*Bucurii de sept-oct 2006 - La multi ani!*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza!

Cristina, multam de cafea! in sfarsit am savurat si eu o cafea ca in ultimele 2 spatamani o beam de nevoie! Eric cred ca a tsiut ca mami e rupta de oboseala ca am avut doar o trezire in nopatea asta si aia scurta ca nu-si gasea suzy! asa ca am dormit de la 21 pana la 6.10! Sper sa-l tina tot asta, adica sa revina la programul lui normal!
Ce tare-i faza din parc! Cred ca s-a speriat Vladutz ca uneori si eu ma sperii de cate unii! Acum nu stiu cum arata respectivul si n-am nimic cu cei care isi fac piercing-uri, dar unii parca exagereaza prea mult de nici nu le mai vezi trasaturile!
Lili, nici eu nu-s de acord cu pupatul pe gura indiferent ac e vorba de alti copii sau de adulti! Noi nu ne-am confruntat cu problema asta ca nu avem copii prin jur! doar la cresa daca s epupa cu careva fara sa-l vad eu!
Gety, cu sigurantza zic eu ca e de la dinti! Sa speram ca nu va avea dureri prea mari si ca va rezista fara suzy in continuare!
Adina, bine ca s-a terminat cu bine! nici nu vreau s-ami imaginez ce se putea intampla! bine ca ai fost pe faza! merci ca ne-ai atentionat! eu am renuntat la ele cand am renuntat si la patul de lemn si am luat de panza! exact cat a inceput sa se ridice in picioare in pat ca al meu tragea de ele de atunci si nu mai zic de lovituri ce si-a luat, isi baga mainile si picioarele printre gratii si apoi urla ca nu mai stia s ale scoata! la al doilea (sper sa fie) eu am zis din start ca voi lua patut din panza!

o zi buna va doresc,


Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gety - si eu stiu ca ajuta remediul asta, doar ca stiam ca se pune miere in loc de zahar. Dar nu stiu daca e voie la copii de varsta alor nostri.

Mami 12+ si Vladic (17.10.2006)
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Gety si eu stiu de leacul asta! imi facea si mama mie! ce sa zic, de la zahar niic nu s emai simte iuteala ridichiei! oricum astea negre nu sunt foarte iuti! poti incerca inainte sa-i dia ei ce gust are si daca crezi ac nu e ok nu-i dai!
cat de bun e remediul asta nu stiu ec sa zic! cand imi facea mama luam si medicamente asa ca nu stiu daca in final trecea de la asta sua de la medicamente! la tara stiu ca se practica la greu!


Beatrix si Eric (11 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Cristina merci de cafea, buna, buna!

martha bine ai revenit, mi-am bagat nasul in pozele de pe site, frumos baiat mai ai! Va asteptam mai des.

lakioana am vazut-o pe Reby si pe voi, sunteti frumosi toti, nu mi-am dat seama cu cine seamana Reby.

alexutza ce de-a dinti are grasu', felicitari!

adriana, gonghy, sephora, pufy, gety sanatate multa la bebei!

beatrix felicitari pt test!

lili n-am patit-o cu "pupa coca", mai rau chiar: avem o matusa care mai vine pe la noi (cam des) si D ii baga mana in gura si ea il lasa, apoi baga mana in guritza lui... ultima data i-am spus si l-am dus direct la baie si l-am spalat pe maini... pana acum ii tot spuneam ca nu e bine si ea nik... am o ciuda pe ea ca nu-mi vine sa-i mai dau drumul la usa...

Adina m-am speriat cu ai scris acolo despre aparatorile la patut, slava domnului ca noi avem tip tarc, insa peste tot trebuie avut grija, copiii nu trebuie subestimati niciodata, nu stii ce le trece prin cap! Al meu a scos o doza din perete, noroc ca era priza de telefon.

gety inca n-am inceput sa aplic metode babesti la D, cel putin din astea care le inghite, poate de uz extern. Insa la noi meniul e cam fix din cauza alergiilor.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata!

Sa nu va suparati ca nu va raspund la fiecare....da-s rupta!Deja e a treia noapte in care nu dorm mai deloc!Si nici ziua nu reusesc din cauza copiilor!
Azi-noapte A a fost ok, s-a trezit doar o data(atunci a si urlat un pic), apoi a adormit pana dimineata....in schimb N a avut febra!
Asa ca l-am tot verificat sa vad cat e temperatura...comprese n-a vrut...in schimb a stat aproape non-stop cu tzatza-n gura.....acum ma dor si ma sutura sfarcurile de mor!
dar ce mai conteaza?Important e sa se faca piticii bine.....restul sunt nimicuri!



Eu
www.pufymic.info/index-6.html" target="_blank">Gandacii
Tot ei
...Si iarasi ei


www.helpsonia.com/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Fetelor, sa nu ma dati disparuta,plec la bucuresti si stau pana duminica seara.Vine soacra mea de la pitesti sa stea cu copii ca noi avem de umblat pe la magazine de mobila si covoare lustre ,...pentru apartamentul cel nou de la bucuresti(vrem sa il inchiriem).Sper sa citesc numai de bine luni , va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

pufymic, multa sanatate puisorilor tai. Doamne greu e cand sunt bolnaviori.
Gety, multumesc si eu sper sa treca aca gandul zilele in care nu voi fi langa ea. Pupam Maria sa-i treaca repede mucisorii!
AdinaF, ti-am trimis PM, dar mi-a dat eroare deci nu stiu daca l-ai primit. In Koln voi fi, deci te astept in vizita
Bine ca nu s-a intamplat ceva grav. M-ai speriat putin,pt ca eu inca i-am lasat acele aparatori de jur imprejurul patutului si au destule sireturi. Daca poti sa-mi dai mai multe detalii, ti-as fi recunoscatoare. Multumesc
beatrix felicitari pentru reusita!
lakioana, ai o fetita superba, dar are cu cine semana ca si voi sunteti doi frumosi. Sa va traiasca!
alexutza, wow ce de dintuci are printisorul tau! si iti multumesc de info. Acelasi raspuns l-am primit si eu de la medicul nostru cand am intrebat cum e posibil ca o data sa faca alergie si de 3-4 ori cand mananca acelasi aliment, nu.
xandrutza, suntem alaturi de tine
mamilili si pe mine ma scot din pepeni fazele cand vin alti copii sa o pupe pe Patry. De cele mai multe ori o feresc de ei sau le spun frumos ca e prea mica ca sa fie pupata deja de baieti (daca pupaciosii sunt baietei).
Sephora, multa rabdare, ca vor creste ei mari si atunci ce mandre vom fi cu asa copii minunati

o zi minunata!





***************************************************
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Gety, noi ii facem deja galerie Mariei Diana pentru primii pasi
HAI MARIA
Adina, off, nici nu vreau sa-mi inchipui prin ce-ati trecut cu Alex. Bine ca s-a terminat cu bine!
Pufy, multa sanatate puilor. Pufisorii sa le treaca febra!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

multumesc de primiri...as vrea sa stau mai mult aici, dar plange piticu' cu lacrimi dak eu stau aici si nu sta si el aici sa butoneze..

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Am uitat sa precizez aseara, "coca" = "bebe". Cred ca-i un regionalism. Mie oricum nu-mi place cuvantul "coca" deloc, iar pe Mathi o sa-l invat doar cuvantul "bebe". Mi se pare muuuult mai dragut.

Pufy, sanatate pufisorilor si refacere rapida, ca sa te poti si tu odihni un pic.


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!
Numara cu mine!

Mergi la inceput