***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Arcadia, rares nu a supt la inceput la san ca am avut ceva probleme la nastere.Ma mulg de cand s-a nascut ca rares a papat primele 3 saptamani prin sonda si apoi cu biberonul.De atunci ma mulg si l-am convins sa pape numai noaptea.

POZE rares(7 mai 2007)
Am 4 luni /sunt barbat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimisor spune:

Buna tutror!
Imi cer mii de scuze ca nu am mai venit cu vesti. Am fost coplesita! Si din pacate nu am avut ajutor.
Asadar am nascut pe 10 mai la ora 9.55 prin cezariana, o fetita sanatoasa pe nume Ioana Raluca.
Va rog sa postati si datele mele si ma straduiesc sa-mi fac timp pentru a intra mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ia sa vad ce minune mi-am facut la nume ca pana acum nu m-a dus capul sa-mi folosesc punctele acumulate.

Mica - la Carrefour Militari aveau ieri si costumase de iarna roz deschis, f. dragute. Acum imi pare rau ca m-am repezit sa iau de la Baby Expo.

Revin.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Mimisor - am modificat eu listuta cu datele date, dar vezi tu pe prima pagina ca mai trebuiau si altele. Povesteste-ne despre voi!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Mica, LA MULTI ANI pt. maine!!!!

Apropos de concursul DURACELL... Mie mi-a trimis link-ul o prietena... si eu am uploadat poza pe site... Dar nu am pus pe nimeni sa voteze... eu si uitasem de concurs Sincera sa fiu, nici eu nu ma dau in vant dupa genul asta de competitie... dar pt ca nu aveam ce face si pt ca am primit acel link... am zis: "DE CE NU?"

Poze BOTEZ Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Seara buna capsunici!
Ieri am avut parte de primul suculet de morcovi dar care nu prea a avut succesIsa nu s-a aratat prea entuziasta... Chiar vroiam sa va intreb voi cum dati suculetul sau supita ? Cu lingurita sau cu biberonul??? am incercat sucul de morcovi cu biberon avent 3 gauri dar nu curgea nimic!!! asa ca i-am dat cu siringa pana la urma. Exista biberon special?


Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Slaba activitatea pe forum!
Rares m-a chinuit azi cu supa(sau l-am chinuit eu pe el)N-a mancat decat vreo 40 ml desi ieri a mancat 60.Maine am sa-i pasez putin morcov poate da vreun gust supei.
Ce ma ingrijoreaza e ca nu accepta nimic in afara de lapte!Ce pot sa fac?!

POZE rares(7 mai 2007)
Am 4 luni /sunt barbat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

ancamari multumesc pentru informatie. O sa ma duc maine sau miercuri sa ii cumpar.

andrada multumim

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze

Poze intalnire

www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet

Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Buna fetele! Azi, la 4 luni fix avem 8.220kg si topim supica dar nu vrem legumele pasate in ea! La multi ani, iubita lu'mama!!!

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_da spune:

quote:
Originally posted by carstea

Arcadia, rares nu a supt la inceput la san ca am avut ceva probleme la nastere.Ma mulg de cand s-a nascut ca rares a papat primele 3 saptamani prin sonda si apoi cu biberonul.De atunci ma mulg si l-am convins sa pape numai noaptea.



Buna seara dragi mamici!
Revin dupa vreo 2 luni de absenta de pe forum.
Intre timp am avut, nunta , botez, saptamana de miere, mobila noua, zugravit, rearanjat si peste toate astea am patit si eu refuzul Biancai de a mai suge de la san. Daca doarme accepta sanul. In rest ma mulg si dau la biberon. Doar lapte. Productia pare ok, copilul se satura(desi ca nr de ml e pe departe mult prea putin decat ar trebui la varsta ei: adica cel mult 120 ml la o masa, 6 mese pe zi, la 3 luni jumate).
Si mie mi-e teama ca ar scadea productia daca nu suge, dar incerc sa ii ofer si sanul(contrar protestelor ei). Toata lumea imi da sfaturi de a trece la diversificare. Eu vreau sa mai tin laptele exclusiv pana la 5 luni.

Sanatate la bebei si mamici. In special Soniei.

Mergi la inceput