Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (230)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

A...si am uitat: Monica eu nu i-am dat nimic niciodata lui Matei pentru imunitate: nici vitamine, nici siropele, nimic

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

A mi-am adus aminte ce ii place lui Mario cel mai mult: semintele si cola...cola pupa rar un deget de cola si 15 degete de apa amestecate dar seminte e jale...toti copii papa afara si el dupa ei .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Ui la RAzvan cantitati, Irino! Bravo, Razvan, nu degeaba am avut soc atunci cand am vazut poze cu tine dupa multa vreme. Dar si eu sunt multumita pt ca si strumfa asimileaza bine la cat sare si alearga.
Cu semintele si Cola si la noi sunt in top, dar Cola ii dau doar cat sa isi ude buzele si e taaaaaaare incantata. O mai prostesc cu cate un pic de Fanta si ii spun ca e cola de copii. Semintele vrea ea sa le decojesca pt ca daca ii cumpar din alea decojite nu sunt bune. Tre' sa stam noi sa decojim sau sa se chinuie ea. A, si popcorn ii mai plac mult de tot.
Apropos de chestii cumparate, Ioana, pune si aici cum faci tu orez cu lapte , budinci si altele pt ca daca eu ii fac Anastasiei orez sau gris isi face greata, pe cand alea cumparate si pline de chimicale ii plac f mult.
Cata, e mortala Bia, cred ca de capricoarna ce e si ea ciupeste si face giumbuslucuri.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Eu orezul culapte il cumpar ,la fel si budincile,pai dc le-as prepara si nu le-ar manca mai tare as capia. Deci de la magazin.
Ma ingrozesc cand vad cat papa ai vostri mancaciosi ...deci...sa vezi cure de ingrasare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana are ca meniu acum in aceasta perioada glorioasa
-la trezire (7-9 ) 300 ml lapte
-pana pe la 10 rontaie seminte,stafide,cereale tip "boboane" ,in WE mai mananca si paine cu unt si gem,o felie sau chiar doua
-la pranz 12-13 nimic sau uneori canteva linguri de supa
-la 16-18 cand se trezeste supa/ciorba sau felul doi (adica cateva bucatele de morov,carnitza,cartof,sau cateve linguri de mancare gatita,pilaf de orez sau ce se mai nimereste) sau amandoua rar - sau daca nu vrea,un sut in fund
-daca nu vrea nicicum,ii dam sau iaurt,sau un baton de ciocolata umpluta cu branza,iar daca nu stafide,ca din alea mananca sigur
-seara la culcare un bibe cu lapte de 300
-cina nu mai prea exista,nu ma intrebati ce mai mananca in rest ca habar nu am,mai se nimereste sa bea iaurt,sa guste cate un fruct,sau ciocolata,pufuleti,biscuiti
-SI SA NU UITAM NELIPSITUL SUC

ASTERY sa nu uiti sa ii trimiti ritualul Ursulinei
TOANCA mersi de info,cam putine poze din Turcia

Va las ca ma simt ca naiba,a reusit sa imi strice ziua cineva,colac peste pupaza am si bioritmul emotional in zi critica ,dracu' stie ca am atat de lucru si acum tot imi vine sa
Imi pun ceva muzica sa imi treaca.



MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna dimineata,
Vai ce s-a animat subiectul, e ca in vremurile bune fetelor.
Multumesc tuturor pentru felicitari, da speram sa fie fetita de data asta.Dar cine stie cum vrea DD.
Aseara am fost la dr, mi-a facut eco intravaginala si mi-a confirmat sarcina.Avem prima poza -arata ca un cerculet ca e inca f mica.Am 6 saptamani.
Vad ca v-ati pus pe imunizat spiridusii , f bine, cred ca ar trebui sa incep si eu un tratament de imunizare pentru muciosul meu.
Aseara a facut un cucui maaaaaaaare de tot in frunte.L-am linistit numai dupa ce i-am zis ca mergem sa spalam dintii.
Bee doamna, mai poti ?
Irina te-ai camuflat sa nu te recunoasca lumea?
Ralu am vazut poze cu frumoasa ta , mai ce fetita cocheta.E haiosa rau de tot.Pana la urma ati fost vara asta la Greenvilage?Cum a fost?
Moni ai fetita maree la wc prima data .Bravoo!
Asteryca sarumana doamna .Asteptam vesti bune si de la tine.Felicitari pt progresele frumosului.
Ioanamanaca bine Razvan.Ma uitam la pozele voastre , mai ce seamana cu tine...Cand te intorci pe campia muncii?
Andrei nu mai papa blenduit, isi rontaie el bucatile de papa dar dureaza mai mult pana inghite.
Programul nostru de masa e cam asa:
7.00- bibe cu laptic 330 ml
11.00-11.30- fructe sau unt cu paine si miere, branzica topita
14.00-15.00- supa cu legume si carnita sau ciorbita cu legume si carnita, piure de cartofi cu ou sau ostropel cu pui, sau perisoare cu carnita de pui si orez, orez cu legume -desi nu se omoara prea mult dupa ultimul fel.E inebunit dupa mancarica cu usturoi.
18.00-19.00- iaurtel cu biscuitei, sau orez cu lapte , sau fagaras-branzica dulce cu smantana
22.00-23.00- Bibe cu lapte 330 ml-il savureaza.
Inca ii dau milumil 3 , nu am trecul la altfel de lapte, am avut o tentativa de a-i da lapte de vaca dar nu l-a acceptat asa ca nu am mai incercat .
Inca nu face la olita sau la wc, desi stie f bine la ce folosesc olita si wc-ul.Dar nu vrea.Il mai las, macar nu mai urla cand incerc sa-l pun pe wc.
revin



Anca mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

In sfarsit un buburuz care papa aproape ca fiimiu si nu face la oala ,baga si biberon, nici la wc, dar cel putin papa neblenduit...hai ca e mai bine.
Moni pai Diana are si ea perioade cand papa cand nu papa. Eu imi aduc aminte si cand papa mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

mai gagici eu nu i dau (cred ca am mai spus ) nik prajit lui stefan si doar carne de pui rar peste sau vita....ar tb sa i dau macar cartofi prajiti ?

cand va aud cu colaaaaaaaaa imi vine rau ...nici biancai nu i mai dau era singurul suc pe care l bea dar ....de cand varu care i ceva sef la cola a zis ,,,,ai innebunit?????????,, nu i mai da ....ca i jale de rau ce i asa am facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Nici eu nu ii dau prajit si doar pui si peste foarte rar vitel...iar de cola din cand in cand pt ca si noi bem rar decinu se pune...in schimb am uitat de cartofii prajiti de la kfc cu sosul de usturoi pe aia ii devoreaza...noroc ca si acolo mergem rar dar nu am ce sa ii fac...ma repet seamana cu masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bia a mai gustat cartofi prajiti f. rar si snitel de pui, adica numai carnea, fara crusta...in schimb e amatoare de cioco si stie ca are o gentuta in care ii pun bomboane...a incercat in weekend sa i-o ia o fetita de 2 ani jumate...desigur ca nu a reusit..o tinea Bia atit de bine ca nu avea oricum nicio sansa!

Bia

Mergi la inceput