Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (230)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

dar bere bea vreun spiridus?
Marco ar bea o doza dintr-aia daca l-am lasa.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

program de papa:
- la trezire dimineata maxim 200 lapte
- mic dejun la cresha o felie unsa cu unt + branzica + lapte, nu stiu in ce cantitati, dar banuiesc ca mici (cantitatile).
- pe la 10 si ceva o gustare, nu stiu in ce consta
- la 12 masa de pranz tot la cresa: ciorbita + felul 2, pe care nu-l papa, decat gusta, ciuguleste, este deja satul de ciorbita
- la trezire (a dormit si 4 ore!!!) o banana cu 1 iaurt, sau ceva felul 2, 1 actimel, 1 iaurt Nestle, nu toate deodata, normal, pe rand.
- pana seara ne mai mintim cu ceva pufulesti cand iesim afara sau 2-3 grisine, dar nu-i obligatoriu
- la culcare (adica atunci cand deja doarme) tot la fel maxim 200 lapte.
Eu consider ca mananca putin.
Cand este in wend acasa, mai variem meniul. Nimic prajit. Peste raaaar de tot.
Problema mea cea mai mare este ca sta/zace cu mancarea in gura. ORE. Asa ca voi trece la blender, sa vedem ce iese.

Gata, am plecat.


Cristina, mami de Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Giova si Bia cu spuma de bere...
Astery cu Bia n-am nicio sansa sa-mi pape prinzul neblanduit...sta cu mincarea in gura si mi-o scuipa in palma peste juma de ora..Doarme 4 ore..uau...noi cam 1 ora jumate pe zi in conditiile in care se trezeste de obicei pe la 6:30 si e culca la 21:30

Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu am dus copil la gradi, m-am invartit prin oras dupa o strada, asa ca am renuntat, am lasat masina la sot si am venit acasa, la spalat si facut papica.

Eu vreau sa fac o vizita dr. homeopate, deci e clar ca nu-mi recomanda Bhro....., mai ales daca e similar cu un vaccin. si noi cred ca vom face cura de imunizare, dar cu Imunogrip, tot mai bune sunt cele naturale.


Orar de papa:

- 8 - 250 ml lapte.
- 9.30 - micul dejunde la gradi
- 10.30 - fructele de la gradi
- 12.00 - felul 1 si felul 2( nu stiu in ce cantitati), din ce am vazut cam 500 gr amandoua.
- 15.30 - gustarea.
- 18.30 - mancarica de acasa, cam 250 gr.
- 22.30 - laptic+cereale, 250 ml.
Nota:
- laptele de dim. si seara nu-l bea pe tot de fiecare data.
- sunt zile cand sarim peste masa de la ora 18.30 ca nu vrea sa manance.
- la gradi mananca tot, cel putin asa zic educatoarele.

Eu am observat ca Marco pune foarte repede pe el, dar si daca nu mananca 2 zile, slabeste la fel de repede.

fug sa dau un tel. si revin.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Si Mario ar rade o bere indiferent de stare...insa nici nu ma mira el intotdeauna a preferat acrul si amarul dulcelui.
Iar de dormit minim 3 ore dupa amiaza rar se intampla sa doarma mai putin uneori chiar sare calul la 4 sau 4.30 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata mi-am revenit ca am vorbit la telefon cu Anasebe si Anda,buna retzeta,nu?
Eu i-am dat prajit si peste si cartofi si ce vine la rand,dar la ce cantitati baga Diana nu-i o tragedie.Am uitat sa mentionez ca mai mananca si cate un ou asa odata la 2-3 zile si de exemplu ieri a bagat 3 felii de sunca presata de pui pe drum,tocmai le cumparase mami de la magazin.Si mancarea cum v-am mai zis,nu o fac special pentru ea,mananca exact cum gatim pentru noi.Cola nu i-am dat defel,chiar si eu beau extrem de rar.Desi sunt sigura ca i-ar placea Cred ca are drog in ea,am observat ca daca beau odata ,tot as mai bea Usturoiul si ceapa nu ii plac,dar in mancare gatita nu le simte si mananca.Nu-i place nici ei mancarea iute,fix ca noua.
IRINA vezi ca la profil personal poti sa alegi daca vrei sa fie public sau nu orasul Si da asa e,Diana mananca aiurea,odata bine,odata rau...in valuri.Nu degeaba,ca doar si ma-sa face valuri .
ACINA ma bucur ca iti place animatia din zona Si inca n-ai vazut tot
ASTERY pai incearca si la blender,desi nu cred sa fie aia cauza.Pai daca ar vrea Diana numai la blender,asa i-as da,numai sa manance,nu? Poate mananca bine la cresa si nu mai ii e foame acasa lui Razvan.

Uitam, berea nu ii place,am lasat-o odata sa o linga, invatat de "amala" si n-a mai cerut,zice doar cand o intrebi ce bea bunu' sau tati ca bea "bele".

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Irinoooo de ce nu ai deschis capitolul cu id-ul comun? sau nu sti parola?

sa va zic o noutate?
sunt la CM .
Imi vine sa ma arunc de pe balcon. asta e a 2 sapt. de cind port tampoane. m-am saturat sincer..... Neaparat trebuie sa ajung la dr. sa vad ce a fost cu sangerarea de la mare. caci acum...da...trebuia sa-mi vina cm.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze www.dropshots.com/giova" target="_blank"> si filmulete Marco
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Nu stiu parola si sincer nici nu am chef sa o stiu deocamdata.Nasol de tine cu cm. Du-te si tu la medic ca ceva trebuie sa fie alandala.
Monica e buna reteta...bin ca ai dat-o la toata lumea ca sa stim si noi cum sa facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIO du-te la medic poate e o simpla raceala ,cum am patit eu.Sa te infunde si pe tine cu antibiotic Dar poate e mai bine asa decat dereglare hormonala ,dracu stie ...
IRINA pacat ca pierdusi telefonul ala,ca te sunam si pe tine (ca sa fie reteta completa reteta=)

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> VACANTA 2007
www.dropshots.com/moni1" target="_blank"> FILME
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> INTALNIRE CU ANDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Oare Bee a nascut?
Ce ziceti?

Mergi la inceput