Strumfi de iulie-august 2007 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza si pupici la toata lumea . Nu am mai postat de un milion de ani, dar de citit am mai reusit sa va citesc . Nici noi nu ne prea laudam cu program de noapte. Avem nopti cand dormim 5-6 ore, dar si nopti in care se trezeste dupa 2 ore. Am primit si eu "sfat" de la pediatru sa ii scot mesele de noapte si in loc de lapte sa ii dau ceai. Dar, cat timp alaptez, Chris nu o sa primeasca altceva decat tatza. Chiar de ar fi sa ma trezeasca din ora in ora.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Ashera ce "sfat" bun ai primit... Totusi nu inteleg de ce trebuia sa-i dai ceai noaptea? Ca sa doarma intr-un viitor apropiat toata noaptea sau nu am inteles cum trebuie?

Gabi insanatosire grabnica . Si Lorinuta mea e cam pofticioasa, sa o vezi cum se uita la taica-su cand mananca si mai "striga" la el. Acum face si bulbuci din saliva si isi roade pumnisorii, deci e clar cam ce e la gurita ei

Zilele astea si-a descoperit urechile, era asa de comica invartindu-si urechile ca pe moate si tragand de ele Se mangaie pe cap, se trage de par, se freaca la ochi sau, mai bine zis, isi baga degetele in ochi... Ce mai, are treaba, nu gluma

Lavi - fericita deLorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salutare si de la noi.
In ultima vreme apuc sa scriu tot din 2 in 2 zile, ca nu prea am timp sa dau pe la calc, din motive de soacra-mea care m-a lasat balta de vreo 2 sapt. ( cum era cu insula aia ...in mijlocul oceanului?? ca o trimit si eu pe-a mea) iar mama vine cand poate saraca, pt ca mai are si serviciu ( spre deosebire de socrella).

Multumesc pt sfaturi , Anto, Diana, Ioana, SImo, . Cred ca o sa-mi mut domciliul inapoi in patul conjugal cand ne intoarcem din Germania peste 10 zile. Saptamana viitoare plecam s-o botezam pe fetita prietenei mele cea mai buna ( care are 3 sapt. mai mult ca Filip) si pe Filip il las cu mama, ca stam doar 4 zile si prea suntem pe fuga.

Multumesc si ca mi-ati raspuns la intrebarea nerostita cu tusea. Si al meu mai tuseste asa, ca mosu' si chiar ma intrebam daca e ok.
Mai si stranuta, de mai multe ori odata, cam zilnic. Cred ca de la lumina mai puterninca sau cand da de praf...o fi vreun semn de alergie? ca in rest n-are nimic.
Ca ma laudam cu programul , de 2 nopti se trezeste la 3.30-04.00 si la 07.00 , asa ca imi mai face cadou cate-o noapte intreaga, ca sa nu uit ca e copil bun si cuminte!

La multi ani lui Tudor si lui Vlad care azi au implinit 3 luni, ca si Filip al meu!

Acum fug ca e ora mesei si s-a trezit grasanu'.



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

hello si de la noiii

pai ce pot sa zic...FELICITARI nanamotoc refacere rapida si multtt laptic in tzatzoance!!

anya ai venit ai lansat vestea si atat??Ce fac petele??

andicu la multi ani pentru Filip!Sa il cinsteshti cu o tzatza plina cu laptic

nikole la naiba ca bine arati fato!!!Asha eram si eu odata...slaaaaaaba slaba...off ce vremuri..



de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Lavi, explicatia pediatrului era ca, daca ii dau ceai in loc de tatza, nu o sa ii placa si pe viitor nu va mai cere. Va plange cateva nopti, dar dupa un timp nu se va mai trezi noaptea si voi avea eu nopti mai linistite. Prefer sa ma trezesc si sa ii dau sa pape cand vrea el .

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by nikole

Am pus si noi poze calde la semnatura, ptr cine vrea sa ne vada...sa vedeti si voi cum mami se subtiaza si eu ma rotunjesc pe zi ce trece...



poze Kevinutz




Eu nu stiu despre ce vorbesti. Tu poti sa mergi la concurs de frumusete, ca si bebe tau de altfel

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va las, ma duc sa ma culc. La mine e 4am, m-am trezit ca imi era foame si am venti sa mananc, ca doar vreau sa ma mentin.
O zi buna mamici de copii frumosi.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

NanaMotoc, felicitari si sa-ti traiasca bebele!

Mamii, multumim de urari! din pacate, cinstirea s-a facut cu un biberon de laptic!
Nikole, sunteti niste frumosi! nu stiu ce spui tu, ca aratai beton si insarcinata!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

NANA MOTOC

Oana,mami lui Iosua(5 oct. 2005)&Aaron(21.07.07)





"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Am constatat ca avem un bebelus trecut de 2 ori in listuta .E vorba de Denis Mironel al lui Eles .Poate ca vor citi mesajul asta si fetele care se ocupa de modificari , schimbari etc .Sper sa nu va suparati ca v-am pus la treaba , eu doar am observat si am zis ca asa e bine sa va spun si voua .

Poze

Mergi la inceput