Colectia de toamna-iarna 2005 (157)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helep spune:

Am intrat deja in luna de sarbatoare a colectiei. Inca putin si Alexia de roxisialexia va sparge gheata aniversarilor. Ati inceput sa faceti planuri de petreceri si cadouri?
Eu am inceput deja . Sunt tare neradatoare; stiu ca anul asta va intelege ce se intampla si ca se va bucura de petrecere, de suflat in lumanari, de cadouri .


Hele mamica de Maia (3 Noiembrie 2005)
http://s241.photobucket.com/albums/ff301/HelenePrelipceanu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

seara buna fetelor!

n-am citit nika din urma, am intrat sa va zik ca sunt suparata rau rau, conu Razvan si-a spart un dinte (centralul dreapta sus).
Nu ma intrebati cun pt ca nu stiu, era afara cu socrul meu, am inteles ca a cazut la tobogan, ceva de genul asta, nu mi-a dat prea multe detalii si nici eu nu insist aku pt ca sunt prea necajita si probabil discutia va degenera....
Si cum am prea multa nevoie de ajutorul lor, iar ei nu sunt oameni neglijenti, dimpotriva, incerc sa privesc totul ca pe un accident care mi se putea intampla si mie....

maine ma duc la dentist cu el sa vad ce-om face (sigilare, fluorizare, nush) oricum plomba fizionomica abia dupa 3 ani pot sa sper sa-l fac sa stea cu gura deschisa.

nu ced k il doare pt k a venit f bine dispus de afara si in casa s-a comportat absolut normal...

poop u all

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ioana - sunteti o familie reusita! tu arati foarte bine ,nu esti deloc schimbata .

joy- indiferent cum il vei hrani pe junior ,important e ca tu sa fii fericita ,odihnita si relaxata. Cand vine vlad? abia astept sa ne spui cum a decurs inalnirea dintre frati.

xandra- am inteles ca vrei sa faci mamografie? initiativa ta sau la indicatiile med?>
de curand am citit( nu mai stiu unde) ca la pers pina in 50 de ani e recomandata ecografia ,dat fiind tesutul dens al pieptului rezultate la mamografie ar fi neconcludente.
Peste 50 ,da ,mamografia e recomandata.

vreau sa urez Bafta multa boboacelor si celor care isi continua studiile - madau,miri... ajutati-ma si voi ......stiu ca mai sunt fete curajoase...

Eu sunt in curatenie generala ,vineri imi vin socri pt prima data de cand ne-am mutat in casa noua, ultima data i-am vazut anul trecut pe vremea asta....deci putin suport??????????multumesc.
ma duc la frecat covoare si dezinfectie .



Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
Originally posted by pumba


Eu sunt in curatenie generala ,vineri imi vin socri pt prima data de cand ne-am mutat in casa noua, ultima data i-am vazut anul trecut pe vremea asta....deci putin suport??????????multumesc.
ma duc la frecat covoare si dezinfectie .



Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)



Hai tu pumba, hai tu pumba :D Spor la treaba!

addya, imi pare rau de accident. tine-ne la curent cu ce a dispus stomatologul.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Pumba vin sa te ajut? vrei sa-ti trimit mopul ala nou?
cu bobocelul...e boceala nu boboceala.am pierdut anexa2 cu notele de la licenta si tre sa o declar pierduta la notar, la monitorul oficial...si in afara de asta la ASE dureaza 30 zile sa-mi dea un duplicat.Mimmi mai e boboaca. bafta multa la ambele.

Fi-miu azi n-a facut febra deloc, dar nci n-a dormit la pranz ca s-a trezit la 11.pe seara statea cu coatele pe masa si cred ca a alunecat si s-a lovit la nas, are o dunga rosie, si mai tarziu cand se atingea incepea sa planga de durere.m-am gandit ca dc ar fi fracturat nu s-ar fi oprit din plans.

Xandra
te-au influentat stirile de la protv?stiu cala Cutitul de argint e o policlinica cu sigla mare cu funditza roz.e specializata pe depistarea anomaliilor la san.

Addya
din ce am vazut eu in parc bunicii sunt muuult mai atenti decat persoanele cu care ies copii de obicei, nu da vina pe el, accidente se intampla, asta nu inseamna ca n-as fi reactionat exact ca tine. ad nu i-as fi zis nimic, dar l-as fi invinovatit, si asa garantat n-o sa doarma facand mea culpa.ia sau te pui pe picioare cu ?

Joy
tu tot timpul te invinovatesti de ceva!ba ca e Vlad la tara cand el calareste caii binemerci, ba ca nu e sters praful in vitrina baca...am o prietena care a nascut in august, era hotarata sa alapteze exclusiv si nu s-a putut, urla bietul copil de foame ... tot timpul era cu sanul in gura, tot timpul plangea, si dormea numa 10-15 min, era saraca zombi, si i-a dat formula pana la urma ca scadea copilul in greutate.incearca sa te relaxezi ca doar nu e primul copil pe care-l tii in brate. ai vazut doar ce frumusete de baiat ai crescut. si tot din aceiasi sani a supt!te mai ajuta Ela?

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helep spune:

pumba spor la trburi. Da, eu n-am inteles, la ce ai tu nevoie de suport? la curatenie sau suport moral ca-ti vin socrii? Daca-i vorba de curatenie, iaca-ma ca ma pun pe avion si intr-o clipa-s acolo, daca vrei suport moral poate primesti de la alte fete caci eu una nu-s cea mai in masura (socrii sunt aici de aproape de un annnnnnnn .

Hele mamica de Maia (3 Noiembrie 2005)
http://s241.photobucket.com/albums/ff301/HelenePrelipceanu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Monet, superbe fetitele tale, ca de obicei

Ioana, foarte dragute pozicile voastre, se vede ca sunteti o familie implinita. Tot am avut de gand sa scriu, si nu am apucat... Gandurile exprimate de tine vis-a-vis de venirea pe lume a lui Stefan ar fi exact aceleasi pe care le-as avea si eu daca ar fi sa am acuma bb2. Dar tu esti o mamica minunata si sunt convinsa ca adaptarea se va face de la sine asa incat nici Maria, nici Stefan, sa nu se simta vreodata neglijati.

Ripley AMR 8 zile

Joy

Pumba, spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Felicitari proaspetelor mamici, sa va traiasca boboceii sanatosi si mancaciosi!
Wow, cind am auzit de ultimele evenimente am si intrat rapid pe forum, nu puteam rata asa ceva.

Celorlalte viitoare mamici le urez o sarcina linistita si frumoasa.

Lavi, Anda, superbe pozele din vacante.

Mada, am vazut ultimele poze cu Miruniciul, traznet, nu alta! Superba in rochita alba! ( si nu numai!)
Felicitari pentru apartament, sa-l stapiniti sanatosi!

Hele, Mona, Ioana, am vazut pozele si cu printesele voastre dragi si frumoase!

Cata, Mada, Lavi, Pumba, Meems si cele care au intrebat de mine multumesc! Sint ocupata pina peste "urechi" ca asa m-am invatat si-mi si place.

Cata, succes cu adaptarea Biei la bunici si tie cu serviciul.

Vai Madutza, prin ce sperietura ai trecut cu Orlando, bine ca finalul este fericit!

Hele, iti ramasesem datoare cu un raspuns; noi in casa vorbim numai romaneste. Mai nou, fii-mea mai baga cite un cuvint si in Engleza. Si prin Windsor o sa trec, negresit, in cativa ani deci bine ai facut ca ti-ai luat masuri de precautie ( ref. la comentariul despre ginere-meu).
Cum se numeste magazinul de care mentionai tu si Pumba? .99 de centi ce anume, ca m-ai facut curioasa?
Ce interesant la voi, uneia ii pleaca socrii, alteia ii vin...

Pumba, daca ti-as spune citi bani am dat eu pe dantura, zau ca ai rasufla usurata.Si vorbesc de bani dati in aici, nu si in ro, unde, inainte sa plec, jumatate din valoarea unui apartament l-am dat la dentist.

De Alinusa, Bic, mai stiti ceva?

Anda, si eu sint pro cresa, cred ca in vreo luna poti sa vezi un rezultat concludent, acum este prea devreme, nici nu a avut timp sa-si dea seama despre ce este vorba.
Cind am luat-o astazi pe Rachie de la cresa am observat cu surprindere ca toti copilasii erau pe saltelutele lor, cumintei, iar cele doua educatoare stateau prin preajma. Daca va spun ce atmosfera era in urma cu o luna, cind 6 educatoare nu ii puteau stapini, nu va vine sa credeti! cu timpul se dau pe brazda toti.

A trebuit sa parcurg mai mult de 60 de pagini ,sa ajung si eu la zi cu cititul.
Incepind de maine, propun o noua regula: o singura fraza pe cap de membru al colectiei. Mamicile gravi si cu doi/trei prunci au dreptul la trei fraze. Ce parere aveti?

Rachelina mea inca mai plinge uneori dimineata, mai nou, de vreo doua saptamani, cind o pun dupa-amiaza si seara la culcare face crize de plans, am incercat absolut toate metodele, nu merge nimic, le-am luat la intrebari pe educatoare sa vad care este cauza, ce se intimpla pe la cresa de-o afecteaza si mi-au spus ca-i posibil sa plinga din cauza separarii de mine..bine, dar acum, dupa o luna de cresa? explicatia ar putea sa fie ca acasa ii acordam 1oo% atentie numai ei iar la cresa trebuie sa imparta totul si nu mai este in centrul atentiei.Treaba a picat cu atit mai rau fiindca ii comandasem un pat superb cu o biblioteca unde sa-i tinem cartile si jucariile, insa am contramandat pentru mai tarziu, nu este cazul sa o supunem unei alte schimbari desi imi doream sa redecorez camera pina de ziua ei.

Cam atit despre noi, cind voi avea vesti bune voi intra sa vi le spun.

va pup de un milion de ori,

Editez: pozele proaspetelor floricele de Joy si Tania mi-au produs o bucurie si o nostalgie de nedescris. Superbe!


Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Are cineva idee ce se intimpla?; m-am dus la membri,mi-am introdus id-ul ca sa vad unde am postat ultima data si sa ma apuc de citit. Imi arata ca nu exista nici o persoana cu acest nume de utilizator. Am incercat apoi cu alte id-uri, ale unor persoane care posteaza zilnic, si primesc acelasi raspuns. De ce?



Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ina- "te-am prins vrajitoareo" pe forum( mai tii minte reclama?)
eu si helep vorbeam despre '" children's place" .
ina de cate ori merg la plimbare prin cartier ,ma gandesc la tine ,la cat de superba e toamna in Canada ,unde totul parca e in flacari.pt Rachel. Acum vreo saptamana - 2 Adeline era maraita ,plangea fara motiv si acum am descoperit ca ii mai ies 2 masele si asta era cauza. E o idee ,la problema lui Rachel.
Sa mai intri ca ne plac surprizele.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput