Piticlonti de iulie-august 2004 (232)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si o dedicatie speciala pentru Cristalina - !! Esti nemaipomenita, mama, un exemplu de rabdare si buna dispozitie !! (vezi ca de john nu am zis nimik ??)

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Alice, asta e avantajul cuvantului scris...:)))....intotdeauna pare mai bine decat este...:)

Eu recunosc cu mana pe inima ca am revenit la servici pen' ca imi face bine la nervi, am un tonus nemaipomenit acum ca scap d'acasa 5 ore ...:))
Azi, de exemplu, ma relaxai la o tura de shopping comunal . Fusei sa platesc rata la banca si cand m-am intors ca sa-mi calmez neuronu' am spart restul de bani pe hainutze la fete ...Nimic pretentios, d'astea de la chioscul din spatele institutului...Cu un milion luai o sacosa mare de hainute...:)))
Mie nu-mi iau nimic, pen' ca sunt cat China si sper ca hainele care mi-au ramas mici de prin dulapuri sa ma stimuleze pozitiv si sa ma apuc de slabit la un moment dat...:)))
Iar acum ma pregatesc sa ma relaxez la manichiura (ce-mi place ...:))))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

LMA duamna Nora, sa fii sanatoasa si voioasa!!!
Si eu am descoperit ca folosesc anumite expresii de la radu...cum ar fi "ma lasi??"...si barbata-miu zambeste pe sub musteti cand il aude...si se simte oarecum razbunat
Cristalina-3 ore de jucat cu papusile??? Il declar erou si model, si cred ca nu mai e mult pana o sa incep la barbata-miu cu texte de genu:"John face asa, john o ajuta la..." Poate pana la urma scoateti voi o carte...ca pe aia a lui supernanny am cam abandonat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

...meii da' se facu ora pranzului si sarbatorita n-a sarit cu nimik la interval...
Alice da,da o carte iti lipseste in trafic,la Paris era in mare trend in metrou,astia si o statie daca mergeau aveau o carte deschisa in mana...a si casti din alea de ascultat muzica....noi romani mergeam vreo trei sferturi de ora,da' tot timpul aveam ceva de barfit,asa ca uitam sa deschidem cartea

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Papadie, berea neamtului zisesi? Pai eu sunt de acord si cu tine si cu Monica, dar imi aduc aminte cum pierdui eu si picul ala de lapte pe care-l mai faceam in 2004 pentru Victor...dupa ce ca abia aveam de doua alaptaturi (ca de' la calitatea nemaipomenita a sangelui meu puteam sa ma impusc si mai mult nu iesea) putoarea aia mica nici nu a vrut sa suga aproape o saptamana (cred ca l-a stresat rau nasterea), am facut mastita pe dreapta, am ajuns la antibiotic si cand i-a dat de gust de oxacilina n-a mai vrut neam!! Si pentru ca mergeam tinandu-ma de pereti prin casa, doctorul mi-a dat o doza unica de dostinex care mi-a turtit prolactina, laptele si oboseala, ca aveam iar toate resursele numai pentru mine.

Si in 2004 inainte de nastere aveam si eu semne "de lapte", se marisera si-mi mai curgea si mie ceva galbui din sani, acum sunt uscati, curati, mici si draguti, deci slabe sperante sa iasa ceva din ei. Eu as fi ultra happy sa ii pot da macar de doua ori pe zi.

Si foarte important eu inca vreau cezariana cu toate riscurile, eu copilul vreau sa-l vad intreg si daca va sta acolo pana la termen va iesi prin cezariana. Daca ma apuca mai repede... asta este.

Catrina daca improvizeaza sa se ia de mana cu Victor, ca si al meu inventeaza versuri de mama focului, foarte convingator!! Si felicitari pentru John pentru jocul cu papusi, trebuie sa-i spun lui Gicu ca el e norocos ca presteaza cu masinutze si pistoale!! Imi spunea acum o saptamana ca el nu a avut mai mult de 5 jucarii cumparate in copilarie si ca restul erau facute de bunica-su (care era tamplar) si ca mai pe la 5 ani si le facea singur!! Ehei... alte vremuri, acum nu mai stim cum sa le suflam in fund cu lectii de germana, saci de jucarii, haine de firma si mai stiu eu ce...si mai si visez urat noaptea ca n-o sa ma pot ridica la nemaipomenitele pretentii ale copiilor mei. Mda..noi suntem de vina ca ne stresam aiurea.

Olivia imi pare rau ca-i bolnavior, sanatate multa iti doresc!! Cine sta cu el acasa?

Roxana te felicit pentru rabdarea copilului de a picta ceva, al meu ... poate prin clasa I.

Eu cred ca la Iashi e mai putina poluare si un trafic mai lejer Nora trebuie sa dea de baut, nu conteaza cati ani are. Socru-meu (moldovan si el) pretinde ca anul asta a facut 29 si pen'ca la anul schimba prefixul o sa faca bairam mare.

Ieri seara husbandul ma intreba candid daca tanti stie sa faca ..radeti da? ...coltunasi!! Eu i-am replicat ca tanti e bucuresteanca si coltunasi o sa pape pe la Craciun dac-oi avea eu chef sa stau sa-nvart la ei.

Alice, dar unde lucrezi tu mama de bati pana si recordul meu Dr. Taberei - Pipera de 90 de minute?



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

quote:
Originally posted by g_ioana

...meii da' se facu ora pranzului si sarbatorita n-a sarit cu nimik la interval...



Asadar si prin urmare mai puteam intirzia ceva-ceva in trafic !! Apoi, zicea ceva ieri Nora de neshte saleuri, om fi pierdut tratatia !! Sau e iarasi far de sefi si a bagat o raita prin oras !!
Daaa, Ioana, i-am facut si eu cerere hazbandului de umplere a empetrei pleierului, ca vad ca e la moda ... si cum io in drumu meu spre munci nu am cu cine birfi, mai bag o melodie, un rind dintr-o carte, ca acasa timp de culturalizare nu am (cu exceptia dvd-ului care imi tine companie noaptea la filme).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Aaaaa, nu ma mai joc !! Mai e cineva care face mai mult decit mine pe drumurile patriei ??
Andries, eu stau in Titan, si firma este in spatele circului de stat. Drumurile disponibile sint toate in lucru, iar azi a fost cel mai rau din toate zilele de pina acu ! Mai noi se lucreaza si la magistrala 3 de la metrou, deci pina si acolo e nashpaaa rau ! De venit vin cu masina pe mihai bravu si apoi olecutza din stefan cel mare, pina la lizeanu, ca pe fundeni e groasaaa rau, la intersectia cu avionul de la dna.ghica !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabitzule, Gabitzule... la mine greturile au fost cat de cat suportabile numai dupa ce-am intrat in medical...din pacate. Incearca si tu cu metroclopramidul ala poate are ceva efect...la mine numai Campari Orange mergea. Dupa doua sonde, ma culcam si-mi era mai bine. Si acum cand merg in carefour mi-am facut reflex si trec pe la bauturi sa-mi iau o sticla de Campari.

Victor merge oriunde numai cu ghiozdanul cu doua, trei maieuri si doua tricouri in el ca e transpiracios tare. Si a invatat sa se duca la oricine si intreaba: "Ma schimbi? Am transpirat!!" si oamenii il schimba..educatoarea, mamele de copii la care se duce in vizita la petreceri, profu' de tenis, soferul de la gradinita ...

Bunica Scufitei Rosii consuma vin pentru ca asa e traditia la tara, un pahar de vin rosu e sanatate curata. Inclusiv medicul mi-a spus asta si mi-a recomandat calduros un 50 ml de cabernet seara la masa pentru scaderea colesterolului si a trigliceridelor. Fara bancuri.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by alice2004

Aaaaa, nu ma mai joc !! Mai e cineva care face mai mult decit mine pe drumurile patriei ??
Andries, eu stau in Titan, si firma este in spatele circului de stat. Drumurile disponibile sint toate in lucru, iar azi a fost cel mai rau din toate zilele de pina acu ! Mai noi se lucreaza si la magistrala 3 de la metrou, deci pina si acolo e nashpaaa rau ! De venit vin cu masina pe mihai bravu si apoi olecutza din stefan cel mare, pina la lizeanu, ca pe fundeni e groasaaa rau, la intersectia cu avionul de la dna.ghica !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete





Am inteles acum, nici ca ai pe unde s-o iei prin alta parte. Luni am fost si eu pe Iancu de Hunedoara si Stefan cel Mare pana la Floreasca si-mi venea sa parchez masina si s-o iau pe jos ca ajungeam mai repede. Sper sa termine nenorocitii macar cu tramvaiul pana in noiembrie.

Traseul meu este Dr. Taberei - Apaca - Carefour Orhideea - Gara- Pta Victoriei - Pta Ch de Gaulle - Sos Pipera - Ilfov si pe vreme de toamna - iarna fac 90 de minute, trei ore zilnic (dus+intors) la orele 8 - 9:30 si 18-19:30 si de multe ori incalc regulamentul, altfel ar fi si mai mult. Nu stiu ce-o sa fac la anul, sincer ma gandeam sa-mi schimb serviciul.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai ia stai tu cu bebe acasa, in doi ani cred ca se mai rezolva din trebile de prin Bucuresti (sau e wishful thinking ??).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput