si jumatate cel mai tarziu ne vom muta in casa noua; cel mai tare ma incanta ideea de a decora cu flori si braduti terasa de 40 mp. Din pacate nu avem decat un loc de parcare prin contract, asa ca doamnele au prioritate

Ancamari, mi-era dor de tine; de ce intri asa de rar?

Elteka, ne mai lasi mult sa strigam dupa tine?

, mamica de David (24.04.2007)
poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

ali, nu se pune gris, ptr ca nu se da produse de griu la copii sub 1 an, din cauza risc de intoleranta la gluten. daca te uiti la cerealele ptr bebei sint pe virste, si sint orez si orj(sper c-am tradus corect) cele recomandate pina la 1 an,

mihamora, multumim, am gatit un gratar bun, cu salata, tort si inghetata. poate ii dau dintii. si al meu ma musca de numa, si am vazut in gurita ceva alb jos, ca aia centrali incisivii dau primii. iar dimineata si el suge la 6, 7, 8

paflo, multumesc de raspuns, aici e o pastila, asa mare ca ptr adulti, nici lui dominic nu i=o pot da ca se inneaca, nu scrie ca s-ar dizolva, si nici nu zice de la ce virste!da dau pe net sa vad

mica, da, am vazut in poze ca-i dai cu canita, nu cred sa fie gresit, atita timp cit ii dai sucul doar, si lichidele, iar solidele le dai cu lingurita!singura problema poate e ca inghite aer poate mai mult, dar daca o rigii bine!eu nu tin o suzeta mai mult de 1 luna, cel mult, ca de la atita sterilizat, si spalat....si ma tot gindesc ca nu e igienic, si periile noastre de dinti sint recomandate sa fie schimbate 1 data pe luna....poate de aceea si cu suzeta...la multi ani fericiti alaturi de sotul tau si de micuta! si multa sanatate sa aveti!

la multi ani sarbatoritilor

andrada, merci de noul capitol, unde sa votez si eu ptr antonio, ca imi place tare mult de el

carstea, eu am luat de la magazinul normal drojdia, e cea uscata din care fac piine. la plafar poate au pastile din drojdie ptr marirea lactatiei, aici sint, dar din lipsa de timp eu nu am ajuns si am luat ce aveam la mina, ca ziceau asistentele ca e bun, si asa a fost!nu nu sa nu-l treci pe lapte praf, iar sa stii ca pe masura ce cresc ei sug mai putin si isi iau mai mult lapte, iar productia poate mai si scade cu inaintarea in diversificare.si nu uita, alapteaza, ca aia produce laptele, ca daca te mulgi, produci mult mai putin.acuma am vazut ce i-ai scris arcadiei! incearca totusi sa alaptezi ca daca numa mulgi se intimpla cum am spus.ptr ca atunci cind bebe suge procesul este altfel, este si schimbul ala emotiv, si mai secreti si hormonii aia ai fericirii, daca nu se poate, e bine si asa, cum se poate!iar cu diversificarea rabdare ca are doar 4 luni

petit_ange, sint canite speciale ptr bebei care sint diversificati, poti incerca cu alea. ca oricum sucul cu lingurita merge la inceput, dar apoi cind se fac citiva ml....nu mai merge!pofta mare

a, si mi-am amintit ceva, citeodata bebei refuza sinul ptr ca laptele vine prea repede, si mie mi se mai intmpla cind suge mai la distanta, ca vine in jet mare, si se inneaca, si de aia se zbate ca si cum ar refuza sa suga. dar string si iese pe linga, citeodata jetul e asa de mare ca stropesc la citiva metri! si apoi il pun din nou la sin si e ok, suge, apoi cind il doare ceva tot asa sta la sin, suge, si lasa, suge si lasa, si isi mai musca si miinile pe linga sin, si e nervos, dar e de la dinti, il las asa o perioada ca laptele matern are ceva(am uitat cum se cheama)ptr a calma durerea. apoi ii mai dau o fiola de la boiron si ii trece durerea cam in 15-20 min si=l pun la sin si e ok.in cazul cind laptele vine prea repede daca stam aplecate asupra lui bebe, laptele vine si mai cu viteza,asa ca e bine sa ne lasam cit mai mult pe spate in scaun la inceput cind alaptam daca avem problema asta.

monicoasa, cu nasucul ai probleme noaptea din cauza pozitiei culcat, incearca sa ii ridici cumva salteaua cu un prosop bagat sub ea unde are bebe capul, sau chiar patul sa=l ridici cu niste carti mari. ptr ca atunci ei respira mult mai usor si se dreneaza nasul, e buna asta si cind vin durerile de dinti, ptr ca durerile de dinti dau dureri de urechi, si daca capul e mai sus ajuta! nu se pune perina la bebei din cauza ca se pot sufoca!

mica, bravo ptr maya

ella, super ca ai stat cu piticul.mi-am luat aspiratorul ala nasal, nici nu a fost prea scump, 40$+taxe inca nu l=am folosit, si sper sa nu am sa-l folosesc des, dar e super sa poti sa=l iei in deplasare.sa stii ca eu il iau pe david in pat din cind in cind, si nu da obisnuinta, ca si el la fel, din cauza dintilor isi scapa suzeta si e agitat, si decit sa-mi pierd noaptea facind ture pina la el, il iau cu mine si dormim amindoi!felicitari ptr noul apartament, sa il folositi sanatosi si sa va bucurati de el

elteka, mi-e tare dor de tine!a inghetat internetul pe la voi?

noapte buna



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Pepsi,am incercat tot ce se putea incerca(infometarea)dar nu vrea sa ia sanul decat cand e adormit si nici atunci mereu.Beau ceai la greu si o sa incerc si drojdia dizolvata parca intr-un pahar cu apa.
Si sa stii ca RARES a facut deja 5 luni si cred ca pot sa incep diversificarea.Cate mese de lapte trebuie sa aiba dupa ce o sa accepte si fructele si legumele ca noi avem acum 4-5 mese si daca eliminam doua in timp vor ramane numai 2sau 3?
Ce sfaturi imi puteti da in legatura cu acceptarea supei si altor alimente?Nu i-am pus nimic un supa nici cereale nici altceva pentru gust.Crezi ca daca ii pasez legumele o sa am mai mult succes?
Noi suntem matinali azi.Ne-am trezit cu noaptea-n cap de pe la 6 si jumate.Dar sper sa doarma mai mult pe zi.
Pupici si revenim!
Ziua MAYEI NU E MAINE PE 10?primiti se pare la anticipatimulti ani

POZE rares(7 mai 2007)
Am 4 luni /sunt barbat!

Mergi la inceput