Colectia de toamna-iarna 2005 (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Joy ti-am zis ca nici eu nu-s pro pompa. Dar e mai bine sa nu-i dai deloc biberon ca sa se invete sa traga ca lumea din san. probabil el trage un pic, apoi oboseste, adoarme, se trezeste, iar trage si tot asa.

Oferta Xandrei - vezi sa nu fie + taxe de aeoport, chestii de genul asta.
anda noi am fost cu Myair si nu m-am simtit deloc in nesiguranta. Nu vad de ce s-ar angaja piloti, stewardese, etc la ei daca ar sti ca sunt sanse mari sa pice. Parerea mea este ca low-costul a luat foarte mult din piata de turism si incet incet celelalte vor ramane mai mult pe piata de business sau isi vor mai micsora tarifele. La cursele scurte ma refer.


lavi, e 175e fara taxe, deci 275 cu toate taxele! tocmai de-aia bat eu din pinteni ca e o oferta f buna!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by pumba
xandra- am inteles ca vrei sa faci mamografie? initiativa ta sau la indicatiile med?>
de curand am citit( nu mai stiu unde) ca la pers pina in 50 de ani e recomandata ecografia ,dat fiind tesutul dens al pieptului rezultate la mamografie ar fi neconcludente.
Peste 50 ,da ,mamografia e recomandata.
Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)


Pumba, m-am gandit io sa fac, pt ca oricum merg cu mama. Ma mai gandesc daca-mi fac si eu, oricum, inca nu sunt f hotarata.

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Neata
am intrat pe fuga sa va anunt ca David n-a mai facut febra peste noapte.e bine sa iesim afara?
pup scurt si apasat vba Leei mancata de tantari. sw c

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

quote:
Originally posted by pumba
xandra- am inteles ca vrei sa faci mamografie? initiativa ta sau la indicatiile med?>
de curand am citit( nu mai stiu unde) ca la pers pina in 50 de ani e recomandata ecografia ,dat fiind tesutul dens al pieptului rezultate la mamografie ar fi neconcludente.
Peste 50 ,da ,mamografia e recomandata.


Hmmm, din cate am citit eu, pe-aici se spune acelasi lucru dar despre varsta de 30 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Rapid sa o si eu pe Inuta, ma bucur ca ai reusit sa ne mai servesti o "placintica" de mesaj. N-ai zis cat de mare poate sa fie fraza...una de 2 pagini merge?

Ioana super pozicile, mi-a placut tare tare mult aia cand e cu capul pe burtica ta si parca asculta atenta

Addya la catd e kamikaze e conu Razvan, trebuia sa vina si ziua asta. Hai bafta la dintzar!

Miri azi parca e mai racoare afara, io zic sa-l mai ti nitel in casa, sa fii sigura.

Miruna mea vad ca a tot stranutat azi, inca n-are nimic, dar cred ca-i bag o doza de Oscillo preventiv. Sper sa nu raceasca taman acu' cat e tasu plecat

Fug la bagajele lui Marius, trebuie sa fac si ceva de papa....voi avea o zi plina. Pup colectia

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

sunt sucarita, s-a rupt carutul lui vlad, si-acu tre' sa-i cumpar altul!!! macar daca ma prindea pe vremea BE, ii luam de-acolo mai ieftin... offf...
ce-mi recomandati? vreau unul ieftin si bun!
si care sa tina un copiloi de 15-16 kile!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

off iar mi-a sters zuzu mesajul
Xandra ma bag eu ca experta in carucioare face bagaje.pup you Madau.
mai ieftin cred ca e cel de la primii pasi. eu am unul luat de mama din Europa cu 75 lei, prin magazine e 150-180. dar David e la categoria pana, bine cu piata facuta trecea si el de 16 kg pe carut!

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Xandra, eu am devenit fana a carucioarelor Chicco, noi avem un ct 0.4 de mai bine de un an, acum as lua ct 0.5. Carucioare sport si solide mai sunt si de la ABC Design. Asta-vara ma tenta un carucior super-ultra-usor, stil hamac - am vazut pe strada dar nu stiu sa spun ce firma erau...

Miri, daca nu mai are febra si-l vezi in forma, eu una i-as scoate putin nasucul la soare azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

avand in vedere ca eu nu ies din cuvantul cuscra-mii care a propus o fraza de cap de mama de copil, ma conformez si va spun ca educatoarele au inceput sa-l alerge pe nichita cu mancarea la pranz deoarece le-am spus ca altfel il retrag de la gradinita ca slabeste, fara suparare, mai vreau sa-i transmit inei ca sunt in cuget si-n simtiri alaturi de ea si sper ca rachelina va depasi momentul asta mai sensibil la cresa si ca eu o s-o ascult si voi mai avea rabdare cu nichita in privinta gradinitei, mai vreau sa va spun ca si eu stiam ca e ok mamografia dupa 30 de ani, david al lui miri ar trebui sa mai stea inca o zi in casa dupa viroza, chiar dk n-a facut asta noapte febra, pediatrul meu zice 3 zile dupa ultima zi de febra stam in casa, apoi mai vreau sa ma minunez cate bagaje face madau, ca de 3 zile ne tot zice ca-l pregateste pe marius pentru delta:), zici ca se duce la vanatoare de crocodili in africa, nu la pescuit pestisori de delta:) dar ii urez spor la treaba de valize:), mai vreau sa intreb ce fac bic, alinus si fee, de fee stiu sigur ca citeste ca bigbrother , dar nu intra sa zica nimik ca cica nu are mereu ce povesti:), dar o rog sa intre sa ne spuna ce mai face scumpul blond de daniel, pe alinus vreau s-o intreb ce se mai intampla prin olanda, adik ce mai face missa, nu situatia geo-politica, plus ca imi e fte dor de posturile concise ale lui bic:); acum ma voi duce la treaba ca am un vraf de documente si azi chiar grele rau, de-alea de nu merge daca nu ma concentrez, fac greseli, dar voi mai trage cu okiul pe DC azi si nu in ultimul rand, trebuie s-o mai incurajez o data pe xandra sa-i dea naibii de bani:), adik sa le dea drumul si sa plateasca excursia la paris ca vede ea cum se descurca p-orma:) si va urez o zi buna in aceeasi fraza, sper ca nu v-au sarit dioptriile cu inca un numar citind acest mesaj, dar trebuie sa spun tot intr-o fraza ca sa vada cuscra ca sunt receptiva la propunerile ei:))


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mamografie eu mi-am facut pe la 24-25 de ani la Medsana, m-a cam speriat tipa aia dupa care m-a linistit ginecologul si ecografista.

Eu la fiecare control ginec. ii spun sa-mi controleze si sanii, pt ca altfel se pricele un ginecolog si altfel eu. In mod normal ar trebui sa faca asta de rutina dar nu stiu dece de regula se neglijeaza.

Acum un an si ceva cand am fost la gine mi-a zis sa fac o eco (oricum nu ma putea palpa pt ca inca alapta). Dar de mine n-am ajuns la eco si azi merg la gineco si mor de rusine ca n-am facut eco.

Toate precautiile astea sunt pt ca matusa mea a facut cancer de san. (Din fericire e operata si traieste.) In plus mai am si eu ceva galme pe ici pe colo dar nu pun probleme, sunt hormonale, variaza cu ciclu.

Mergi la inceput