McDonalds!!! Credeti asa ceva?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

quote:
Originally posted by miau-miau

vorba lui barbate'meu cind ace kef de skandal "ce, crezi ca te mint?!?"



Oooops, cred ca si eu folosesc expresia asta!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

quote:
Originally posted by numeioana

quote:
Originally posted by blackpanterro
Oricum chiar daca laudati mancarea asta atat....nu va e teama ca la o masa mancati 3000 de calorii?!




Dar sunt curioasa cine ai citit tu ca lauda mancarea de la fast food!! Da-mi un exemplu macar! Daca citesti din urma absolut toate fetele care au scris au mentionat ca sunt constiente ca nu e sanatoasa! Inclusiv eu... dar asta nu inseamna ca nu mananc maxim o data pe luna si asta pt ca imi place chiar daca stiu ca nu e buna. Acum nu va inchipuiti ca ma duc si dau lovitura, adica imi iau din toate. Nu! Doar un Mac Puisor si o portie de cartofi... Am uitat sa specific ca n-o sa duc copilul sa manance acolo si o sa-l invat ca mancarea tip fast food nu e buna.


Andrada, sunt de acord cu tine in ceea ce priveste aditivii...

Cu ce nu sunt eu de acord sunt inventiile din filmele si povestile vazute si auzite de Adriana...

Ioana
18+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.



Se pare ca la tine notiunea de film documentar este egala cu inventii si povesti....in sensul asta eu zic sa nu te uiti niciodata la Discovery ca numai povesti o sa vezi acolo!


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

discutia asta imi aminteste de primul mau barbat care uraste orice nu e organic, uraste Safeway, uraste evident orice fast-food, uraste dulciurile, uraste medicii dar iubeste homeopatii, acopunctorii, masorii (aia de te maseaza) in special cei care manipuleaza energii, este mereu intr-o cura de ceva, are mereu o citeva cutii mari de pastile pe care nu scrie ce sint. CU toate astea maninca la prinz la restaurant. Ii mai scapa cite un sut ciinelui, dar il hraneste doar cu mincare organica. Paper towel sint organice, hirtia igienica e organica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Dragii mei: exercise, eat right, die anyway

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Plesu spunea ce satisfactie a avut cind inventatorul joggingului a murit alergind, asta fireste ii legitimeaza burta primului.
my choice, my wawa!!,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andrada, tu si Plesu imi dati apa la moara...

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Dragii mei: exercise, eat right, die anyway



ruxij-prea bine spus!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by Fomalhauti

Fetelor, voi sunteti adevarate sau virtuale? Adica, tocmai am citit la subiectul despre spaga despre doua romance care nu au dat spaga niciodata. Exista asa ceva? Si aici citesc despre mame care nu si-au dus copiii la Mc. Nu va luati de mine (sau, in sfarsit, daca trebuie, luati-va...), dar la copiii mei la gradinita aproape toate aniversarile s-au facut la Mc. Si eu personal nu am vazut pe la 5-6 ani nici un copil care sa nu stie ce sa comande. Apoi, sunt doua jucarii pe saptamana si daca nu cumperi doua Happy Meal intr-o saptamana ai ratat o jucarie. Cand a aparut jucaria Shreck, cred ca era de 1 iunie, mai mult de jumatate din copiii din parc o aveau (in parcul IOR se intampla) si a inceput copilul sa-mi scanceasca si ne-am dus repede si noi sa luam jucaria. Si dupa doua sau trei zile se terminase Shreck, nu mai aveau decat magarul.... La scoala, in clasele primare, de 1 iunie tot cu mancare de la Mc se serba, la inceput adusa la scoala (in clasele mici de tot).

Si in Franta, la Disneyland (adica in Disney Village), Mc e cel mai aglomerat restaurant. Si langa Versailles...

Si aveam impresia ca in USA Mc e si mai popular.



Aha, de ce suntem defecti rau daca nu stim ce sa comandam la Mc.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca1 spune:

Noi mergem la Mc o data la doula luni , si nu cred ca asta ii afecteza lui Bia cu ceva, si ei ii place sa stea la copii pe topogan, si mai mult o incanta jucariile pe care le primeste la Happy-meal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Io chiar nu inteleg. Daca 80% dintre parinti fac o prostie(ii indoapa pe aia mici cu chimicale, desi ei insisi recunosc ca nu e sanatos) de ce sa fac si eu aceeasi greseala? De ce sa experimentez pe propiul copil ultimele descoperiri in materie de mancare procesata chimic? Adica inteleg sa manance un adult, doar e responsabil de viata si sanatatea lui. Dar un copil e infinit mai sensibil la subst. alea, majoritatea fiind alergene.
In fine, nu dau sfaturi nimanui pt. ca fiecare isi creste copilul cum crede ca este mai bine. Dar daca aveti vreo indoiala, apoi incredeti-va in instinc si nu va luati "dupa val".

Apropo de mancare sanatoasa eu gasesc aici in Franta carne de pui pe care scrie "eleve en plein air". La fel oua de gaina care cica zburda libera. Sau pui crescuti "minim x zile". Io venita din Ro, de la tara, treaba asta mi s-a parut un moft. Adicatelea, daca nu e crescut la aer, apoi unde e crescut, sub pamant? Of, sfanta naivitate...
Intre timp am invatat sa jonglez printre rafturi si cu putina rabdare si atentie la etichete inca mai poti manca sanatos. Doar ca platesti de 2 ori pretul.
Oricum deviza mea este "mai putin dar de calitate". Si mai ales atentie mare la produsele de baza: lapte, carne, branza, oua, paine. Daca astea sunt de calitate atunci va puteti duce o data pe luna la Mac.

---------------
Just me

Mergi la inceput