Colectia de toamna-iarna 2005 (155)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Joy da chiar ca esti harnicutza....pai...cate dintre noi sunt asa active ca tine?? Te pup dulce si pe tine si pe Alex...si ma bucur ca e cumintel si suge bine.
Tania... si ai vazut ca nu degeaba iti faceam eu galerie asa devreme???? Pai...presimteam eu ceva...

Mai intru mai tarziu...





Diana 8+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Joy, Tania, ma bucur ca aveti timp sa intrati sa ne mai povestiti.
Tania ai spus cumva cum a fost intalnirea intre frati si n-am citit eu?am sarit ultimile 2 pagini din scutecul precedent, ce-i drept.foarte frumoasa bebitza!
Joy o sa fie bine sa-l vezi pe Vlad, asta dc nu te deranjeaza operatia, eu simteam orice piatra cand mergeam cu masina.
Dordia iti da voie dra la , bine ca e totul ok.
Mihaelutat ai incercat cu pastila minune pisata? nu stiu care e. offf asa bun e memoplus ca am uitat sa-l iau. sper ca sunteti mai bine.
Madau am votat Miruna pe duracell, eu zic sa incerci la revistele astea de bebici, ca e fotogenica.
Anda cum fuse la gradi, sa inteleg ca au trecut mucii!

despre noi
David mai produce din cand in cand cate un muc caaah, a facut Nutzi o ciorba de perisoare din pui, nu era expirat, dar a mancat cu Horia si amandoi s-au stricat la stomac. inca nu i-am dat smecta, face 2-3 scaune moi, si mai trage cate un part cu putin kk si de la ala iar se irita la fund.pana acu ii era frica cand ma vedea cu servetele, pomapa, aspirator, pipeta, acu ii e teama si cand ma vede cu pampersu la schimb, nu cred ca-l mai ustura asa de tare,au ramas doar bube mai mari in rest e vindecat fundul, dar a ramas cu durerea de ieri in memorie cred eu.asta ca a facut kk peste noapte si nu l-am mirosit si a stat cu el pana s-a trezit.
eu fusei la botez, am dansat pe rupte, am scos parleala ca ies rar la petreceri, si cine avea ieri capul mare, gatul ma ustura de fum, febra musculara la toti muschii, offf nu mai am 20 de ani.in caz ca ma susupectati, nu beau alcool si nu fumez.eu mananc nenica, suma viciilor e aceeasi.asa ca ieri am fost zombi topata ziua.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MIRI cu operatia sunt ok, ma doare nitelus ca mai am noduri lasate la capete si care ma cam tin, dar sunt varza cu oasele, cu spinarea si cu salele si-,mi pun dimineata cate un supozitor cu diclofenac.
dr zice ca mai bine-mi dau cu un pic de diclofenac gel pe piele ca se absoarbe mai putin in lapte dar nici la durerea mea nu ajuta asa mult ca sup.
ce naiba sa fac ??

DORDIA am eu utrogestan ramas ....cu tonele. iti dau pm

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Joy, vezi ca diclofenacul scade drastic lapticul!!! Si in general toate antiinflamatoarele. La fel Algocalmin-ul.
Nu stiu ce altceva ai tu voie pentru spate, intreaba un medic poate se va gasi vreun medicament mai modern si fara asa multe contraindicatii. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MARIA_ALEXIA stiu de diclofenac...nu stiam insa de algocalmin.
de maine numai iau. ca am toot luat de joi incoace cate unul si am zis ca-i de ajuns.
nu am ce lua de spinare si pt articulatii decat antiinflamatoare.
chestia e ca aveam dureri si cand era Alex in burtica, doar ca acum sunt inmiit mai mari. si asa am patit si dupa ce l-am nascut pe Vlad. de dormeam in fotoliu noaptea din cauza spatelui.
acum insa sunt cuprinse si sacroiliacele si mainile si coatele. si dor rau de tot.

FETELOR, AM DORMIT 2 ORE, ma duc sa mai stau o tura in pat.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Joy, fugi in pat, bea multe lichide si papa bine...pt laptic dar...deja stii lectiile nu???

Mie mi-au ramas intiparite in cap sfaturile lui Lavi02 cele cu : dormit 8 h in 24, mancat bine, baut muuulte lichide...si mai era una...dar nu mai retin.

Doamne...peste 7 luni....o sa respect iar regulile de baza....ce ma bucur...offff nici nu stiti cat sunt de fericita.!



Diana 8+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

quote:
Originally posted by roxisialexia


xandra sa iti fie de bine vacanta.Mucosul ce face?



hei, merci de intrebare roxi, mai bine, mai haraie/tuseste dar rar (mai are mucisori in gat, dar putini).

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

superba printesa anna, sa-ti traiasca, mamico!!!

mihaeluta, chiar imi pare rau de dl titi, ma gandesc ca daca in 3-4 zile nu-i trece febra, va trece pe antibiotic, nu? dar nefiind cunoscuta cauza, imi imaginez ca e mai greu de stabilit ce anume sa ia. bafta si tine-ne la curent.

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Da Xandra asa e. Nu stiu ce sa ii dau pentru ca ipotezele ar fi viroza, infectie urinara sau o boala a copilariei. In doua cazuri antibioticul nu ar rost iar infectia urinara prima analiza imi iese maine dupa-amiaza, deci ar trebui sa steptam, dar stare lui nu e deloc buna si i-as da si mama antibioticului numai sa nu mai faca febra asa mare. El abia si-a revenit dupa diaria prelungita si daca ii dau antibiotic risc sa il dau iar peste cap. Acum astept sa ajung acasa sa vad cum e si sa sun la doctor sa vedem ce ne spune. Bona zice ca nu a avut febra, doar o stare sub-febrila, dar nu mancat nimic, decat putina branza. Oricum ia antitermice la 4 ore, sa vedem cum o mai fi la noapte. Eu mi-am luat pentru mine vitamine si Omega 3 ca pic din picioare de somn si epuizare, v-am spus ca nu dorm de sambata dimineata iar o noapte nu mai rezist. sa speram ca va fi bine.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Tania.. sa va traiasca mica printesa si sa va bucurati de ea. Sa va dea Bunul Dunnezeu ,la toti, sanatate, fericire si numai bucurii.

Roxi... pupam fetita buclucasa . multam de intrebare.... dar nu credca are sens sa scriu aci despre problemele mele... in mare treaba e bunicica, cand mai bine , cand mai rau... viata merge inainte.... si ne bucuram de fiecare clipa asa cum este ea.

Sanatate multa puiutilor bolnaviori !!!
...desi scriem mai rar ne gandim si suntem mereu alaturi de voi.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput