*Bucurii de sept-oct 2006 - La multi ani!*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Beatrix, felicitari pentru testul luat!

Alexutza, 4 dinti, ! Sper ca de-acum ati scapat de maraieli.

Pufy, sanatate ambilor pufisori!

Gety, daca-s uscati (mucii) e semn bun!

Adriana, sanatate tuturor! Si noi vom taia motzul abia la sfarsitul lui octombrie.

Mi-am amintit ceva ce ma enerveaza tare, va impartasesc si voua. Nu-mi place absolut deloc ca atunci cand un copilas mai mare se apropie de Mathias, adultul ce-l insoteste il indeamna sa "pupe coca". Si bineinteles ca vor sa-l pupe pe gura iar eu nu stiu cum sa-l mai feresc, ba-i imping manuta inainte ca sa-l pupe acolo, ba intorc urgent caruciorul. Ufff!!! Vi se intampla? Cum procedati?


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!
Numara cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Fetelor, am deschis aici un subiect care ma intereseaza. Daca doriti, va rog sa-mi raspundeti!

**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
LA MULTI ANI, BUCURII DE SEPT-OCT!
Numara cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Xandrutza, sincere condoleante!

Beatrix, felicitari ca ai luat testul!

Lili, te inteleg cu pupatul, nici eu n-as fi de acord cu asa ceva, la noi n-a fost cazul inca. Nici mie nu-mi convine cand iesim afara cu caruciorul si toti copiii care se joaca in fata blocului vin s-o vada pe Adelina si se inghesuie acolo gramada ca nu mai poate "respira"(si nu sunt putini).

Lakioana, pupam pe Reby cea frumoasa!

Alexutza, felicitari pentru cei 4 dintisori!

Ramomar, nasol cu alergiile. Dragos e alergic la purici ( f greu am depistat) si face niste vezicule cu lichid care-l mananca, se scarpina si apoi se sparg...urate rau.

Sephora, si Adelina se trezeste de n-shpe mii de ori si doar cu tzitzi o potolesc.

Gety, ma bucur ca Maria e mai bine si e vesela din nou.
Tare rau e cand sunt bolnaviori copilasii.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

anangel, merci de intrebare, am petrecut la iarba verde pe marginea unui lac de ziua Germaniei, impreuna cu familia reunita.

Lili, pe mine ma enerveaza cand copiii mei vor sa se joace cu jucariile altor copii, mai mari, acestia si le feresc din calea lor, iar parintii lor nici nu se catadicsesc sa spuna, "lasati-i si pe ei, ca doar nu-s balauri!". Mai ales Fabi asa se intristeaza si dupa mai multe incercari nereusite ma ia de manutza si ma duce de-acolo . Io n-am inteles la ce se refera "coca"

Fetelor, am un sfat, daca-mi permiteti: de vreo 2 zile era sa ni se intample un mare necaz cu Alex, o tragedie, tremur si acum cand ma gandesc, nu vreau sa intru in amanunte, spun doar atat: Daca mai aveti inca in patuturi acele "protectoare de cap" legate cu un siret de margine, luati urgent foarfeca si taiati-le!!!!

Ramomar, unde anume mergi in Germania?

O seara faina fetelor!





Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Alexutza, ce chin pe capul lui Gabriel (si-al tau), 4 dinti odata!
Lakioana, succes la interviu! Mi-a placut poza cu maimuta... fetita frumoasa!
Beatrix, felicitari pentru testul luat!
Gety, si eu notez in jurnal progresele Narcisei, dar am uitat sa va spun si voua, mi-am amintit de asta citind postarea ta.
Pufy, sanatate multa pufisorilor!
Lili, nu pot sa-ti raspund la subiect, inca nu m-am hotarat.
Adina,
Alina, multumesc!
Gonghy, sanatate Mayei!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Poftiti la !

Adina - problema e cu siretul aparatorii sau cu aparatoare in sine? Bine ca s-a terminat cu bine la voi. Uf...Coca banuiesc ca e bebe, asa-i MamiLili?

MamiLili - noua nu ni s-a intamplat decat o data si atunci era vorba de vreo 7-8 copii de rromi, am crezut ca fac infarct cand am vazut cum se apropie repede de Vladut sa-l pupe. Pana sa ma dezmeticesc eu, Vladut a inceput sa planga si nu l-au mai pupat, ca l-am luat repede in brate.

Sa va zic o faza, eram cu Vladut si cu sora'mea in parc, la un moment dat sora'mea se intalneste cu niste prieteni, dintre care unul avea o groaza de pierce-uri. Vladut, cum a dat cu ochii de el, cum a inceput sa planga si sa ma cuprinda, dupa ce s-a mai linistit, iar ss-a intors la el si iarasi aceeasi poveste, si tot asa, pana a trebuit sa plece deja tipul ala, din cauza ca-mi speria copilul. Mi-o fost putin jena, dar no...ce era sa fac daca la al meu nu-i plac pierce-urile.




Mami 12+ si Vladic (17.10.2006)
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Cristina, multumesc pentru cafea! Mi-a placut de Vladut, deja are gusturi formate

La multi ani bucurii de 6, 7 Tora, Fabian, Alexander, Iulia Ioana!

Adina, eu te pup si te felicit de azi, plec la inmormantare, nu stiu daca voi apuca sa mai intru pana luni...


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata si de la noi!
MamiLili, eu n-am avut ghinionul sa am copii indemnati sa "pupe coca", doar ziceau "coca, coca". Oricum, nici intr-un caz nu-i lasam. Cum as reactiona? M-as opune, i-as zice "nu-i voie" si nu l-as lasa sa ajunga la coca mea.
Mucii s-au mai uscat, dar nu toti.
Acum inca mai doarme, face a ploaie.
Beatrix, nici nu-i mai dau suzeta. Ieri in schimb isi musca manseta la hainutza. Ma gandesc ca ar fi din cauza celui de-al 6-lea dintoc care da sa iasa.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Multumim pentru urari!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mai am o intrebare. Pentru harcaiala Mariei din piept mi-a dat cineva o reteta babeasca cu ridiche neagra taiata in 2, scobita un pic la mijloc si pus zahar. Se face ca o zeama, care se da la copil cu linguritza, cate una. Ati mai dat? Eu i-as da, dar nu stiu daca nu-i dauneaza la stomacel, ridichea fiind iute.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput