Colectia de toamna-iarna 2005 (155)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Merge acum, e superba micuta Anna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Hello colectie, scuze de absenta dar nu sunt in cea mai buna forma, nici fizica si nici psihica.
Sunt nedormita de sambata, ca dupa nunta, care a iesit de mare senzatie, am luat copilul de la mama cu febra mare, fara alt simptom si de duminica face febra in continuu, care nu prea cedeaza la antitermic mai deloc, fara sa aiba alte simptome. Doctorii nu stiu ce sa ne dea in afara de nurofen si comp., azi dimineata am fost cu urina la analize si probabil ca maine daca nu se imbunatateste ceva ma duc sa ii iau si sange. Sunt aproape la limita rezistentei, in ultimele 72 de ore cred ca am dormit vreo 5-6 ore, am probleme si la munca, concluzia sunt varza. Cu intalnirea daca il repar cat de cat pe Titi vin, dar nu pot promite ca nu stiu cum va evolua. Cert e ca saracul e aproape leguma, are ochii stinsi de la febra, noroc ca bea lichide si face pipi foarte bine ca altfel perfuzii scria pe noi.
Sper ca sunteti toate bine, ma duc acum sa mai sun un doctor sa vedem ce facem. Sincer am ajuns sa sper ca ne va da cineva un medicament miraculos, orice sa ii treaca ca zau nu mai stiu ce sa ii fac.
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Wow..ce frumoasa e micutza Anna...seamana cu Che!!!!! Superba, finuta...o adevarata printesa. Sa-ti traiasca!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

www.bateriaduracell.ro/index.asp?page=promo/photoContest.asp" target="_blank">votati poza "Miruna"- surprinde zambetul - pagina 163

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mihaela imi pare rau..poate il paste vreuna din bolile copilariei..vreo varicela, pojar..ceva. Si Miruna a facut la fel, 3 zile i-am dat de toate si degeaba..a 4 a zi a disparut pur si simplu febra si era ok. Va tinem pumnii sa nu fie nimic grav

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

www.bateriaduracell.ro/index.asp?page=promo/photoContest.asp" target="_blank">votati poza "Miruna"- surprinde zambetul - pagina 163

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Tania super fata, super mama, super frate. Poza cu voi trei e tare rau de tot. Pupam mama si pitici.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Madau am inceput sa ma rog sa fie ceva boala a copilariei, macar sa gasim cauza. Singura mea infrijorare e ca febra este forate mare toata ziua, nu numai noaptea iat Titi face si frison, tremura saracul de numa si asta ma sperie cel mai rau. Deocamdata nu i-a iesit nici o bubita nimic, dar cine stie ce o fi. Iarasi sper sa nu fie o infectie urinara, ca eu sunt veterana in domeniu si stiu cat e de naspa.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anna e absolut superba! Tania, sa va traiasca si sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti!!! ... Chiar ca seamana cu Che! Imi place mult poza, in care stati toti 3 in pat, tu alaptand-o pe Anna!
Mihaelutat, sanatate multa dn-lui Titi! Tinem pumnii sa nu fie nimic grav!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Tania ,tare frumusica e Anna ,sa-ti traiasca !!Era si sotzu prin preajma cind am vazut pozele si-mi zice ,,uite aici oameni cu capu' pe umeri ,au baiat iar acum ,,au facut'' o fetita ,tu ce mai astepti?'' ,mie mi se face parul maciuca doar cind aud ,ca nu m-as descurca sub nici o forma.:((

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Tania superba Anna, sa va traiasca si sa fie sanatoasa si papacioasa in continuare.

Mihaela sanatate muuulta ...si voiam sa iti zic ca si noi am avut un episod de 3 zile febra maricica fara alt simptom dupa care...nik. Chiar nu stiu de la ce a fost... Dar sper sa nu fie nik grav si sa treaca repejor.

Gata am reusit si am fost la dr, si am facut si echo. Deci: Bb e ok, este unic si la locul lui iar conform masuratorilor...are 8 saptamani sarcina iar temenul nasterii dat de echo este de 5.05.2008. Deci....e suuuuperok.
Dr. mea m-a felicitat ca mi-am facut temele, am facut analizele toxocara...plasma...etc cam pe 20.06 si deci nu e cazul sa le mai repet iar programarea la Herghelegiu o am deja...deci...ma mai duc la dr. peste o luna.
Aaaa mi-a dat tratament cu elevit si utrogestan(2/zi ovule unul dimi si unul seara).

Dar toanta cum sunt si in culmea fericirii am uitat sa o intreb daca imi da verde la... ca pana acuma...mai rarut si mai precaut...si...habar nu am dar...cred ca o sun diseara sa o intreb.

Va poop si maine chiar nu pot ajunge la intalnire...ca pe seara il mutam pe stefan la Mama ca eu cu tati sa putem sa strangem in liniste...iar de sambata...net nu mai am decat la munca...asa ca...o sa intru mai rarut.





Diana 8+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

neata

da' chiar vorba lui Corap - pe care o - sunteti in greva???

ALEXANDRINA, CORAP, CAMELIA - va multumesc din suflet pentru mesaje.


RIPLEY hai ca mai ai putin si tu.
pe Vlad il aducem cam peste vreo 2 saptamani, dar sambata vrem sa purcedem la drum, adica sa mergem la el.
nu stiu daca-i bine sau nu, vedem noi.

Alex este cumintel (sa nul deochi!) dar pe la 03:30 s-a trezit sa pape si cum il puneam in patut cum maraia, asa ca pe la 05:00 am renuntat si l-am luat cu mine in pat si ce credeti...a dormit de-a rupt!

DORDIA sper sa te lase in curand greturile. stiu ca esti fericita, dar la fel de bine stiu ca-s si neplacute rau.

MADAU Doamne cum arata Miruna in poza aia cu iaurtul insirat pe peste tot!! superba.
Vlad mi-ar fi facut scene scene sa-l sterg si pe el si masa daca o murdarea asa.

ROXI da ce a avut Alexia de s-a trezit ???

SILVIAAAAAAAAA unde-s pozele???? credeai ca scapi, nu? hai numai fi asa lenesa si mai intra si pe la noi din cand in cand. ca ne este dor de tine.

ANDA sper sa fie bine Nic cu acomodarea.


sa va zic: luni seara, inainte de nastere, imi zice Cristi ca parca nu i-ar mai zice Edi piticotului...si ca i-ar place si David, si Alex si ...inca cateva mi le-a insirat dar numai stiu.
acum mie imi placeau cam toate. miercuri dimineata cand asteptam sa intru in sala, ma tot stresa cu numele. si i-am zis cum vrea el, mie-mi plac toate ce le-a zis. asa ca dupa ce m-a adus in salon, l-am sunat si l-am intrebat: cum il cheama???
inca asistenta s-a uitat la mine si zice: doamna, dar nu conteaza si parerea d-voastra?

nu m-a operat marti pt ca la et 4 sala de operatii nu "mergea" si toate operatiile se tineau la 5. si era full, ful,full, full. s-a operat pe banda rulanta pana noaptea tarziu.
miercuri am asteptat de mi-au sarit ochii din cap pt ca a venit o urgenta exact cand trebuia sa intru eu - trecuse sefa de la sala sa-mi zica ca in 5 minute intru si apoi a venit sa-mi zica ca mai dureaza - a venit o urgenta.
o fata care nascuse normal, avea un fibrom ce a trebuit operat urgent ca intrase in soc de la pierderea de sange.
trebuia sa opereze si Badea, dar care a vrut n-a vrut s-a dus la 4 ca la 5 am intrat eu cu sefu.
m-au bagat in sala si inca ei nu erau gata - adica medicii se spalau pe maini - m-au lagat, m-au dat cu maglavais pe mine si era rece si sa vezi ce dardaiam si-mi clamtaneau dintii.....si-mi pusese cateterul pt anestezie dar nu mi-o faceau pt ca afecta bb-ul daca era facuta mai devreme...
cand a venit mana dreapta si profu' langa masa, mi-au bagat anestezia in vena si masca pe fata si gata, am adomit.

cand m-au adus in salon, a venit dr sa-mispuna sa stau linistita ca este totul ok acum, bb-uleste bine, mare, frumos, sanatos ca au fost probleme cu fibromul si placenta dar Slava Domnului ca s-a terminat cu bine.
va dati seaman ce socata eram cand io habar nu am avut de fibrom. plus ca a avut si dubla circulara de cordon Alex. dar oricum nu erau probleme la op ceza, dar la eco nu mi-a zis nimic de CO am presupus ca era bine.

cu placenta ce sa zic...dr a folosit termenul de placentoza. ce nu il gasesc pe net.
presupun ca a fost f groasa, el mi-a zis ca din cauza zoonozelor pozitive, ca ea a aparat bb-ul de o eventuala infectie.


hai sa vedeti ce harnica-s io. am inceput mesajul asta la 08:30, acum este 12:06 si abia-l trimit.

ma duc sa ma culc

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput