Inimioare de iulie - august 2005 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Laura ma bucur ca lucrurile au evoluat bine.Tu oricum spuneai ca Rares e putin mai mamos.De,baietii ai mamei,fetele ale tatalui...Si sunt de accord cu fetele,se pare ca e super cresa.Sunt constienta ca asa ar trebui sa fie,dar la noi in Romania...rar sa gasesti la stat ce ai gasit tu.
Diana felicitari pt licenta,bafta la rezidentiat,vom tine pumni!!!
Delia bafta micului scolar!Asa e,vor sa-i scoata direct astronauti.Nici eu,cadru didactic ca formare,nu sunt de accord cu programa scolara din Rom,mi se pare mult prea incarcata.
Giana dulci foc si baietii tai.Sa sti ca asa se manifesta si Codruta fata de stefi.Foarte protectoare si iubitoare.De fapt noi asa am incercat sa o invatam,spunandu-i ca e sora mai mica,care inca nu stie sa vb,sa mearga si ca ea trebuie sa o iubeasca,sa o apere si sa o ajute.Sa vezi cum vine si zice ca vrea sa danseze cu ea,sa o invete sau cum vrea sa-i faca gimnastica la picioare sa mearga mai repede...sunt tare dulci...
Albinutzza mortala Maria asa mandra cum e...niste ochisori la fel de frumosi ca ai bondarelului!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Salutare!Ei..se vede ca suntem in week-end.Fetelor am intrat sa va spun ca maine ajung cu Codruta in Bucuresti,undeva in zona parcului Herastrau.Vom sta pana marti probabil.Daca este cineva interesat de o mica plimbare prin parc,noi am vrea sa va cunoastem cu mare drag.Va dau si nr meu de tel pt a putea sa stabilim eventual nde ne vedem:0741033927.
Acum merg sa ii dau piticii sa mananca,va pupam!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Buna fetelor!

Andrei e mare gradinar. Azi este a treia zi de gradinita si este foarte incantat. Sper sa il tina acesta incantare. Partea buna este ca gradinita are sistem de supraveghere video si il vad tot timpul pe internet.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Luminita super!! Felicitari lui Andrei. Sper sa-l tina entuziasmul. Spune drept, mai apuci sa faci ceva la servici, sau stai doar cu ochii pe imaginile de la gradi ?

Nicoll cum a fost in we? Ai reusit sa te intalnesti cu cineva?

dania, cam cu o zi inainte de a aparea mesajul tau, in drum spre cresa ma gandeam la tine si ma intrebam oare ce mai faci, ce iti mai fac baietii. Ma bucur mult ca ai mai dat un semn. Si ai mei sunt pe calea buna cu acomodarea. Chiar saptamana asta am reusit sa-i las linistiti. Mi-au plans un pic cand am ajuns, dar pana i-am schimbat, i-am luat cu vorba si eu si doamnele de acolo si se linistisera pana am plecat. Nu prea mananca (e drept ca inca au mucisori si cam tusesc, deci nici pofta de mancare nu prea e) si nici nu reusesc sa doarma ca acasa (in we Rares a dormit de la 3 ore in sus ), dar e mult mai bine.

Am pus cateva pozici de luna asta


Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

ASA sa va povestim.

Stiti problema lui Ingrid cu urlatul si culcatul.
Intai v-am ascultat, le-am pus pe amandoua laga mine, de dadeam la 2 biberoane, nu a mers.Pana la urma am lasat-o sa urle si sa inteleaga ca nu se poate ce vrea numai ea..de ex..de la mama une bluza de pijama, bunica pantalonii si tata nu stiu ce...pe urma urlet...de ne lua pe rand la strigat.

E dupa o saptamana, a renuntat si vad ca doarmeeeeeeeee...sper s-o tina...

Si acum de la 1 merge la gradinita iar...fiindca am mai dus-o 1 luna jumate acum nu a protestat ..

pupici



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Luminita vezi ca e posibil ca dupa 1 sapt sa se prinda ca trebuie sa mearga zilnic si sa se lase cu urlete...asta mi-a facut Ingrid..dar trec si alea...pupici



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

anis ma bucur ca s-au linistit lucrurile seara si la voi. Eu ti-am spus cum adorm ai mei, pt ca eu NICIODATA nu i-am lasat sa adoarma singuri seara. La pranz, mai adorm singuri, dar seara intotdeauna m-au avut langa ei. Poate e mai bine cum ai procedat tu. Eu nu am taria de a-i lasa sa planga si sa nu fac nimic. Nu sunt de acord nici nu teoria cu "copii -teroristi" care te santajeaza, iti exploateaza orice slabiciune, plang degeaba, fara motiv, numai ca sa te impresioneze. Eu cred ca intotdeauna e ceva in spatele plansului ala. O durere, o teama, o frustrare pe care nu si-o pot exprima, nevoia de dragoste si atentie ... Dar e doar parerea mea, modul meu de a-mi creste copii.
Bafta multa cu reacomodarea la gradinita!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Sal'tare tuturor !!!!!

Dupa evenimentul cu lapticul Nestle, Ana a trecut pe lapte normal. Insa, nu suporta laptele de 3,5 (dupa 24 de ore de lapte....primele bubite), asa ca am trecut la 1,8% grasime. Om vedea...avem 2 zile si vad ca e totul in regula, insa nu zic hop

Anis, si Ana are perioade cand se trezeste tipand dupa mine....insa perioadele astea apar si dispar de la sine.

Suntem si in clasa a 3-a !! Ela a inceput scoala asa ca dimineata este o aventura pe la noi prin casa, Ana face ochi la 7 iar de la ora aia isi vrea lapticul...rasfatul...si nu se prea poate ca trebuie sa o pregatesc pe Ela pt scoala si eu pt serviciu ! Daca ne-ati vedea dimineata....stiti ca erau niste filme cu cate o mamica disperata cu copii care trageau de ea in toate directiile . Cam asa este la noi ! Am invatat in timp sa ma fardez in masina.... pe la semafoare asa incat cand ajung la serviciu sa am o fatza umana !


Suntem racite toate 3...adica toate 4 ca si bona stranuta non stop

Mey...citesc pe la voi de gradinite pt copilasi....UNDE ????

Ca eu nu am gasit nik sa mi-o primeasca la 2 ani !!!!!

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

brianamica oooo, cat te inteleg cu programul de dimineata! E un iures si la noi, ca la nebuni! Eu incerc sa ma trezesc cu jumatate de ora inaintea tuturor, ma imbrac (si eu m-am trezit de cateva ori in lift ca nici cu un ruj macar nu apucasem sa-mi dau), pregatesc haine pt cei mici, biberoane si tot ce trebuie. Apoi incep sa-i scol pe rand, sa-i spal, sa-i imbrac ... si cand iesim pe usa, in urma noastra ramane potopul: paturi de multe ori nefacute, haine aruncate peste tot, jucarii starnite de cei mici de la prima ora .
Bafta multa Elei in cl a 3-a! Ce fata mare ai!

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Sper sa il tina bucuria cu gradi. Ieri a pictat si a facut si floricele din plastilina. Deabia l-am luat acasa. Iar dimineata deabia astepta sa se duca la "cuca" - calutzi.

Laura, mai am timp printre picaturi sa mai lucrez la serviciu. Noroc ca mai si doarme si in dormitor nu au camera de filmat. Oricum gradinita este SUPER, este noua ( s-a deschis de 3 saptamani), personalul e minunat si copiii au tot timpul de lucru.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput