Piticlonti de iulie-august 2004 (232)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

LA MULTI ANI, NORICOOO!!! DAI DE BEUT AZI???


Eu ma grabesc sa va scriu pentru ca dupa ora 10.30, cand incep inglejii ziua de munca, ne restrictioneaza accesul pe mai multe site-uri si de ieri au dat si de DC, mama lor...

Vreau sa imi laud copilul, doua zile la rand a luat buline verzi (oare stie doamna "docatoare" ca se poarta verdele anul asta? ). Cica prima e pentru ca a stiut un cantecel cap-coada si a doua pentru ca a strans singurel jucariile la culcare... Mey, ce mandra sunt, nu va inchipuiti!. Si in plus, a fost indelung laudat pentru ca, desi noi am dus doi saci cu jucarii la gradi (aveau niste jafuri), Matei nu a spus niciodata ca sunt ale lui, i se pare normal sa se joace toti copiii cu ele.

Gabriela, sa treaca greturile mai repede!!! Sa ne povestesti din excursie, chiar sunt curioasa!

Carmen, pai te gandesti cum va face dl Pasa cand o marita?? Si sa stii ca si eu stiu povestea tot cu cozonac si vin (parca bunica Scufitei e soacra-mea, care da cu vin "sa prinda puteri" ).

ROXI, felicitari pentru cele 5 buline!

O zi buna, daca mai am timp, mai revin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

La multi ani Nora! Multa sanatate si voiosie iti dorim!

Multumim pentru ca apreciati eforturile noastre...:))))

Ina ne-a citit...Suntem foarte buni colegi de apartament eu si John, ne intalnim la servici si mai povestim de ce au mai facut fetele
Ieri i-am propus lui John sa facem o sedinta ca sa discutam despre un articol pe care tebuie sa-l scriem...ca acasa nu avem sanse sa vorbim...hehehe

Roxi, felicitari micului pictor! La cat mai multe masinute de pompieri primite astfel...:)))
Si Maria e incantata de educatoare (pe care o cheama Marina, ar trebui sa fie doamna Marina dar la noi e simplu "Gina" ...ca asa o cheama pe vanzatoarea de la chioscu' din capatul strazii care ne da "ciubuc")

Andries, ba tzitzele bat toate biberoanele (aici imi trebuie un icon din ala mic cu o femeie grasa cu tzitze mari si steagu' Romaniei pe ele )
Mie mi-e ciuda ca asta mica nu vrea sa traga ca lumea din ele ca sa mentina productia. Pai ce bine e sa te trezesti noaptea, ii infigi tzitzica si molfaie la ea pana se calmeaza dupa care te culci la loc...fara sa-ti mai inghete picioarele pana te duci la bucatarie ca sa prepari laptele (se simte pana la voi regretul nespus din sufletul meu pentru ca-mi dau seama ca boieria asta nu o sa dureze mult...?!)
Parerea mea...:)))

Gabi, cred ca toate grijile tale o sa treaca in momentul in care vei tine pe bebe in brate.
Copiii sunt modelati de parinti ...ale noastre's agitate pentru ca noi suntem agitati (adica eu...cat pentru doi...:)))
Tot parerea mea...:)))

Avem niste colegi de munca, au doua fetite, pe cea mare o cheama tot Maria iar cea mica e de-o seama cu Ioana...stau tot in Magurele...ce sa mai, ai zice ca avem aceleasi probleme...:)))
Pai nu e asa, oamenii s-au dus asta vara in vacanta la mare, se duc in fiecare weekend la munte, cea mica adoarme frumos la 9 seara si o trezeste mama ei la 8 ca sa-i dea sa manance...
Dar, vorba lui John "Tu te-ai uitat la copiii lor?!"...zic "da"..."Si pe urma te-ai uitat si la copiii NOSTRI??!!"
Nu te uita la ce scriu eu, e mult mai frumos decat suna....

Ioana, si tu Brutus?!
Inclusiv mama mea intreaba daca a mancat John, ce face John, cum se mai simte John...sa mai ia si John niste vitamine si sa se duca la un control

Carmen, lasa bre fomeia sa bea un vinisor ca sa-si faca sange sa-si revina...Ce carcotasa esti!!!
Pupam participanta la Cantarea Romaniei si pe micul scolar ca sa-si aduca aminte temele...:)))

Una cu agentu' efbiai, alta cu cosarca...Ce va da neica la robinet la Ieshi, ce pun in apa aia ca vreau si io o sticla!

Daria, vezi!? De asta mananca Giulia mult, ca sa aiba energie multa de consumat...:))

Gabi, iti doresc sa treaca repede greturile.

Pupam voios si o zi minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cristal, zii repidi cu cin` vrai sa te visezi la nuapte si`tz pui la dispozitie documentatie poate pin` diseara ti se implanteaza in subconstient;)) johnnn, daca cetesti, nu da:D:D pi es: sa hie persoana publica sa am acces la informatii

roberta, felicitari si voo! brei, va spusei ca pe duamna a secsoasa de la grupa lu` ionu` o inlocui alta de fro suta de chile? cum drequ sa nu plinga cupilu?;))

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Tocmai am mai facut o "plimbare" pina la baie...mda, cupil cu personalitate...mai nu imi sta in fie sa ma pling, dar asta chiar m-am doborit si nu ma asteptam...

Lasa, Cristalule, ca am retinut eu esentialul - respectiv ca sunteti o familie foarte frumoasa!

Roberta si Roxana - felicitari pentru pitici!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Andries "spor la treaba" Ca sa-ti inalt moralul pe cele mai inalte culmi iti prevestesc o nastere in 5 minute din care trei razi la un banc, unu expulzia si alalalt minut ramas e de pupat bebeu:))) (la alaptare sunt in gasca cu cristala... m-au salvat tzitzele in primele luni. urasc sa ma scol noaptea sa fac bibe. si in plus stii tu laptele de mama e ca berea neamtului. bun tare )Leloo pt tine am doua cuvinte: FELICITARI! Vomex - sirop (exista si varianta pastile sau supozitoare dar eu sirop am balotat si mi-a fost mai bine).
Pasariculus si eu am aceeasi problema numa ca la mine e invers. In sesnul ca numa io o las pe Mielu in lakrime amare la gradi. Primele trei zile zbura de acasa la gradi. cand a vazut ca se ingroasa gluma si tre sa mearga zilnic a inceput sa plinga.
-De ce plangi, mä?
-Mutzi cupii.
-Pai si nu e frumos sa te joci cu multi copii?!
-Da (neconvingator).
-Si atunci?! (io consternata ca a trecut de la entuziasm la jeluit)
-Ghidinitza hiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmm siviciu immmmmmmmmmmmmmm (lacrimi amare) Cainaaaaaaaaaaaaaa (hohote si muci galbeni).
-Pai si tata merge la serviciu si nu mai plange ca tine...
-Tata siviciu cumpele Caina ou cociolataaaaaaaaa (lacrimi). Caina ninikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (lacrimi de crocodil).
In esenta nu-i place munca de birou lu' fime-mea (care lu tacsu ii aduce satisfactii in oua de ciocolata da ei...nada). Acu sta acasa ca fu ziua germaniei si au liber pana sapt. ailalta. Maaaaaaaare bucurie.

NORA -LMA sa fii sanatoasa si sa ai numai bucurii de la cei dragi



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Maria mea s-a obisnuit cu gandul ca o duce la gradinita si o aduce tanti Ioana. Ieri a jelit pentru ca "nu mai vine tanti Ioana sa ma iaaaa?!"...:)))

Mie nu-mi povesteste ce face la gradinita decat rar. Ca de exemplu ieri cand a zis ca a desenat la gradinita, "ce ati desenat" "casutza" "ai desenat o casuta mami?!" "nuuu, Ma-i-ia a desenat un laptic!"...ca ala e in cutie patrata.
Dar lui taica-su ii toarna tot.

A prins si ea niste cantecele din zbor, drept e ca acolo unde nu stie versurile improvizeaza la greu ...ieri cand s-a dus la culcare canta ceva cu niste puisori, asa ca John a trebuit sa faca juma' de ora "piu piu piu"....hahaha
Si prinde din zbor nu numai cantecele. Acum cand nu vrea sa faca ceva imi tranteste un "ce spui Flantz"...:))) de nu ma vad. Sau "shhh, nu mishca nu 'espi'a"...evident preluate de la John.
Iar acum ma striga prin casa "Moniculeee"

Insa are si momentele ei de tandrete, cu "iubeste-ma mami"...:))
Se da pe langa mine ca pisica si-mi zice "mangaieshte-ma si pe mine un pic"
Ieri a descoperit ca mami are dintii "supel!". Asta dupa ce ranjisem la ea juma' de ora si-i explicasem ca daca nu se spala pe dintisori o sa aiba dintii urati si "murdari" ca mine...:))))
Dupa ce a studiat problema amanuntit a ajuns la concluzia ca "Ma-i-ia nu aie maselutze, da' o sa-i cheasca"

Sau dimineata, dupa ce o dezbrac ca sa o schimb de pijamale fuge in fundu' gol prin casa si vine la mine numai sub amenintari, cu mainile ridicate sus si ca sa imi zica "ghidila-ma" ...:)))
Si ne place sa "lucrezam" cu plastilina...Si tati "lucrezeaza" cu ea. In primele zile faceau cate o "lucrezare".....hahaha
La astea John e de baza. Duminica avea okii bulbucati. Se jucasera aproape 3 ore cu papusile....hehehe

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Carmen io am zis de mult ca la ixaminile de titularizare pentru invatatoare si educatoare trebuie musai si o proba..fizica,ca la banci bre,ca-s niste fete la ghisee...!!!!!
Mandra mea se vaita ca o doare un dintisor,caut prin toate cunostintele un stomatolog bun pentru cupil, gasesc si incep s-o pregatesc,mi-o taie din start "io nu vreau la o doamna doctor,eu vreau la un domn doctor,dragutz,tare dragutz"..azi am reinceput cautarile..
Cristalina, cred ca pe la Ieshi ie ceva in aerramas de la ultima vizita a lui Base....dar stai sa vezi ce vise o sa avem de sambata,ca incep sarbatorile iashului si tin pana pe 16 octombrie.....
Leeloo multeeu una recunosc ca nu am stiut deloc ce-i greata cand am fost insarcinata......distractie placuta lui Stef in excursie...la mine orice iesire in parc este ca plecarea in excursie am in rucsac:guma de mestecat,tic tac,apa,banana,bani pentru pufuleti si ou kinder,servetele uscate si umede,vreo 2 masinute,2 motoare si 2 papusi,creta alba si colorata,un maieu si tricou de schimb si un batic!...is dusa rau...
Roberta si Roxi felicitam cavalerii descurcareti si imbulinatzi...eu trebuie sa prestez musai in week-end o iesire la MC sau la Mall ca ne apropiem de 5 buline rosii
Alice n-ai ajuns maica la servici,ia grabeste-te ca da Noricica de beut si de mancare!!!!

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Papadico...hai ca e Catrina simpatica foc...:)
Zi-i ca le da si lor cate o chezina la sfarsit de saptamana...Un ou lucios si frumos de la Kinder pe care il cara mami pana acasa...:)))

Carmen, io's cu spiritul de turma....imi place de a lu' pitt. Si fiind mai in etate nici mel gibson nu-mi displace...:)))

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Papadieee - steti ok ??? Pupam Catrina ! Cum e Soficu ???
Leeloo - io te pot incuraja, ca dupa ce nasti, nu vei mai avea greturi, pe mine atat m-au tinut Si sunt sigura ca va veti descurca foarte bine dtpdv !
Ioana - hahaha, tare de tot Maria, pune-te si cauta un doc simpatic.

Si Giulia invata cantece la gradi, deseneaza si mai nou, eveniment absolut nou in viata noastra, ma pune sa citesc povesti, in sfarsit !!! Sunt fff happy !!!

Edit - Cristal -


Daria & GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Beyyy, fu cit paci sa pierz masa si dansul si mai ales beuturicaaaa, fir-ar mamica lui sa fie de trafic, ca si pe jos ajungeam mai repede !!! Da am zis, de miine imi iau cite o carte la mine, macar sa stiu si eu ca realizez o treaba culturala cit sta masina prinsa pe strazile patriei ! (Va dati seama ca anul viitor, cu ocazia samitului, o sa pot citi enciclopedia dintr-o suflare ?? hahaaa).
Deci, LA MULTI ANI, Noricaaa, , sa fii sanatoasa si fericita alaturi de intreaga ta familie !! Citz ani zici ca ai facut ? Douazeci, nu ?? Sa ne traiesti si sa infloresti !!
Gabi, , sa treaca greturile !! Si pupici lui stefanel, sint si eu curioasa cum o sa fie in excursie ! recunosc cu mina pe inima ca io nu as avea curaj sa il las pe gizmo sa plece intr-o aventura dasta !!
Roxi, bravos pentru ziua far de migrene si felicitari iepurasului pentru bulinute ! la cit mai multe realizari din acestea pentru voi amindoi !
Olivia, ce-i aia neicule crup ?? Sper ca nu-i ceva serios, sanatate multa lui Uka !!
Roberta, felicitari si pentru Matei, , banuiesc ca esti mindra tare de reusitele lui !! Si o zi usoara azi la muncile englezite !
Ioana, hihii, mindra ta e nemaipomenita, apoi daca maica-sa viseaza la febeisti, ea de ce sa nu vrea un doctor tinar si dragutz ?? Ca si io sint de acord cu ea, dupa ce ca ma duc undeva unde nu-mi face nici o placere, macar ochiul sa se bucure intru citva, nu ??
Carmen, cuul ai fost cu dl.Cos(m)arca !! Chiar, ce beti acolo la robinet ?? Sau imbuteliaza Iasiul ceva la sticle si noi nu am descoperit inca ?? Trimite-ti si ceva paici, ca ducem lipsa, sa fie brunet, eventual cu ochii verzi sau albastri si tinerel, sa mai schimbam si noi singeleee !! (Pentru diseara e lok, ceva ??)
Daria, pentru Giulia !! Si bravos pentru ca ati ajuns la povesti, vezi ca la librarie exista o multimeee de carticele mistoace cu fel de fel de povesti (eu nu auzisem toata vietzica mea de 38 de ani de Rapunzel, si sa vezi ce frrumos adaptez Prislea cel aur cu merelee de aur !!).
Apropos de povesti, da, asa e cu Scufita, duce vin si cozonac ... asa stiam si eu, dar in varianta dvd pe care o tot vizioneaza andrei, are in cosulet o TURTA si o sticla cu vin ! Noi mai avem si varianta cu masline, ou fiert, rosii, piine si sunca !!).
Papa, !! Bine ati revenit pe la noi si pupici multi fetelor !! Andrei e si el fan oua kinder, doar ca el prefera jucariile, ciocolata o maninc eu !!
Mitzuuu, ce mai faceti ?? Sper ca sinteti ok !
Andries, bine ca ai reusit cu tantile amindoua ! Sa o tineti tot asa si sa fie bine si cu bebe !! Eu una as mai sta acasa ...
O zi minunata va doresc ... sint pe aici !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput