Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by a_deju

o intrebare relativ stupida, dar reala: cum se curata dom'le partea aia de la batista bebelusului care intra in nara (..intelegeti voi..)??? am scos ditamai liliacu', care si-a facut culcus in acel ustensil, si de-acolo nu mai vrea sa iasa.. gauricile (si pe-o parte si pe ailalta) sunt prea mici ca sa introduc ceva... shi ma fac?? l-am pus la inmuiat, ca asta-mi mai lipsea, sa se mumifice aratarea pe-acolo... helpuiti-ma, pliiiiiz!!!
(...si va rog sa ma trageti la socoteala cum ca de ce e prima oara cand intampin astfel de dificultati... minunatia era responsabilitatea mihaiului.. dar cum el activeaza ziua in campu' muncii, iacata-ma-s inocenta si neajutorata... dansul nu se sinchiseste sa raspunza la telefon... aere de shaf, dom'le.. sa vezi ce-i sparg io capu' mai pe seara....)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




am scos liliacul cu scobitoarea succes

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

STIATI CA paracetamolul si cafea reprezinta o combinatie fatala pt ficat?
- oamenii de stiinta americani au descoperit ca paracetamolul in combinatie cu cafeaua pun in pericol ficatul. Acestia recomanda celor care se imbolnavesc sa nu bea cafea atunci cand urmeaza un tratament cu paracetamol. Medicii care au facut studiul sustin ca amestecul dintre cafea si substanta activa din paracetamol creeaza o toxina care afecteaza grav ficatul si poate provoca moartea.

STIATI CA un nou vaccin impotritriva cancerului de col uterin va intra pe piata?
- Cervarix, vaccinul impotriva cancerului de col uterin, al companiei GlaxoSmithKline (GSK), va intra pe piata romaneasca peste trei saptamani. Vaccinul a mai fost autorizat pana acum in Australia, iar in Statele Unite exista depusa o cerere de aprobare. Cancerul de col uterin este a doua cauza de mortalitate prin cancer la femei, cu peste 270.000 de decese anual în intreaga lume.

STIATI CA lamaia, otetul sau metoda calendarului sunt inca preferatele romancelor cand vor sa se fereasca de o sarcina nedorita?
- socant sau nu, in Romania, de contraceptia moderna au auzit doar 34% dintre femei. Lamai si sticle cu otet au fost aruncate astazi simbolic de tinerii din Bucuresti veniti in Piata Universitatii sa condamne metodele primitive de contraceptie.
- studiile arata ca, intr-un an, din 1000 de femei care folosesc metode primitive de contraceptie, 60 raman insarcinate; in schimb, dintre cele care folosesc anticonceptionale, doar trei pot avea o sarcina.


Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

a_deju eu scot liliecii cu periuta de curatare de la Bfree.

Laura suntem bine amandoua - Kara a terminat cu raceala de vre-o 2 zile. Domane ajuta! La restul intrebarilor iti raspund maine.

pentru floricica sarbatorita de ieri.

pentru sarbatoritii zilei de azi.

v-am pupacit


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Buna ziua minunatelor!

dormi bubamara pana la 9.30, de la 7.00 a venit pur si simplu cu capul pe perna mea si nu s-a mai miscat de acolo; de asta intrai atat de tarziu...

NICO DE OANACAT , sa fii sanatoasa, sa-i bucuri pe mami si pe tati!

PASCAL SI SOPHIA DE KOKORINA , multa sanatate!

SHOSHICA , sa fii iubita! nu stiu daca ti-am scris bine nick-ul, scuze...

ADEJU, felicitari pt primul cuvant al motanului!

DONIA, felicitari pt mersul de-a busilea! cum mai esti cu umarul?

LULY, multumesc tare mult pt link-uri, le-am salvat si ma uit acus pe ele.

MONICABB, DAYANARA, , pun pozele de pe munte pe public si revin.


Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

MONICAB, DAYANARA, uitatzi www.flickr.com/photos/9154068@N07/sets/72157600792135761/" target="_blank">Poze Ceahlau

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

sunt plina de nervi ca m a amanat alex cu babyexpou' pana maine..aveam un chef de shopping sa mor...

a deju inmuiat pana prinde viata si pleaca singur. adica se inmoaie si curge...tine si o zi toata tarasenia...


Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

OANA am trimis pachetul...ajunge maine

DIANARUS trimis si tie ...si eu vreau in Austria...ma ia cineva si pe mine??
Vazut poze din Ceahlau...Voi chiar vreti sa ma faceti sa plang (iar) cu poze d/astea. Bai, da nu face nimic cainele la bubamara? Vai , mie mi/ar fi groaza...brrr
DANUTZ mamico!!! Ai pachet la mine...unde trimit? Il mai vrei?
KTRINEL tu trimiti stickere la DIA? Stii ce urmeaza, nu? SI EU VREAU ! Nu pentru mine, pentru sora mea, care e gravida, 4 luni, fetita (speram) si acum amenajeaza camera IRENEI , si as vrea sa/i fac o surpriza...PLEASE

FLORE ALESSIA LIANE (16-12-2006)
LUNA 10
IMPOTRIVA BANNARII AELITEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Turbez... cred ca imi dau demisia si traiesc din ajutoare... (nu detailiez, ca va plicti)
A_deju, eu am reusit cu chibitrul....
Mirona, mersi de pont... tineam degeaba periutza de la Bfree... deh, neuronu' zapacit
Dianocica, ca ma duci in ispita... Luca a crescut, hainele sint mici, eu tot fara bani... dar asa as merge la shopping ptr el... dar cand???? Doar duminica am liber cand totul e INCHIS!!! Vreau la Bucuresti....
Marani, ca sa imi treaca nervii ma voi delecta, din nou, cu pozele voastre..... (daca invat sa gatesc, ma primiti la viitoarea pensiune.... spal, calc, invat alpinism, fac tot ce trebuie....)
Dayanara, din decembrie nu am mai fost,.... stiu ca e cazul, dar uit sau ma gandesc ca iarasi arung 200 RON pe analize, eco, consultatie...

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

YAGMUR, te pun monitor de ski , uite aici niste peisaje, sa-ti clatesti ochii si sa-ti treaca supararea, www.flickr.com/photos/9154068@N07/sets/72157600465864326/" target="_blank">Iarna pe Ceahlau - ianuiarie 2006 - si pe mine ma apucase nostalgia uitandu-ma la pozele bubamarei de pe munte.....Creste ea!

FLORE, sarcina usoara si sa fie fetitza! cainele e super bland, tatal lui (tot Mark il chema) il crescu sotul meu, foarte destept fatza de fiu-su....Nu face nik, sunt foarte blanzi, numai sa nu-i calci pe coada, atat la propriu cat si la figurat!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Marani-superbe pozele

Flore-am crezut ca esti insarcinata dupa ce am citit mai bine am vazut ca e sora ta sarcina usoara si bb sanatos

Dianocica-te inteleg asa patesc si eu cu sotul cand vreau sa merg la cumparaturi si el zice las ca mergem maine si eu turbez de nervi daca nu e cand vreau eu


cred ca v-ati dat seama terorista doarme


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 11
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput